نمایش 1 - 10 از 136
«‌بحران آب» از نخستين روزهاي ورود عيسي كلانتري به سازمان حفاظت محيط‌زيست به عنوان يكي از اصلي‌ترين بحران‌هاي زيست‌محيطي كشور مورد توجه قرار گرفت.
درحالی همدان بابرداشت سالانه یک‌میلیون تن سیب‌زمینی قطب تولید این محصول است که ظرفیت سردخانه‌های نگهداری تنها ۲۹۰هزار تن بوده و نگرانی کشاورزان ازضررهای احتمالی پابرجاست.
در حال حاضر نمی‌توان به طور قطع عنوان کرد که به شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید در همدان نیاز هست یا خیر؟ اما باید برای هر منطقه نسخه جداگانه‌ای پیچید و از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در ساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی استفاده کرد.
"یک سند فتوشاپی طی ۱۰دقیقه توسط یکی از مخاطبان برای نشان‌دادن سهولت جعل چنین تصاویری تهیه شده است. البته همین سند ۱۰دقیقه‌ای از ظرافت و دقت بیشتری نسبت به تصویرسازی‌های روح‌الله زم برخوردار است".
لزوم نگاه جدی تر به روستا کلید پیشرفت کشور؛
روستا ،آبادی،ده یا هر چیز دیگه ای که انواع بشر بر نخستین کلونی زندگی انسانها نام گذاشته باشند مهمترین اجتماعی است که میتواند کشور یا نژادی را به رفاه یا بستری برای ایجاد ظرفیتهای تمدن ساز برساند.
در برابر این رقم هزینه ۲۰ میلیاردی برگزاری جشنواره فیلم فجر شاید پول خرد به حساب آید و پر رنگ کردن آن اگر منجر به شفاف‌شدن حساب و کتاب سازمان سینمایی نشود، باعث دور شدن از اصل موضوع خواهد بود.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: معدل دیپلم دانش‌آموزان ایرانی بین ۱۱.۵ تا ۱۲ است.
اگرچه دستمزد چهره‌ها چندان از قواعد اقتصادی حاکم بر زندگی مردم تبعیت نمی‌کند، اما درعین‌حال در همین بی‌قانونی نیز قانون و قاعده‌ای عمده وجود دارد؛ سود و زیان یا عرضه و تقاضا
امروزه همه ما، دلار را به عنوان ارز آمریکا یا همان واحد پول رسمی ایالات متحده آمریکا می‌شناسیم. در واقع در تاریخ ۶ ژوئیه ۱۷۸۵ کنگره ایالات متحده آمریکا به اتفاق آرا، دلار را واحد پول آن کشور قرار داد. قبل از آن، پیش از استقلال ایالات متحده، لیره انگلستان در ۱۳ کشور مهاجرنشین آمریکای شمالی رایج بود. پس از آن، آمریکایی‌ها سکه نقره‌ای اسپانیا را، که «دلار» نام داشت و در مکزیک رایج بود، وسیله داد و ستد قرار داده و نام پول ملی خود را «دلار» گذاشتند و به این ترتیب تاریخچه دلار آمریکا آغاز شد.
در سال‌هایی که فوتبال ما به سمت حرفه‌ای شدن رفت تأثیرش به سبک زندگی برخی بازیکنان درجه یک را دیدیم که چطور باعث نابودی یا پایان زودهنگام فوتبالشان شد.

صفحه‌ها