آخرین اخبار

تاریخ : 17. فروردين 1397 - 13:43   |   کد مطلب: 27790
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موانع متعددی در راه تولید و کالای ایرانی وجود دارد که باید رفع شود گفت: ‌قاچاقچیان چینی می‌گفتند برای عبور کالا در گمرک ایران آدم داریم.

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری تسنیم از همدان، حسن لطفی بعد از ظهر امروز در نخستین شورای اداری استان همدان اظهار داشت: جامعه عاری از ظلم و بی‌عدالتی، فقر و تنگدستی، تزویر و ریا جامعه مطلوب است که دلسوزان نظام بر روی آن هدفگذاری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه لازمه جامعه مطلوب سه محور بوده و در راس آن عقلانیت است عنوان کرد: در جامعه مطلوب حقوق شهروندی، فردی و مدنی رعایت می‌شود و شهروندانی آگاه و تکلیف‌مدار رشد می‌کنند تا بتوان نشاط اجتماعی را حاکم کرد.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی گفت: تاریخ سیاسی کشور نشان داده هرگاه دولت‌ها با تدبیر و عقلانیت جامعه را اداره کرده‌اند به اهداف دست یافته‌ایم ضمن اینکه لازمه دوم جامعه مطلوب "اخلاقمداری" است که پیامبر اسلام (ص) می‌فرمایند «من مبعوث شدم که مکارم اخلاقی را در جامعه پیاده کنم» اما امروزه اخلاق و مکارم اخلاقی در جامعه کمرنگ شده و این امر تاثیر بسیاری در ناهنجاری های اجتماعی داشته است.

لطفی تصریح کرد: موضوع سوم قانونمداری است که انتظار داریم همه با رعایت قانون نسبت به اجرای عدالت اقدام کنند، مقام معظم رهبری نیز امسال را به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند و راه را نشان دادند.

وی با بیان اینکه موانع متعددی در راه تولید و کالای ایرانی وجود دارد که باید رفع شود افزود: یکی از موانع اصلی تولید، وجود بروکراسی اداری است که دامنگیر کشور شده و دیگر موانع شامل قانون پیچیده امور مالیاتی، بهره بانکی بالا و واردات بی‌رویه کالاست.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر خود در مهرماه سال گذشته به چین بیان کرد: به قسمتی از بازار چین وارد شدیم که در 60 مغازه یک نفر با یک گونی و کارتن نشسته بودند وقتی در مورد آنها سوال کردم گفتند این افراد کالای چینی را به کشورهای مختلف قاچاق می‌کنند و حتی یکی از این افراد گفت در گمرک ایران آدم داریم و به راحتی از آن عبور می‌کنیم.

لطفی تصریح کرد: اگر بخواهیم شعار سال تحقق پیدا کند وظیفه ما نمایندگان تنقیح قوانین است و وظیفه مدیران تسهیل بوروکراسی اداری و قوانین است.

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن