نمایش 1 - 10 از 25
موجود زنده در برابر نیازهایش تعارفی با طبیعت ندارد . این را باید بدانیم که انگور بی نظیر شهرستان رزن را ما بهره برداران با به کارگیری روشهای نادرست به این روز انداخته ایم.
درحالی همدان بابرداشت سالانه یک‌میلیون تن سیب‌زمینی قطب تولید این محصول است که ظرفیت سردخانه‌های نگهداری تنها ۲۹۰هزار تن بوده و نگرانی کشاورزان ازضررهای احتمالی پابرجاست.
در حال حاضر نمی‌توان به طور قطع عنوان کرد که به شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید در همدان نیاز هست یا خیر؟ اما باید برای هر منطقه نسخه جداگانه‌ای پیچید و از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در ساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی استفاده کرد.
لزوم نگاه جدی تر به روستا کلید پیشرفت کشور؛
روستا ،آبادی،ده یا هر چیز دیگه ای که انواع بشر بر نخستین کلونی زندگی انسانها نام گذاشته باشند مهمترین اجتماعی است که میتواند کشور یا نژادی را به رفاه یا بستری برای ایجاد ظرفیتهای تمدن ساز برساند.
سرلشکر خلبان علی بختیاری در آخرین ماموریت خود در هجدهمین روز از خرداد ماه سال 1360، درحالی که از ستون نظامی نیروهای خودی پشتیبانی می کرد، مورد هدف موشک دشمن بعثی قرارگرفت و در نزدیکی شهر مهاباد سقوط کرد و به فیض شهادت نائل آمد.
صبح رزن از راهکار برطرف کردن انحرافات عزاداری شهرستان گزارش میدهد؛
ایجاد انحراف در نحوه بیان ارادت به خاندان عصمت و تصویر چهره ای خشن و بی منطق از یاران ائمه و پیامبر نیز یکی از همین راه ها است.
رئیس اداره فرش همدان
هریک از نقاط استان همدان قالی مخصوص به خود را دارد. شیوه‌های نقش‌پردازی، استفاده از رنگ‌های گرم، پرزهای بلند، دوام و عمر بالا، داشتن گره متقارن، بافت تخت و استفاده از ریشه‌های بلند از جمله مهم‌ترین خصوصیات فرش استان همدان است....
انتخاب شهرداران سه شهر شهرستان رزن با گذشت نزدیک به 10 روز از آغاز فعالت شوراهای دور پنجم در هنوز خروجی نداده است و شهرهای شهرستان فعلا بدون انتخاب شهردار و با سرپرست به کار خود ادامه می دهند.
فرش دستباف اگرچه با فرهنگ و هنر ایرانی عجین شده اما امروزه این هنر - صنعت با بی‌مهری مواجه شده است و در کمتر خانه‌ای فرش دستباف دیده می‌شود چراکه نوع ماشینی آن گوی سبقت را ربوده است.
صبح رزن برسی کرد؛
نبود آب آنقدر برای انسان دلهره آور و غیر قابل تحمل است که حتی تصور کردنش هم بسیار سخت است.

صفحه‌ها