آخرین اخبار

تاریخ : 22. فروردين 1397 - 9:04   |   کد مطلب: 27838
بنیاد مستضعفان در راستای سیاست رسیدگی به خانواده های مناطق محروم استان آذربایجان شرقی مبلغ ۲۴ میلیارد و ۳۸۶ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال را به حمایت از مادران باردار و شیرده اختصاص داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بنیاد علوی  به عنوان یکی از زیر مجموعه  های بنیاد مستضعفان در قالب طرح حمایت از مادران باردار و  شیرده  مناطق کم برخودار  کشور و با هدف تامین سلامت فرزند  آنها  و جلوگیری از سوء تغذیه در سال 95 تعداد 11820 مورد سبد سلامت را در سطح استان آذربایجان شرقی  توزیع کرد.

تعداد سبد سلامت توزیع شده میان مادران باردار و شیرده کم بضاعت در سال 96 با 1735 مورد افزایش به  13 هزار و 935  سبد رسید و در طول سال 96 تعداد 2 هزار و 450 نفر از خانواده های محروم استان آذربایجان شرقی از خدمت بنیاد مستضعفان بهرهمند شدند.  در این طرح، زنان باردار حائز شرایط از ابتدای ماه چهارم حاملگی تا 6 ماه پس از زایمان (به مدت 12 ماه) تحت پوشش قرار می گیرند. حمایت از مادران باردار و شیرده در مناطق  روستایی نیز  اجرا می گردد و گروه هدف برنامه زنان روستایی مبتلا به سوء تغذیه در خانوارهای نیازمند و با اولویت بارداری نوبت اول هستند.

 بنیاد علوی همچنین در راستای حمایت از خانواده های دارای فرزند 3 قلو در سال 96 مبلغ 3 میلیارد و 160 میلیون ریال برای کمک هزینه ودیعه و خرید مسکن  و 560 میلیون ریال جهت تامین شیر خشک و پوشاک این خانواده ها اختصاص داده است.  در این طرح حماتی بنیاد علوی 22 مورد هزینه ودیعه و خرید مسکن  و در 26 مورد نیز شیر خشک و پوشاک خانواده های دارای فرزندان سه قلو را در استان های آذربایجان شرقی و اردبیل تامین کرده است. مبلغ 80 میلیون ریال نیز به مساعدت‌های متفرقه شامل هزینه های معیشتی و درمانی این خانواده ها اختصاص یافت. 
یکی از طرح های حمایتی  بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی که از طریق بنیاد علوی با هدف  محرومیت زدایی ازمناطق کم برخوردار کشور  صورت می پذیرد ، حمایت از خانواده های چند قلوهای نیازمند و واجد شرایط است. هزینه شیرخشک و پوشک، تهیه سبد کالا، خرید مسکن، ودیعه مسکن، ساخت و مرمت مسکن، تجهیز و تعهد خرید مسکن از جمله اقداماتی است که بنیاد مستضعفان برای بهبود وضعیت این خانواده ها انجام می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن