نمایش 1 - 10 از 165
"لا يكلف الله نفسا الا وسعها" خداوند هيچكس را جز به اندازه توانايي اش تكليف نمي كند. وسع را در لغت به معني گشايش و قدرت معنا كرده اند.
ثبت نام از نامزدهای شورای شهر و روستا در مناطق مختلف ایران آغاز شده است و جریانات سیاسی هر یک با توجه به اهداف و انگیزه های خود وارد این کار سیاسی شده اند.
اقتصاد مقاومتی؛ مفهومی که در سال‌های اخیر در ادبیات اقتصادی و رسانه‌ای کشور متداول شده است، به عنوان راه حل مسائل اقتصادی و نیز مسیر پیشرفت اقتصادی کشور معرفی شده است.
اظهار نظر جدید رهبری، به شدت مورد اقبال مردم قرار گرفته و یک مسیر حرکتی جدید برای کنش های انقلابی گشوده است، به همین دلیل جریان بیگانه را به شدت ملتهب و خشمگین کرده و به واکنش سخت وا داشته است.
در جهان صدها تظاهرات بزرگ برگزار شد و در کشور ما نیز یک مشت خرده پای غرب زده در آرزوی آن حقوق تباه شده سخن گفتند و اسلام را محکوم ساختند که زن را محدود کرده است.
دولت محترم همزمان با تغییر صورت مسئله در وعده‌هایی که داده بود و تقریبا همه آنها بر زمین مانده است، صورت مسئله را در پرسش‌ها و خواسته‌های اساسی مردم نیز تغییر داده و از قول مردم، پرسش‌هایی را مطرح می‌کند که سؤال مردم نبوده و نیست.
استاندر همدان پس از 3 سال و اندی بالاخره دعوت تشکل های دانشجویی را قبول کرده و قرار است تا در دانشگاه پاسخگویی سوالات دانشجویان در سلسه نشستهای ارزشمند و قابل تقدیر (چه شد ؟)جامعه اسلامی دانشجویان باشد.ه نشستهای ارزشمند و قابل تقدیر (چه شد ؟)جامعه اسلامی دانشجویان باشد.
مصوبه مجلس درباره قانوني كردن حقوق هاي نجومي آزمون بزرگي بود. مدافعان وضع و حال موجود، در دولت و اصلاحات، يا سكوت كردند يا دفاع.
وقتی به آیه اکمال دین می‎رسند، نباید سهل‎انگارانه عبور کنند. باید موشکافانه همه جوانب را ببینند و تفسیر کنند تا در روز قیامت شرمنده پیامبر و اهل‎بیتش نشوند. ما که می‎دانیم سر این آیه دعواست، پس باید با دقت اصول‎مان را از طریق آن ثابت کنیم. البته عده‎ای هم هستند که نمی‎خواهند حرف حق را قبول کنند، با ظهور سلفیت این نگاه بیمار تشدید شد. مثلا درباره آیه تطهیر می‎گویند: خب! پیامبر می‎خواهد اهل‎بیتش را به تقوا دعوت کند، این چیزی را ثابت نمی‎کند، غافل از این‎که چشمان خود را بر حقیقت بسته‎اند.
کنفرانس حمایت از فلسطین در تهران بار دیگر شاهد سخنان رهبری روشن بین و انقلابی از نسل انقلابیون اصیل و همیشه مبارز بود.

صفحه‌ها