کانال خبری تلگرامی صبح رزن

 

 

 

 

آخرین اخبار

مطالب فرهنگی

پس از مطرح شدن تصمیم مجلس برای ساماندهی شبکه های اجتماعی و ارزان شدن ترافیک داخلی اینترنت برای مردم، وزارت ارتباطات و برخی نزدیکان دولت به شدت از کاهش درآمدهای خود از جیب مردم ابراز نگرانی می کنند.
علما و روحانیون شیعه و سنی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه مباهله سندی بر حقانیت پیامبر (ص) است، گفتند: پی بردن به حقیقت دین اسلام را می توان با خواندن این واقعه به دست آورد.
رسول خدا صلی‌الله علیه و آله می‌فرمود: «مقام و منزلت علی علیه‌السلام نسبت به من، همانند منزلت من نسبت به پروردگارم است.»
پوریا آذربایجانی، کارگردان در خصوص حواشی پیش آمده بر سر اعطای مجوز کارگردانی به یک شاخ اینستاگرامی گفت: مخاطبی که دیگر هیچ کتابی نمی خواند و تنها منابع مطالعاتی او صفحات اینستاگرام است، انتظار می رود فیلم سینمایی هم که می بیند، فیلم همان شاخ های اینستاگرامی باشد.
کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا،اطلاعیه شماره یک خود را با تاکید ویژه بر رعایت دقیق و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم، سخنرانان و مسؤولان هیئات مذهبی، تکایا و حسینیه‌ها در ایام ماه محرم منتشر کرد.
بدون تردید امروز عرصه تصویر و فیلم مهمترین ابزار رسانه ای در جنگ نرم غرب علیه اساس زندگی ایرانی است و متاسفانه علاوه بر فیلم ها و سریال های هالیوودی و غربی سریال های نمایش خانگی و اینترنتی در داخل کشور نیز به ابزاری پرقدرت برای تهدید نهاد خانواده بدل شده است.
در شرایطی خواسته‌مان درباره اعدام‌نشدن امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید را مطرح می‌کنیم که نه به پرونده‌های این سه متهم دسترسی داریم و نه از محتویات آن همه چیز را می‌دانیم. اما نظرهایمان به شکل کم‌سابقه‌ای تحمل شده است.
سلبریتی ها دانسته یا نادانسته در حال ذبح و اعدام حقیقت هستند، آن ها در حال کمک به کسانی هستند که هیچ هدفی جز نابودی و ویرانی کشور ندارند.
اصرار عجیب سازندگان اثر شنای پروانه بر نشان دادن جامعه ای عاری از حضور حاکمیت و قانون بیننده را دچار این سوال جدی می‌کند که بالاخره پروانه در استخر کدام کشور شنا کرده است؟
تابستان از راه رسیده و باز هم بازار پوشش‌های نامتعارف با انواع مانتوهای بدون دکمه و توری، داغ شد. در این میان، ویترین مغازه‌ها نیز خود به بخشی از جریان ترویج بدحجابی تبدیل شده است.
محسن حاجی میرزایی با اشاره به عدم دسترسی برخی از خانواده ها و دانش آموزان به اپلیکیشن شاد، گفت: بر این اساس وزارت ارتباطات متعهد شده است که تا انتهای شهریور ماه سطح دسترسی برای تمامی دانش آموزان فراهم شود.
مناظره حجت‌الاسلام رفیعی و سیدحسن آقامیری برگزار و در آن درباره شبهاتی چون عدم جاودان بودن جنایتکاران و مشرکان در جهنم، انجام عمل و امکان جبران گناه در قیامت، ایجاد یأس در جامعه و... بحث و گفت‌وگو شد.
آیت الله مکارم شیرازی در فتوایی سرمایه گذاری در بورس را به صورت مشروط بدون مانع دانست.
«إِی وَاللهِ، صُحُفُ إِبْراهِیمَ وَ مُوسی وَ عِیسی وَرِثْتُها مِنْ آبائِی علیهم‌السلام؛ به خدا سوگند کتاب‌ها و صحف حضرت ابراهیم و موسی و عیسی را که از پدرانم علیهم‌السلام به ارث برده‌ام.»

صفحه‌ها