آخرین اخبار

تاریخ : 9. آذر 1395 - 13:23   |   کد مطلب: 20817
سلسله گزارشهای دست آوردهای بسیج مستضعفین در رزن بخش اول
اقتصاد مقاومتی موجب شکوفا شدن توانایی های جوانان می شود
فعالیتها و عملکرد بسیج سازندگی و بسیج مردمی در عرصه ی اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد در سه سال گذشته علاوه بر ایجاد 230 هزار شغل در کشور موجب شکوفایی گسترده توانایی ها و ظرفیتهای جوانان کشور و رفع نیاز داخلی شده است.

به گزارش صبح رزن،امروز و با گذشت ماه ها از آغاز فاز اجرایی برنامه جامع اقدام مشترک یا همان برجام نافرجام بر همگان حتی نزدیکترین افراد به تفکر دوستی بر آمریکا و دولت در کشور ما روشن شده است که تنها راه حل مشکل اقتصادی کشور اتکا به ظرفیتهای درونی نظام و پیروی از مکتب اقتصادی دانش بنیان و دین بنیان مد نظر ولی فقیه است.

در همین راستا فعالیتها و عملکرد بسیج سازندگی و بسیج مردمی در عرصه ی اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد در سه سال گذشته علاوه بر ایجاد 230 هزار شغل در کشور موجب شکوفایی گسترده توانایی ها و ظرفیتهای جوانان کشور و رفع نیاز داخلی شده است.

شهرستان رزن در این حرکت جهادی نقش قابل توجهی را ایفا کرده است.

مدیر بسیج سازندگی شهرستان رزن در گفت و گو با خبرنگارما با بیان این نکته که زمینه برای شکوفایی اقتصادی و تقویت اقتصاد مقاومتی فراهم است ادامه داد:از ابتدای سال 95 تاکنون با پرداخت 6 میلیارد ریال تسهیلات در بخشهای مختلف نظیر پرورش قارچ،زنبور عسل،محصولات گلخانه ای،ملکیان خانگی،بوقلمون تولید پوشاک در سطح شهرستان 110 شغل پایدار ایجاد شده است.

مهدی زارعی با بیان اینکه علاوه بر این و در راستای خودکفایی و یادگیری و خوداشتغالی 150. نفر از افراد علاقه مند و نیازمند به کار در کلاسهای آموزشی بسیج سازندگی شرکت کرده اند افزود:باهمکاری جهاد کشاورزی شهرستان رزن به این افراد مدرک گواهی مهارت اعطا شده است.

وی همچنین اظهار داشت:12 کارگاه خیاطی  در شهرستان دایر شده است.

زارعی افزود:در این کارگاه ها ، بانوان آموزش های لازم را دریافت می کنند..

وی با اشاره حضور گسترده بسیجیان در برنامه های اردوی جهادی 3،7،14روزه تعداد جهادگران را بیش از 3500 عنوان کرد و خاطرنشان ساخت:برای نخستین بار یک.گروه جهادی 30نفر از پاسداران شهرستان رزن نیز امسال به مناطق محروم اعزام و در ساخت دو واحد مسکونی برای محرومین مشارکت کردند.

 

زارعی انتخاب گروه جهادی شهید سلیمی رزن به عنوان گروه بر تر در جشنواره مالک اشتر را افتخاری مهم برای شهرستان عنوان و اضافه کرد:در طرح هجرت دانش آموزی نیز نزدیک  به 1500 دانش آموز شرکت کرده اند و در جهت بازسازی و رنگ آمیزی مدارس اقدامات موثری را صورت دادند..

 

نمایش گوشه ای از حمایت های بسیج از طرح های اقتصاد مقاومتی رزن

لازم به ذکر است . ۲ مورد پرورش قارچ ، 4 مورد پرورش مرغ بومی ، یک مورد پرورش ماکیان ، 16 مورد پرورش زنبور عسل و تولید عسل ، 2 مورد کشت زعفران۲ ،5 مورد مورد کارگاه صنایع دستی  و 2 مورد نیز ایجاد و پرورش محصولات گلخانه ای از اقدامات مهمی بوده که بسیج سازندگی در این شهرستان انجام داده و این امر موجب اشتغالزایی جوانان و امیدوارکردن انها و خانواده هایشان مبنی بر این که خواستن توانستن است

.

مواردی که ذکر شد ، در حقیقت نمایش گوشه ای از انچه که درسایه اقتصاد مقاومتی می تواند رخ دهد بود.اگر همه مسئولین و مردم برای تحقق بند بند ابلاغیه سیاست های اقتصاد مقاومتی بسیج شوند به طور قطع ، آثار آن بر همگان روشن شده و شعار " ما می توانیم" معنا می یابد.

 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن