آخرین اخبار

تاریخ : 24. آبان 1396 - 23:49   |   کد مطلب: 25925
دادستان شهرستان رزن گفت: از فعالیت کشتارگاه سنتی به علت نواقص عمده بهداشتی در شهرستان رزن جلوگیری خواهد شد.

به گزارشصبح رزن به نقل از  خبرگزاری فارس از همدان، بعد از ظهر امروز رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رزن به همراه دادستان دادگستری این شهرستان از کشتارگاه سنتی دام شهرستان رزن بازدید کردند.

دادستان شهرستان رزن در این بازدید با اشاره به فعالیت خارج از ضوابط بهداشتی و عدم تأیید کشتارگاه سنتی از لحاظ بهداشتی توسط اداره دامپزشکی این شهرستان گفت: از ادامه فعالیت کشتار سنتی در شهرستان رزن به علت مشکلات بهداشتی جلوگیری خواهد شد.

علی محمدی با بیان اینکه ادامه فعالیت کشتارگاه سنتی رزن مغایر با ضوابط بهداشتی است، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی کشتار در شهرستان رزن براساس نظر اداره دامپزشکی شهرستان باید کشتار دام را به نزدیکترین کشتارگاه صنعتی دام در شهرستانهای مجاور منتقل کرد.

وی با اشاره به اهمیت بهداشت و سلامت عمومی جامعه تصریح کرد: گوشت مورد تأیید دامپزشکی باید به دست مصرف‌کننده برسد و با توجه به نواقص عمده بهداشتی در کشتارگاه سنتی دام رزن و به منظور جلوگیری از شیوع بیماری مشترک انسان و دام به ویژه تب کریمه کنگو از ادامه فعالیت این کشتارگاه سنتی و غیراستاندارد جلوگیری می‌شود.

 رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رزن نیز اظهار کرد:  وضعیت نامناسب و نواقص بهداشتی متعدد، فقدان سالن پیش‌سرد، مشکلات زیست‌محیطی، عدم دفن بهداشتی لاشه‌ها و ضایعات و تجمع حیوانات ولگرد در اطراف کشتارگاه، عدم رعایت استانداردهای بهداشتی لازم و عدم وجود سیستم تصفیه فاضلاب از جمله نواقص کشتارگاه سنتی دام شهرستان رزن است.

علی طاهری با تشکر از پیگیری‌های دادستان شهرستان و توجه ویژه اوبه اهمیت مسائل بهداشتی و سلامت مردم افزود: متأسفانه کشتارگاه سنتی شهرستان از وضعیت مناسب بهداشتی برخوردار نیست و دارای نواقص و مشکلات بسیاری است.

وی گفت: ادامه فعالیت این کشتارگاه مغایر با ضوابط بهداشتی است و با توجه به شرایط فعلی کشتارگاه ضروری بوده کشتار دام این شهرستان به نزدیکترین کشتارگاه صنعتی دام در شهرستان‌های مجاور منتقل شود.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن