آخرین اخبار

تاریخ : 17. فروردين 1397 - 14:05   |   کد مطلب: 27796
فرماندار رزن گفت: از ابتدای آغاز مسافرت‌های نوروزی بیش از 12 هزار و 500 نفر در شهرستان رزن به طور موقت اسکان داده شدند.

سیدرضا سلامتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رزن با اشاره به اینکه شهرستان رزن در مسیر اصلی ورودی شمال استان به استان همدان و غرب کشور قرار دارد اظهار کرد: تمهیدات لازم برای استقبال از مسافران و در راستای رفاه حال مسافران در شهرستان رزن پیش‌بینی شده بود.

وی افزود: در ستاد خدمات سفر شهرستان رزن 10 کمیته برای استقبال از مسافران همچون کمیته اسکان،کمیته گردشگری،کمیته بازرسی و نظارت و کمیته اطلاع‌رسانی و... تعیین شده بود.

فرماندار رزن با اشاره به پیش‌بینی دو مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی در شهرستان رزن گفت: در این ایام 700 مسافر فرهنگی و غیرفرهنگی در مدارس شهرستان رزن اسکان داده شده است.

وی ادامه داد: در بحث اسکان موقت نیز 9 هزار و 100 نفر از مسافران در محل‌های پیش‌بینی شده اسکان موقت پیدا کردند.

سلامتی از افزایش 30 درصد حجم مسافر عبوری در شهرستان رزن نسبت به سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: 12 هزار و 500 نفر نیز در چادرها، تفرجگاه‌ها و پارک‌های شهرستان اسکان داشتند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 12 درصد ابنیه تاریخی استان در شهرستان رزن وجود دارد گفت: در ایام نوروز 4 هزار و 250 نفر از ابنیه‌ تاریخی شهرستان رزن بازدید داشتند.

فرماندار رزن ادامه داد: 3 هزار نفر از گردشگران از مناطق طبیعی شهرستان رزن بازدید کردند.

وی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح های نوروزی در شهرستان رزن طرح نظارت و بازرسی از اصناف در دستور کار گشت مشترک قرار گرفت گفت: در این راستا در قالب یک اکیپ  ترکیبی پنج مرحله بازدید از مناطق و مراکز ارائه‌دهنده خدمات به مسافران از جمله رستوران‌ها، نانوایی‌ها، غذاخوری‌ها و سایر مراکز و اماکنی که به مسافران خدمات‌دهی می‌کردند انجام شد.

سلامتی خاطرنشان کرد: با ارزیابی‌های صورت گرفته از مسافران که در شهرستان رزن حضور داشتند در مجموع رضایت نسبی مسافران را در این شهرستان شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه امسال یک برنامه جدید برای نخستین بار در رزن جشنواره نوروزی این شهرستان در پارک ملت برگزار شد اظهار کرد: این جشنواره به همت اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری رزن و شهرداری رزن برگزار شد.

فرماندار رزن ادامه داد: در این جشنواره 30 برنامه به اجرا درآمد که می‌توان به بازی‌های بومی ـ محلی، آواهای محلی، اجرای برنامه‌های زنده و شاد اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: در کنار این جشنواره بازارچه محلی و سوغات و دستاوردهای روستاییان شهرستان رزن نیز دایر شده بود.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن