نمایش 1 - 10 از 219
برآیند کلی و تمرکز همه جانبه امروز سید حسن نصرالله در دومین اظهار نظر پس از استعفای (از راه دور) نخست وزیر لبنان را باید در جهت تقویت انسجام درونی کشور لبنان دانست.
تمرکز جدی آمریکا بر استفاده از گزینه تحریم هم ریشه در همین طمعی دارد که به ایجاد شکاف میان مردم و مقاومت بسته است.
همه کارکنان بی‌بی‌سی فارسی علیه نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند اما در یک تقسیم‌بندی کلی دو دسته‌اند؛ دسته‌ای که خود اپوزیسیون هستند .
انتخاب وزاری پیشنهادی برا دو وزارتخانه باقی مانده موجی از واکنشها را در فضای سیاسی کشور بخصوص مجلس برانگیخته است.
امروز مصادف است با سالگرد شهادت شهيدسرافراز و مجاهدفي سبيل الله، بسيجي مخلص و ولايتمدار، پاسدار و طلبه جوان و اولين فرمانده بسيج و سپاه در كرمانشاه سردار سرلشكر سيد محمد سعيد جعفري كه با هوشمندي سازمان بسيج مستضعفين به عنوان شهيد شاخص سال ۹۶ كشور انتخاب و معرفي شده است.
ادامه برجام بدون آمریکا و یا اعتماد به اروپا پس از بریدن از آمریکا رفتاری است که متاسفانه به نظر می رسد رسانه ها و حامیان دولت در پس از سخنان وقیحانه ترامپ در سر دارند.
تاکید رهبری بر عدم خوشبینی به مذاکره با آمریکا به عنوان کشوری استکباری و سفاک در طی مذاکرات هسته ای را میتوان یکی از مهمترین درس ها سیاسی در رفتار دیپلماتیک دنیای امروز به شمار آورد.
مسیر روزهای آینده بشدت به رفتار ایران وابسته است. آمریکا اکنون عملا از برجام خارج شده و مسیر آینده خود را بر اساس نوع واکنش ایران تنظیم خواهد کرد. هیچ چیز برای آمریکا مهم‌تر از این نیست که جامعه و حکومت در ایران را به دو دسته موافقان و مخالفان مذاکرات بر سر برنامه موشکی و منطقه‌ای تقسیم کند.
ترامپ با اعلام عدم پایندی ایران به برجام و سپردن توافق به کنگره، عملا برجام را به لبه پرتگاه مرگ برد. اهداف ترامپ از این نبرد محاسباتی و جنگ ادراکی چیست؟
توزیع سهام عدالت یکی از شعارها انتخاباتی محمود احمدی نژاد در سال 84 ب.د که پس از چند سال و با واگذار سهام بخشها از شرکتها و کارخانجات سود آور کشور به حدود 43 ملیون نفر از مردم به ان وعده تحقق بخشید.

صفحه‌ها