نمایش 1 - 10 از 19
رئیس اداره فرش همدان
هریک از نقاط استان همدان قالی مخصوص به خود را دارد. شیوه‌های نقش‌پردازی، استفاده از رنگ‌های گرم، پرزهای بلند، دوام و عمر بالا، داشتن گره متقارن، بافت تخت و استفاده از ریشه‌های بلند از جمله مهم‌ترین خصوصیات فرش استان همدان است....
انتخاب شهرداران سه شهر شهرستان رزن با گذشت نزدیک به 10 روز از آغاز فعالت شوراهای دور پنجم در هنوز خروجی نداده است و شهرهای شهرستان فعلا بدون انتخاب شهردار و با سرپرست به کار خود ادامه می دهند.
فرش دستباف اگرچه با فرهنگ و هنر ایرانی عجین شده اما امروزه این هنر - صنعت با بی‌مهری مواجه شده است و در کمتر خانه‌ای فرش دستباف دیده می‌شود چراکه نوع ماشینی آن گوی سبقت را ربوده است.
صبح رزن برسی کرد؛
نبود آب آنقدر برای انسان دلهره آور و غیر قابل تحمل است که حتی تصور کردنش هم بسیار سخت است.
در حالی که نهال نوپای انقلاب اسلامی در حال شکل دادن به نهادها و ارگانهای خود برای اداره ی کشور بود و نخستین انتخابات ریاست جمهوری به تازگی برگزار شده بود گروهی از افراد نفوذی بازمانده از رژیم وابسته شاهنشاهی در ارکان کشور تصمیم میگیرند تا با استفاده از شبکه خود در نیروهای ارتش و با قی ماندگان نفوذی دست به کودتای بسیار بزرگ بر علیه انقلاب بزنند.
صبح رزن بررسی می کند؛
شهرستان رزن نیز با داشتن ظرفیت و پتنسیل ورزشی بسیار خوب در بخش بانوان قطعا با بهره برداری از این مجموعه ورزشی میتواند شاهد رشد و شکوفایی هر چه بهتر و بیشتر ورزش بانوان باشد.
صبح رزن بررسی کرد؛
در حالی نزدیک به ده سال از آغاز عملیات عمرانی بزرگترین مجموعه کتابخوانی شهرستان رزن میگذرد که وعده های متععد در این یک دهه برای افتتاح آن در دولتهای مختلف به نتیجه نرسیده است.
«گرگ به آرامی وارد باغچه خانه‌مان شد و در یک لحظه دختر سه ساله‌ام را از دست خواهرش کشید. همه دنبالش دویدیم و شروع به تیراندازی کردیم. گرگ دخترم را به دندان گرفته بود و با سرعت دور می‌شد.» این بخشی از حرف‌های مردی اهل روستای زرند زنجان است که گرگ، دخترش را دو کیلومتر با خود برد اما در نهایت از ترس اهالی روستا و تیراندازی‌هایشان رهایش کرد.
گرامی داشت روز شوراها در سال 96 به سبب نزدیکی به انتخابات شوراهای شهر و روستا از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.
صبح رزن به مناسبت روز معلم منتشر میکند؛
روز معلم بهانه ای شد تا یادی از سروقامتانی کنیم که تعلیم و تربیت و کلاسهای درس دانشگاه دنیا را رها کردند و در دانشگاهی بهتر به آموختن و آموزش دادن مشغول شدند.حکایت معلمان و آموزگاران شهید این سرزمین این چنین داستانی است.

صفحه‌ها