آخرین اخبار

تاریخ : 17. فروردين 1397 - 13:51   |   کد مطلب: 27792
استاندار همدان گفت: براساس اعلام وزارت کشور این استان با افزایش 3.5 رتبه صعود، رتبه نخست مشارکت اقتصادی را در میان دیگر استان ها کسب کرده است.

محمدناصر نیکبخت روز پنجشنبه در نخستین جلسه اعضای شورای اداری همدان افزود: همچنین تعهد اشتغال استان در سال گذشته 19 هزار و 980 نفر بود که این رقم محقق شده است و بر اساس پیش بینی ها تا خرداد ماه این رقم به 30 هزار شغل می رسد.
نیکبخت ادامه داد: اجرای طرح های بزرگی همچون نیروگاه های خورشیدی و سیستم آبیاری تحت فشار از جمله اقدامات قابل توجهی بود که با کمک بخش خصوصی محقق شده است.
وی ادامه داد: تعهد اشتغال استان در سال 97 نیز 30 هزار شغل است که با همکاری همه دستگاه ها، بخش خصوصی و بانک ها محقق می شود.
وی با بیان اینکه همدان در مسیر توسعه قرار دارد و زیرساخت های گردشگری و سرمایه گذاری در آن فراهم شده است، ادامه داد: ساخت 12 هتل در استان همدان در دستور کار است که سه هتل در سال 96 به بهره برداری رسید و برخی نیز در سال جاری به پایان می رسد.

*** برقراری پروار همدان - تهران از 18 فروردین
استاندار همدان ادامه داد: پرواز دو سویه همدان - تهران از 18 فروردین امسال توسط هواپیمای ای.تی.آر که بعد از توافق برجام توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر خریداری شده است، برقرار می رود.
وی اظهار کرد: این پرواز به جز روزهای چهارشنبه و جمعه در مابقی روزهای هفته به صورت رفت و برگشت انجام می شود.
نیکبخت یادآوری کرد: مدیران ماموریت های کاری را از طریق این پرواز انجام دهند تا پرواز همدان - تهران ثابت شود.
وی با بیان اینکه قیمت بلیط این پرواز فقط 800 هزار ریال است، ادامه داد: مدیران برای 2 روز کاری ماموریت به تهران علاوه بر خودرو، راننده نیز به همراه دارند که هزینه های بالایی را به همراه دارد.

*** گردشگران نوروزی همدان 30 درصد افزایش یافت
استاندار همدان با اشاره به افزایش 30 درصدی گردشگران نوروزی استان، گفت: ستاد اسکان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شهرداری همدان در پذیرایی از گردشگران نوروزی عملکرد خوبی داشتند.
نیکبخت افزود: در بازدیدی که از شهر جهانی سفال لالجین انجام شد متاسفانه چهار مغازه اجناس چینی داشتند که این امر در شان این شهر نیست و باید هر چه سریعتر این کالاها جمع آوری شود.
وی ادامه داد: این چهار فروشگاه تا 25 فروردین ماه مهلت دارند نسبت به جمع آوری این اجناس اقدام کنند در غیر اینصورت باید پلمب شوند.

*** اعتبارات جاری استان همدان 120 درصد گرفته شد
استاندار همدان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه اعتبارات جاری استان همدان برای سال جاری 120 درصد گرفته شد، افزود: همچنین امروز 295 میلیارد ریال اعتبارات نفت و گاز به استان ابلاغ شده است.
استاندار همدان گفت: برگزاری رویداد همدان 2018 فرصت مناسب برای جذب سرمایه گذار به ویژه در بخش گردشگری است.
نیکبخت با بیان اینکه برگزاری جشنواره پویانمایی و 2 رویداد بزرگ گردشگری در سال جاری از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: استان همدان در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده است و میزبان وزیران گردشگری 34 کشور آسیایی و بیش از 500 عضو وابسته به سازمان جهانی گردشگری است.
وی اظهار کرد: همدان با 500 سال قدمت پایتخت امپراطوری ایران و به واسطه دارا بودن بیش از یک هزار و 800 اثر تاریخی و گردشگری جایگاه ارزنده ای برای توسعه گردشگری دارد که باید بیشتر به آن توجه شود.
وی با اشاره به رویداد گردشگری همدان 2018 افزود: همدان به لحاظ برخورداری از تاریخ بلند توانست از این فرصت استفاده کند که پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی و اجلاس گردشگری جهانی را میزبانی کند.
وی با بیان اینکه همدان همچنین میزبان جشنواره پویانمایی کشور در اردیبهشت امسال است، افزود: به تعهد خود در تامین اعتبار این جشنواره پایبند هستیم به شرط آنکه همه شبکه های استانی و جاجم نیز رویداد همدان 2018 را در تبلیغات خود جای دهند.

*** ذیحساب ادارات اجازه تایید فاکتور کالای خارجی ندارند
استاندار همدان همچنین با اشاره به نامگذاری سال 97 از سوی رهبر معظم انقلاب به نام حمایت از کالای ایرانی، افزود: فرهنگ استفاده از کالای ایرانی به درستی باید در جامعه تبیین شود.
نیکبخت ادامه داد: وقتی کالایی در داخل کشور تولید می شود دلیلی بر استفاده از کالای خارجی وجود ندارد.
وی اظهار کرد: توقع نداشته باشیم مردم نیز کالای نامرغوب استفاده کنند بلکه باید واحدهای تولیدی را مجاب به تولید کالاهای باکیفیت کرد.

*** صندوق عشایری همدان رتبه اول کشور را کسب کرد
استاندار همدان ادامه داد: صندوق اجتماعی عشایر و روستائیان استان همدان در سال 96 رتبه اول جذب عشایران را در کشور به خود اختصاص داد.
نیکبخت افزود: این صندوق همچنین رتبه دوم جذب روستاییان را داشته است.
وی یادآوری کرد: سال 96 کشور شرایط سختی را پشت سر گذاشت که وقوع بلایای طبیعی، زلزله، سقوط هواپیما و غرق شدن کشتی سانچی حوادث ناگواری بود که عموم مردم را متاثر کرد.
وی با بیان اینکه با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و پشتیبانی مردم و دولت خدمتگزار سال 96 به پایان رسید، افزود: در میان این مشکلات باید به دستاوردها، همت و انسجام مردم نیز اشاره کرد.
نیکبخت با اشاره به زلزله استان های غربی اظهار کرد: در این مصیبت همه مردم، ادارات و سازمان ها خدمات شایسته ای را برای همکاری، همیاری و دستگیری از مردم و کمک به هموطنان و هم نوعان خود ارایه کردند.
وی اظهار کرد: سپاه پاسداران و قرارگاه سردار همدانی خدمات شایسته ای را ارایه کرد که جای تقدیر دارد و دستگاه های خدمات رسان، بنیاد مسکن و و هلال احمر با تمام قوا حضور یافتند.
استاندار همدان یادآوری کرد: این نشان می دهد که همه مردم ایران در تمامی صحنه ها همانند روز قدس و راهپیمایی 22 بهمن، حمایت خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی و هموطنان نشان می دهند.
نیکبخت با بیان اینکه در استان همدان سال گذشته خدمات شایسته و کارها خوبی انجام شده است، افزود: این دستاوردها حاصل همبستگی همه مدیران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است و باید از حمایت و پشتیبانی نمایندگان مردم در خانه ملت قدردانی کرد.
وی اظهار کرد: امروز می توانیم با سربلندی اعلام کنیم که سال 96 اقدامات بزرگی انجام شد و سرافکنده نیستیم و همه مدیران و شهرداران تلاش کردند تا امروز عملکرد خوبی ارائه شود.

*** استاندار با جدیت رویداد همدان 2018 را پیگیری می کند
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: رویداد گردشگری همدان 2018 فرصتی عالی برای معرفی استان است که باید از آن برای ایجاد اشتغال پایدار استفاده شود.
امیر خجسته با تاکید بر اینکه همه مدیران باید به برگزاری این رویداد بزرگ گردشگری کمک کنند، افزود: زیرساخت های لازم در این حوزه همچون سیستم حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی در استان برای گردشگران فراهم شده است.
وی با بیان اینکه ورود هر گردشگر، هشت شغل در استان ایجاد می کند، گفت: نیکبخت استاندار همدان برای توسعه گردشگری استان با جدیت وارد شده و کارها را پیگیری می کند.
نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت اظهار کرد: با وحدتی که در استان وجود دارد، از رویداد همدان 2018 برای اشتغالزایی جوانان استفاده می کنیم.
خجسته اضافه کرد: باید از حاشیه سازی و تخریب ها دست برداشته شود، چراکه اتحاد و وحدت رمز موفقیت استان است و روز به روز باید این اتحاد بیشتر شود.
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: اگر بخواهیم شعار سال تحقق پیدا کند وظیفه همه نمایندگان بیان معنی صحیح و اصلی قوانین است.
حسن لطفی افزود: جامعه ای عاری از ظلم و بی‌عدالتی، فقر و تنگدستی، تزویر و ریا جامعه مطلوب است و در جامعه مطلوب حقوق شهروندی، حقوق فردی و حقوق مدنی رعایت می شود و شهروندانی آگاه و تکلیف‌مدار رشد می‌کنند تا بتوان نشاط اجتماعی را حاکم کرد.
وی با بیان اینکه لازمه جامعه مطلوب سه محور بوده و در راس آن عقلانیت قرار دارد، بیان کرد: تاریخ سیاسی کشور نشان داده هرگاه دولت‌ها با تدبیر و عقلانیت جامعه را اداره کرده‌اند به اهداف دست یافته‌ایم.
وی اظهار کرد: اخلاق مداری و قانونمداری 2 رکن مهم جامعه سالم است و انتظار می رود همه با رعایت قانون نسبت به اجرای عدالت اقدام کنند.
نماینده مردم رزن در خانه ملت با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند و راه را نشان دادند، افزود: موانع متعددی در راه تولید و کالای ایرانی وجود دارد که باید رفع شود.
وی با اشاره به اینکه یکی از موانع اصلی تولید، وجود دیوان سالاری (بوروکراسی) اداری است که دامنگیر کشور شده است، بیان کرد: دیگر موانع شامل قانون پیچیده امور مالیاتی، بهره بانکی بالا و واردات بی‌رویه کالاست.

***شعار سال اقدامی هدفمند در جهت توسعه اقتصادی است
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: شعار سال یک اقدام هدفمند از طرف رهبر معظم انقلاب در جهت توسعه اقتصاد کشور است.
محمدعلی پورمختار با بیان اینکه برای رسیدن به این هدف متعالی همه باید در یک سو گام بردارند تا خرید کالای ایرانی به خوبی نهادینه شود، افزود: شعارهایی که رهبری در 10 سال گذشته به صورت هدفمند مشخص کردند، حول محور اقتصاد است تا در سال 97 این برنامه ها عملیاتی شود و کالای ایرانی به فروش برسد.
وی با بیان اینکه دستگاه های ذیربط باید پیوست فرهنگی برای فروش این برنامه ها تبیین کنند، افزود: باید اعتماد به کالای ایرانی بازگردد تا مردم نسبت به خرید کالای ایرانی اقدام کنند.
وی تاکید کرد: صدا و سیما و دستگاه های فرهنگی باید در موضوع شعار سال ورود جدی پیدا کرده و تولید کنندگان کالاهای ایرانی با بالا بردن کیفیت، زمینه اعتماد مردم را جلب کنند و همه دستگاه ها برای موضوع حمایت از کالای ایرانی برنامه داشته باشند.
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: همه ما باید در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و استفاده از همه ظرفیت ها تلاش کنیم.
حسن بهرام نیا افزود: علی رغم همه مشکلات و کمبودها، در این استان به صورت جهادی عمل شده و سال 96 همدان در حوزه های مختلف بهتر از بسیاری از استان ها عمل کرده است.
وی با بیان اینکه همه این دستاوردها در سایه وحدت و همدلی اتفاق افتاده است، افزود: با هم نوایی نمایندگان، مدیران و سختکوشی های استاندار، نهاوند برای چهار طرح ملی در بودجه 97 اعتبار گرفت.
7523/2090

انتهای پیام /*

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن