کانال خبری تلگرامی صبح رزن

http://dana.ir/content/ads/ad118.gif

آخرین اخبار

  • امام صادق علیه‌السلام در دوران زندگی و امامت خود از فرصت اغتشاشات داخلی حکومت به نفع اسلام و مسلمانان استفاده کردند و چون فشار دستگاه حکومت بر امام کمتر شده بود، موقعیت را برای ترویج آموزه‌های شیعی مغتنم دانستند.
  • دو سال پیش 16 زوج تهرانی که شغل خوب و شرایط اجتماعی خوبی هم داشتند، دل به دریا زدند و از شغل خود استعفا دادند، باروبنه جمع كردند و از پایتخت دل كندند و راهی یكی از مناطق محروم شدند تا برایشان شرایط معیشتی مناسبی بسازند.

مطالب فرهنگی

امام صادق علیه‌السلام در دوران زندگی و امامت خود از فرصت اغتشاشات داخلی حکومت به نفع اسلام و مسلمانان استفاده کردند و چون فشار دستگاه حکومت بر امام کمتر شده بود، موقعیت را برای ترویج آموزه‌های شیعی مغتنم دانستند.
محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی امروز در صفحه اینستاگرام خود از خاتمی رئیس‌جمهور اسبق گلایه و انتقاد کرد و ماجرای «مافیای موسیقی‌اش» را به دوران او نسبت داد.
رهبر انقلاب در جریان دیدار با نویسنده کتاب «دلتنگ نباش»، شرح زندگی شهید قربانی، از این کتاب و قلم نگارنده تقدیر و در ضمن گفتگو با همسر شهید از وی تجلیل کردند.
قراملکی، استاد فلسفه و الهیات دانشگاه تهران گفت: شب قدر فرصتی برای درنوردیدن فاصله بین فیزیک و متافیزیک و فاصله بین زمین و آسمان و شبی برای بازیافتن اصالت وجود خویشتن است.
دو سال پیش 16 زوج تهرانی که شغل خوب و شرایط اجتماعی خوبی هم داشتند، دل به دریا زدند و از شغل خود استعفا دادند، باروبنه جمع كردند و از پایتخت دل كندند و راهی یكی از مناطق محروم شدند تا برایشان شرایط معیشتی مناسبی بسازند.
حضرت زهرا(س) در همه‌ حرکات و سکناتشان نمونه‌ کامل بندگی و عبودیت‌اند، لذا اگر کسی با نظر به آن حضرت و ارادت به سیره‌ آن بزرگوار وارد شب قدر شود، آمادگی لازم را برای درک شب قدر پیدا کرده است.
در سال ۲۲۰ و در هشت سالگی به مقام خطیر امامت نائل گردید و به مدت ۳۳ سال رهبری اهل ایمان را عهده دار بود. امام هادی علیه السلام دوران امامت خویش را با خلفاء ستمگر عباسی همچون معتصم، واثق، متوکل، منتصر، مستعین و معتز سپری کرد.
حضرت ام‌البنین(س) را باید بانوی ادب خواند؛ بانویی که مادر شیرمردی چون حضرت عباس(ع) به‌عنوان مرد ادب کربلاست، بانویی که نشانه‌های ادبش را در مادری کردن دوران خردسالی امام حسین(ع) می‌توان یافت.
«شهید نشوی، می‌میری، راه سومی وجود ندارد.» این آخرین پست صفحه مجازی امیرمحمد اژدری چشمم را می‌گیرد.۴۰ روز پیش بود که این جهادگر ۲۵ ساله در مسیر آبادی دورافتاده‌ای که می‌رفت تا خرابی‌ها و نداری‌هایش را شناسایی کند به آرزویش رسید.
مرحوم جعفر شهری در کتاب طهران قدیم ماجرای تبدیل نام کرمعلی کریم زاده به بابا کرم را اینطور نقل می کند که...
صفحه دفاع مقدس سایت khamenei.ir در اینستاگرام به مناسبت فرارسیدن سالگرد عملیات کربلای چهار در دی‌ماه سال ۱۳۶۵ به نقل خاطره‌ای از "کتاب غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند" پرداخت که در ادامه خواهیم خواند.
حمید حسام در چهارمین شماره از پرونده «ادبیات ایرانی در بازار جهانی» به چرایی جهانی نشدن ادبیات دفاع مقدس با وجود همه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های این گونه ادبی پرداخته است.
مهناز افشار بابت بازی در «بینوایان» شبی ۳۰ میلیون تومان دریافت می‌کند.از سال ۲۰۱۳ در فرانسه شهروندانی که درآمد بیش از یک میلیون یورو دارند باید ۷۵ درصد مازاد درآمد خود را به عنوان مالیات پرداخت کنند.

صفحه‌ها