کانال خبری تلگرامی صبح رزن

 

 

 

 

آخرین اخبار

مطالب اجتماعی

خبر ممنوعیت واردات تلفن‌های همراه بالای 300 یورو، بازار موبایل را یک شبه، زیر و رو کرد و حالا خطر گرانی سرسام‌آور، قاچاق، کمبود کالا، محدودیت انتخاب، ورود کالاهای کم کیفیت و باز شدن پای سودجویان، بازار موبایل را در این روزهای سخت کرونایی، تهدید می‌کند.
در حال حاضر پس از ماجرای فروش خودرو به صورت قرعه کشی دوباره شاهد افزایش قیمت خودرو در بازار هستیم به طوریکه در بازار آزاد هیچ خریدو فروشی صورت نمیگیرد؛ کارشناسان معتقدند برای بازگشت تعادل به بازار باید تولید و عرضه خودرو بالا رود.
بررسی تجارب جهانی در زمینه ورود دولت‌ها به بازار مسکن در کنار توجه به مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا و هم‌چنین جولان سوداگران در بازار مسکن، نشان می‌دهد ضرورت دارد در کشورمان هم دولت در قیمت‌گذاری این بازار نقش مؤثری ایفا کند.
مطابق دستورالعمل ابلاغ شده توسط سازمان حمایت، سازمان های صمت و بازرسان اصناف موظفند از چهارشنبه، ۲۸ خرداد ماه، نسبت به انجام گشت ویژه نظارتی در بازار مصرف لوازم خانگی اقدام کنند.
افراد زیادی به دلیل شیوع کرونا کسب‌وکارشان از بین رفته و یا ورشکست شده‌اند. اما برای شروع دوباره چه چیزهایی لازم است؟
اگر برای دویدن در محله اطرافتان از منزل خارج می‌شوید و یا بازدیدی سریع از فروشگاه موادغذایی نزدیک خانه‌تان دارید، متأسفانه این احتمال وجود دارد که لباس‌ها و کفش‌هایتان با ویروس کووید 19 آلوده شوند. اما ما اعتقاد نداریم که کفش و لباس منبع مهم انتقال هستند.
اگر قرار بوده برای انجام کاری غیراورژانسی به دندان‌پزشک مراجعه کنید، باید آن را کنسل کرده و فعلاً مدتی صبر کنید. این روزها دندان‌پزشک‌ها برای کمک به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، فقط بیمارهایی را می‌پذیرند که نیاز به درمان اورژانسی دارند.
این روزها ویروس کرونا، جهان را با بحرانی جدی روبرو کرده و تغییر اساسی در سبک زندگی افراد ایجاد کرده است. در این شرایط چگونگی مواجهه با بحران و سازگاری با شرایط موجود حائز اهمیت است.
اگر کودک شما معمولاً 30 دقیقه طول می‌کشد تا فاز خشم خود را طی کند، پس می‌توانید خودتان را تعلیم دهید که نیم ساعت صبر و سکوت کنید تا شرایط کمی عادی شود. با این شیوه شما می‌توانید افکار درونی خود را مدیریت کنید، مثلاً با گفتن این جملات که «دیگه نمی‌تونم تحمل کنم» یا «این وضعیت هرگز تمام نمی‌شود»، هیجانات منفی خود را شدت ندهید.
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری گزینه کمک مالی به آسیب دیدگان از کرونا را فعال کرد.
معاون سازمان امور مالیاتی نحوه محاسبه مالیات حقوق کارمندان را ابلاغ کرد که بر اساس آن، درآمد سالانه تا 360 میلیون ریال معاف از مالیات است.
روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سقف ذخیره سهمیه سوخت خودروهای شخصی و موتورسیکلت از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش پیدا کرد.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای شرایط و ضوابط بهره‌مندی از تسهیلات بانکی حمایتی‌کرونا ویژه یارانه بگیران را اعلام کرد.
اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران گفت: از معاون اول رئیس‌جمهور جهت راه‌اندازی و اشتغال مجدد بخشی از کارخانجات و کارگاههای نساجی و پوشاک تقاضای صدور مجوز صادرات البسه بیمارستانی را داریم.
دراین روزهایی که کارشناسان و دلسوزان توصیه می کنند که برای جلوگیری از شیوع بیش تر بیماری کروناحتی الامکان در خانه بمانید،ولی عده ای بی توجه به این توصیه ها خصوصا در شهر قروه که جای گلایه دارد،نه تنها جان خود بلکه جان فرزندان و همشهریان خود را نیز به خطر می اندازند.

صفحه‌ها