آخرین اخبار

تاریخ : 17. تير 1396 - 19:55   |   کد مطلب: 24003
شهید فرزند علی خاکی متولد روستای هریان از توابع شهرستان رزن و تربیت یافته پدر و مادری مومن ومتدین است که از همان دوران کودکی زمزمه حسینی زیستن وحسینی مردن را در گوش او خواندند .

شهادت چیزی جز عشق بنده به معبود و سوختن در راه وصال و رسیدن به  ارزشهای بزرگ انسانی همچون اخلاق،ایمان و نیکی به هم میهن نیست.

شهدا اسوه های سترگ سربلندی ملتی رشید در صحنه های بزرگ تاریخ هستند.

شهرستان رزن با تقدیم بیش از 450 شهید نمایشی از عشق،شعور و غیرت برای همگان داشته است.

برای زنده نگه داشتن یاد شهدا و ادای دینی کوچک هر هفته به معرفی تعدادی از شهدای عزیز شهرستان میپردازیم.

 

 

 

منطق شهادت ، مافوق منطق افراد عادی است .     (شهید بهشتی)

 

دانش آموز شهید:فرزند علی خاکی       

تحصیلات:هنرجوی سال چهارم                                         

تاریخ ومحل تولد :30/5/1345روستای هریان

تاریخ ومحل شهادت :29/10/65شلمچه کربلای 5

نحوه شهادت: اصابت ترکش به سینه

مــــــــــــزار شهید:گلزار شهدای هریان

شهید فرزند علی خاکی متولد روستای هریان از توابع شهرستان رزن و تربیت یافته پدر و مادری مومن ومتدین است که از همان دوران کودکی زمزمه حسینی زیستن وحسینی مردن را در گوش او خواندند .

 

 

شهید عزیز ما تحصیلات دوره ابتدایی را در زادگاهش ودوره راهنمایی را همانند دیگر دوستانش در جامیشلو (روستایی که به زادگاه شهید نزدیک است ) پشت سر گذاشت ودوره راهنمایی را در حالی تمام کرد که درس ایثارو مقاومت را به خوبی یاد گرفته بود .

 

 

باتوجه  به علاقه ای که به رشته کشاورزی داشت ،جهت تحصیل در هنرستان کشاورزی سامن ثبت نام نموده وبا دوست شهیدش فرزند علی خلیلی و دیگر دوستانش مشغول به تحصیل شد .

 

 

در حالی که پدر پیرش مریض وبیمار بود .در فرصت های پیش آمده به او رسیدگی  و مهر فرزندی را نسبت به پدرش ابراز می نمود.

 

اما دل او همیشه برای پر کشیدن بی قراری میکرد ،لذا در زمان تحصیل سه مرحله به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد.

 

در عین حال از جدیت وتلاش در جهت یاد گیری دروس غفلت نمیکرد. در اولین مرحله اعزام به تاریخ 10/5/64 به جبهه های غرب و در دومین مرحله به منطقه عملیاتی جنوب اعزام شده و در حال نبرد با متجاوزین بعثی در جزیره مجنون مجروح شد اما عشق به شهادت اورا پس از درمان باز هم به جبهه ها کشانید .

 

تا اینکه توانست در عملیات کربلای 4و5 شرکت نموده وحماسه سازی نماید .اما گویا تقدیر چنین بود که همچون علی اکبرحسین علیهما السلام پس از174روز حضور در جبهه در مسلخ عاشقان کربلای 5 قربانی سرور وسالار شهیدان شود .

 

 

این شهید عزیز در راستای انجام سنت حسنه رسول خدا (ص)قبل از شهادت اقدام به انتخاب همسر وانجام مراحل نامزدی نموده بود .اماقبل از این که لباس دامادی بپوشد ،خلعت زیبای شهادت زینت بخش وجودش شد .

 

قسمتی از وصیت نامه شهید 

 

مهربانی وعطوفت ،داشتن اخلاق اسلامی ،احترام به پدر ومادر،علاقه مندی به ائمه اطهار (ع)،همکاری با مسئولین هنرستان در زمینه های مذهبی وفرهنگی ،ظلم ستیزی وایثار وپیروی از ولایت از خصوصیات بارز شهید خاکی بود که اورا ملکوتی نمود.

                                                                                                                 یادش صفای دلهایمان باد

 

بخشی از وصیت نامه شهید

ای تاریخ نویس قلمت را بردار وبا خونم رنگین کن و آنچه را که میگویم بنویس . شجاعتهای رزمندگان را بنویس وظلم بعثیون عراقی را به مردم خونین شهر وآبادان و سوسنگرد را بنویس تا نسلهای آینده آگاه شوند ...قبل از به خاک سپردن چشم هایم را باز بگذارید تا کوردلان بفهمند که باچشم بسته این راه را انتخاب نکرده ام ودستهایم را از تابوت بیرون بگذارید وباز کنید تاکوردلان بفهمند دست خالی از دنیا میروم وبرای مادیات به جبهه نرفته ام .

 

انتهای پیام/م

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن