کانال خبری تلگرامی صبح رزن

 

 

 

 

آخرین اخبار

مطالب اجتماعی

در حالی واردات گندم با ارز دولتی کلید خورده است که میزان گندم تولیدی در کشور بیشتر از نیاز سالانه مردم است. از همین رو کشاورزان از نرخ خرید تضمینی دولت ناراضی‌اند.
دولتی ها در حالی وعده اینترنت ارزان را برای استفاده از "شاد" می دهند که بسیاری هنوز تبلت و حتی گوشی برای استفاده ندارند.
در حالی غول خط انتقال آب ایران در عطش مدیریت و وعده‌های دولتمردان می‌سوزد که کلید تدبیر روحانی هم کارساز نشد و هر روز شاهد وعده‌ای تازه اما تکراری مبنی بر شروع عملیات اجرایی آن هستیم.
عضو هیئت رئیسه مجلس با تشریح جزییات طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار،از الزام دولت به خرید باقیمانده سهمیه سوخت مردم با ۹۰ درصد قیمت فوب خلیج فارس خبر داد.
سخنگوی ستاد آزادسازی سهام گفت: از امروز یکشنبه، تمام دارندگان سهام عدالت می‌توانند ۶۰ درصد سهام خود را معامله کنند.
سکه طرح جدید امروز با افزایش 178 هزار تومان به قیمت 11میلیون و 219هزار تومان فروخته شد و قیمت طلا هم روند افزایشی داشت اما در بازار ارز نوسان قیمتی بسیار اندک بود و هر نرخ دلار عدد 20هزار و 502 تومان را ثبت کرد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور گفت: شرایط اقتصادی کشور حساس بوده و نمی توان به خاطر بهبود معیشت مردم و یا جبران کسری بودجه طرح هایی ارائه کرد که نقدینگی را بیشتر از این افزایش دهد چرا که افزایش نقدینگی خود عامل بسیاری از مشکلات دیگر به ویژه گرانی و تورم است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از ثبت‌نام پیامکی ۱.۴ میلیون نفر برای وام ودیعه مسکن خبر داد و گفت: سابقه سکونت ۵ سال جزو شروط ثبت‌نام وام ودیعه نیست.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اولین گام در اجرای قانون مالیات از خانه های خالی پیشگیری و الزام قانونی است.
خبر ممنوعیت واردات تلفن‌های همراه بالای 300 یورو، بازار موبایل را یک شبه، زیر و رو کرد و حالا خطر گرانی سرسام‌آور، قاچاق، کمبود کالا، محدودیت انتخاب، ورود کالاهای کم کیفیت و باز شدن پای سودجویان، بازار موبایل را در این روزهای سخت کرونایی، تهدید می‌کند.
در حال حاضر پس از ماجرای فروش خودرو به صورت قرعه کشی دوباره شاهد افزایش قیمت خودرو در بازار هستیم به طوریکه در بازار آزاد هیچ خریدو فروشی صورت نمیگیرد؛ کارشناسان معتقدند برای بازگشت تعادل به بازار باید تولید و عرضه خودرو بالا رود.
بررسی تجارب جهانی در زمینه ورود دولت‌ها به بازار مسکن در کنار توجه به مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا و هم‌چنین جولان سوداگران در بازار مسکن، نشان می‌دهد ضرورت دارد در کشورمان هم دولت در قیمت‌گذاری این بازار نقش مؤثری ایفا کند.
مطابق دستورالعمل ابلاغ شده توسط سازمان حمایت، سازمان های صمت و بازرسان اصناف موظفند از چهارشنبه، ۲۸ خرداد ماه، نسبت به انجام گشت ویژه نظارتی در بازار مصرف لوازم خانگی اقدام کنند.
افراد زیادی به دلیل شیوع کرونا کسب‌وکارشان از بین رفته و یا ورشکست شده‌اند. اما برای شروع دوباره چه چیزهایی لازم است؟
اگر برای دویدن در محله اطرافتان از منزل خارج می‌شوید و یا بازدیدی سریع از فروشگاه موادغذایی نزدیک خانه‌تان دارید، متأسفانه این احتمال وجود دارد که لباس‌ها و کفش‌هایتان با ویروس کووید 19 آلوده شوند. اما ما اعتقاد نداریم که کفش و لباس منبع مهم انتقال هستند.

صفحه‌ها