آخرین اخبار

تاریخ : 10. فروردين 1397 - 12:21   |   کد مطلب: 27738
در زمینه حمایت از کالای ایرانی همانطور که مردم وظیفه دارند تا در حمایت از تولید ملی اهتمام بورزند، مسئولین بزرگ و کوچک کشور نیز وظایف مهمی بر عهده دارند.

از آنجا که سبک زندگی شخصی مسئولین، الگوی مردم و پیش چشم جوانان است، مسئولان باید در خریدهایشان هم خود و هم خانواده شان را ملزم کنند تا از برندهای خارجی دست برداشته و کالاهای ایرانی را خریداری کنند.

 وظیفه مهمتر مسئولین در زمینه های کاری و مسئولیتی است. مسئولین باید خریدهای اداری خود را تماما از کالای داخلی انجام داده و از طرف دیگر قوانینی وضع کنند که کالای ایرانی در کشور فرصت جولان،و بروز و ظهور بیشتری داشته باشد.

 همزمان با حمایت، بر کیفیت تولید کالای ایرانی باید نظارت خوبی از طرف مسئولین صورت بگیرد تا انتظارات مصرف کنندگان هم بیش از پیش محقق شود.

 اما آیا این بایدهایی که در سطور بالا ذکر شد به این راحتی ها و به این زودی ها از طرف مسئولان رعایت خواهد شد. طبیعتا پاسخ منفی است. راه حل عملی شدن این بایدها این است که مردم هنگام انتخابات های دولت و مجلس به کاندیداها تفهیم کنند که عملی شدن این بایدها برایشان جدی، مهم و حیاتی است و در صورتی که این انتظارات محقق نشود در انتخابات بعدی در رای های خود تجدید نظر خواهند کرد. این روش کم کم و در طول سالهای متمادی اولویت های ذهنی مسئولان را نسبت به مسئولیتشان تغییر داده و به جهت صحیح سوق خواهد داد.

طیب سعیدی

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن