آخرین اخبار

تاریخ : 13. آذر 1395 - 0:22   |   کد مطلب: 20886
سلسله گزارشهای بسیج مستضعفین در رزن بخش دوم/محسن هادی ذاکر ؛
اقدامات خودجوش فرهنگی مورد تایید و تاکید رهبر انقلاب و راهگشای مشکلات فرهنگی است
هنگامی که رهبری حکیم انقلاب اسلامی از ابتدای روزهای پایانی جنگ و حتی به روایتهایی از اواسط جنگ بر توجه به تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی جبهه ی استکباری تاکید داشتند دلسوزان و نیروهای فکری و فرهنگی که دغدغه های انقلابی را خوب درک میکردند و بصیرت دیدن توطئه های جدید را داشتند به فکر انجام اقدامات فرهنگی افتادند.

به گزارش صبح رزن،در این بین بسیج و بسیجیان در تمام این سالها نقطه ی اتکا و پایگاه صدور تفکرات و جنبشهای انقلابی و محل حرکتهای خودجوش فرهنگی به منظور نشر ارزشهای انقلاب اسلامی بوده است.

در شهرستان رزن با توجه به ولایتمداری و دینمداری مردم غیور شهرستان این فعالیتای فرهنگی در بسیج دارای ابعاد گسترده تری است.

 

مسئول فرهنگی بسیج  ناحیه شهرستان رزن در گفت و گو با ما با بیان اینکه اقدامات گسترده ای در جهت ترویج ارشهای اسلامی در شهرستان ذز سال جاری برنامه ریزی و انجام شده است تاکید کرد:اقدامات فرهنگی بسیج در سطوح مختلف و با برنامه ریزی های زمانی و مکانی منظم صورت گرفته است.

محسن هادی ذاکر ادامه می دهد :در موضوع فضاسازی و تبلیغات در مناسبت های ملی و دینی و انقلابی در تمامی این ایام  130 بنر   در سطح شهرستان و همچنین انبوه فضاسازی ها را توسط بسیجیان شاهد بوده ایم.

وی با اشاره به هماهنگی و ساخت بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح بزرگراه های  دمق رزن - رزن و قروه در ابعاد 3 در5 متر باهزینه 5 میلیون تومانی این اقدام را گامی در جهت الگو سازی و معرفی شاخص های ایثار و شهادت در شهرستان بر شمرد.

 

این مسئول و فعال فرهنگی هماهنگی در شهرستان رزن با بیان اینکه بر اساس مطالبات هموطنان و هم شهرستانی های عزیز و مصوبات سازمانی و کشوری طرح  ساخت پایگاه فرهنگی و حسینیه در رزن در دستور قرار گرفت اضافه کرد:در این راستا اقدام به  اخذ مجوز ساخت حسنیه وپایگاه فرهنگی در پارک ملت رزن صورت گرفت که که هم اکنون 10 درصد اعتبار واریز و بزودی عملیات اجرایی و ساختمانی  شروع خواهد شد.

هادی ذاکر با اظهار اینکه اقدام در جهت نشر و ترویج یاد،نام و آرمانهای شهدا به فرموده ی رهبری چیزی کمتر از شهادت نیست خاطرنشان کرد :در همین مسیر در سال جاری تا کنون در اقصی نقاط شهرستان رزن علاوه بر گرامی داشت های محله ای و کوچک بیش از 15  یادواره های شهدا در سطح شهرستان تاکنون برگزار شده است که بخش اصلی در همه ی این یادواره ها مردمی و از سوی بسیجیان ولایتمدار و البته با همکاری نهادهای انقلابی  صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به به برگزاری و اجرای برنامه ی فاخر فرهنگی آبروی محله در سطح کشور اقدام به برگزاری این برنامه را یکی از کوچکترین اقدامات در جهت ترویج و الگوسازی از شهدای بزرگ و فرماندهان به نام شهرستان بر شمرد و تصریح کرد:برگزاری برنامه معنوی ابروی محله در قروه و شاهنجرین برای شهیدان صبوری و سردار شهید ابراهیم علی معصومی یکی از به یادماندنی ترین اقدامات فرهنگی در سالهای گذشته در شهرستان را رقم زد.

 

وی همچنین تلاش در جهت گفتمان سازی از نامگذاری های سالها توسط رهبر انقلاب را وظیفه و تکلیف تشکلهای انقلابی و ولایی برشمرد و ادامه داد:در همین زمینه با همکاری شهرداری رزن فضاسازی سطح شهر با شعار سال توسط رهبری بصورت دقیق و مدون انجام شده است.

 

هادی ذاکر  وجود مکانهای سالم و مطمئن فرهنگی و خدمت رسانی به مسافران در ایام پر مسافر سال و تعطیلات را یکی از راهبردها و مطالبات جدی رهبری انقلاب در جهت غنی سازی اوقات فراغت  عنوان و خاطرنشان ساخت:در همین  زمینه علاوه بر برپایی و برگزاری پایگاه فرهنگی در ایان عید به مدت 20 روز ویژه مسافران نوروزی که همراه یبا برنامه های مهم و جانبی برپایی نماز جماعت، ایستگاه صلواتی و مشاوره دینی بوده است ؛در ایام سه ماهه تابستان و بویژه ایام ماه پر خیر برکت رمضان برگزاری و فعال سازی پایگاه فرهنگی در ایام تابستان به مدت 80 شب در پارک ملت رزن اجرا شد.

وی در ادامه با اجرای برنامه های ویژه شامل مشاوره راونشانسی- براداران و خواهران- نمایشگاه کتاب - غرفه شهدای مدافع حرم - غرفه نقاشی - روشها و فنون همسر داری  فرزند پروری -ایستگاه صلواتی  و نماز جماعت اول وقت  را از مهمترین کارکردهای فرهنگی بسیجیان شهرستان دانست.

مسئول فرهنگی بسیج سپاه  شهرستان معرفی پایگاه فرهنگی استان همدان در پارک ملت به عنوان پایگاه نمونه فرهنگی استانی را نشان دهنده زحمات شبانه روزی و خستگی ناپذیر بسیجیان و نیروهای ارزشی رزن در جهت برآورده کردن مطالبات مردم و رهبری عنوان کرد.

 

وی برگزاری 5 برنامه شهرستانی در مناسبت ها در پارک ملت رزن شامل جشن نیمه ماه مبارک رمضان - یادواره شهدای مدافع حرم- جشن میلاد امام رضا و.... و فضاسازی پارک با موضوع حجاب را نمونه های دیگری از تلاش های نیروهای ارزشی و انقلابی جوان رزن برای حفظ و حراست از آرمانهای دینی و ملی معرفی کرد.

این فعال فرهنگی با ذکر این نکته که جلوگیری از اوج گیری و ترویج انحرافات در عزاداری ها خواسته به حق رهبری،مردم و مراجع از نیروهای ارزشی و بسیجی است گفت:در همین زمینه در سال جاری و درر دهه اول محرم پایگاه فرهنگی منسجم و با برنامه ای در شهر دمق با محوریت  ایستگاه صلواتی ،فضاسازی شهر با موضوعات شهدا و امربه معروف و...و نمایشگاه ماندگار شهری از تصاویر و المانهای ارزشی با همکاری پایگاه های بسیج  منتظران شهر دمق برگزارشد.

 

ذاکر تشکیل ستاد مردمی اربعین حسینی شهرستان و پشتیبانی همه جانبه از ستاد مردمی و ایستگاه های صلواتی و... که  با کمک همه ی نهادها،هیئات و مردم عاشق اهل بیت رزن حدود 50 هزار غذای گرم شام صبحانه ناهار به مدت 12 روز توزیع گردید را فقط بخشهایی کوچک از اقدامات فرهنگی سال جاری بسیجیان شهرستان نامید.

 

کمک به برگزاری برنامه های ملی  سوم خرداد - ارتحال امام خمینی - هفته دفاع مقدس،فضاسازی و کمک به حضور فعال در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات شهرستان در مرحله دوم،فعال سازی کمیته فرهنگی راهیان نور  در شهرستان جهت بهره برداری هرچه بهتر از این امر معنوی،برنامه ریزی برای مساجد فاقد نماز جماعت در سطح شهرستان شامل 100 مسجد،برگزاری برنامه های دهه کرامت در بوستان شهدا دمق و قروه،برگزاری نشست های روشنگری با موضوع  تبین اقتصاد مقاومتی و اسیب های شبکه های اجتماعی و... در سطح حوزه ای و پایگاهی

برگزاری همایش هیئت های عزاداری در جمع معراج الشهدای رزن ،برگزاری همایش ائمه جمعه و جماعات و هیئت امنا،راه اندازی و حمایت از گروههای سرود و تئاتر در شهرستان و تواشیح همگی فقط نمونه اقدامات کوچکی هستند که هادی ذاکر برای عمل بسیجیان در جهت رهنمودها و مطالبات رهبری از بین انبوه اقدامات بر می شمارد.

 

در این میان آنچه باید به ان اشاره شود این است که قطع به یقین اگر در این مسیر اقدامات موثری نیز از سوی همه ی ارگانها و نهادها جهت حمایت از این اقدامات خودش جوش صورت گیرد اثر گذاری این اقدامات در  جهت ترویج ارزشهایی الهی و دینی بیش از گذشته خواهد بود.

 

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن