کانال خبری تلگرامی صبح رزن

 

 

 

 

آخرین اخبار

مطالب فرهنگی

اصرار عجیب سازندگان اثر شنای پروانه بر نشان دادن جامعه ای عاری از حضور حاکمیت و قانون بیننده را دچار این سوال جدی می‌کند که بالاخره پروانه در استخر کدام کشور شنا کرده است؟
تابستان از راه رسیده و باز هم بازار پوشش‌های نامتعارف با انواع مانتوهای بدون دکمه و توری، داغ شد. در این میان، ویترین مغازه‌ها نیز خود به بخشی از جریان ترویج بدحجابی تبدیل شده است.
محسن حاجی میرزایی با اشاره به عدم دسترسی برخی از خانواده ها و دانش آموزان به اپلیکیشن شاد، گفت: بر این اساس وزارت ارتباطات متعهد شده است که تا انتهای شهریور ماه سطح دسترسی برای تمامی دانش آموزان فراهم شود.
مناظره حجت‌الاسلام رفیعی و سیدحسن آقامیری برگزار و در آن درباره شبهاتی چون عدم جاودان بودن جنایتکاران و مشرکان در جهنم، انجام عمل و امکان جبران گناه در قیامت، ایجاد یأس در جامعه و... بحث و گفت‌وگو شد.
آیت الله مکارم شیرازی در فتوایی سرمایه گذاری در بورس را به صورت مشروط بدون مانع دانست.
«إِی وَاللهِ، صُحُفُ إِبْراهِیمَ وَ مُوسی وَ عِیسی وَرِثْتُها مِنْ آبائِی علیهم‌السلام؛ به خدا سوگند کتاب‌ها و صحف حضرت ابراهیم و موسی و عیسی را که از پدرانم علیهم‌السلام به ارث برده‌ام.»
امام صادق (ع) در آخرین لحظات حیات که مرگ را نزدیک دید، دستور داد که تمام خانواده و خویشان نزدیکش بر سر بالینش جمع گردند و پس از آن که همه آنان در کنار امام حاضر شدند، چشم بگشود و به صورت یکایک آن‌ها نظر افکند و فرمود:: «ان شفاعتنا لاتنال مستخفاٌ بالصلوة».
درحالی‌ که هدف از ارائه طرح تلویزیون اینترنتی و پروژه راه اندازی آن پاسخگویی به نیازهای فرهنگی عموم مردم عنوان می‌شود اما به نظر می رسد نیاز سیاسی-تبلیغاتی دولت و شخص وزیر ارتباطات برای ایجاد یک کمپین رسانه‌ای و همچنین اهرم فشاری بر صدا و سیما چنین اقدامی را می‌طلبد.
بهمن خاوری، خواستگار رومینا اشرفی ساعاتی پیش به اتهام آدم‌ربایی و برخی شواهد که حاکی از نقش داشتن در عصبانیت پدر رومینا اشرفی داشت، بازداشت و تحویل مقام قضائی شد.
هر اتفاق و رویداد ناگواری از رومینا تا آب غیزانیه و هر اشتباه یا قصور احتمالی بهانه در دست لاشخورهای سیاسی و کاسبان خون است تا به ناجوانمردانه ترین شکل ممکن عقاید پاک و زلال دینی و ملی ایرانیان بخصوص خانواده و فرهنگ خانوادگی را مورد هدف قرار دهند.
رئیس بنیاد مستضعفان از آغاز طرح توزیع یک میلیون بسته افطاری ساده در مناطق حاشیه تهران، البرز و مناطق محروم کشور توسط این بنیاد خبر داد.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کتاب های خوبی درباره فضائل امیرالمومنین(ع) وجود دارد که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم، مجلس تشکیل دهیم و فضائل امام علی(ع) را بشنویم و ترویج کنیم.
ماه رمضان در پیشگاه پروردگار جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد به‌طوری‌که این ماه را ماه مهمانی خدا نامیده و حضرت محمد (ص) ماه رجب را ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان، ماه امت خودشان می‌داند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: هفته آینده با توجه به گزارش وزارت بهداشت در ستاد ملی کرونا درباره فعالیت مدارس تصمیم‌گیری می‌شود.
مرجع تقلید شیعیان به سؤالی درباره روزه ماه رمضان در دوران شیوع کرونا پاسخ داد.

صفحه‌ها