آخرین اخبار

تاریخ : 8. آبان 1396 - 7:52   |   کد مطلب: 25690
موضوع ساخت بیمارستان شهرستان رزن حداقل بیش از دو دهه است که مورد مطالبه جدی مردم و نخبگان شهرستان رزن است.

به گزارش صبح رزن،تنها بیمارستان شهرستان رزن با گذشت بیش از سه دهه از عمر خود ،با وجود همه زحمات پرسنل آن تقریبا دیگر به یک بیمارستانی فرسوده تبدیل شده است.

 

 ساخت بیمارستان جدید برای شهرستان رزن عمری به درازای مدیریت چند فرماندار و سه نماینده دارد.

 

ساخت بیمارستان جدید اولویت اساسی در شهرستان است

همه ی  مسئولان   شهرستان  در نزدیک به 20 سال گذشته  از ضرورت  ساخت این  بیمارستان گفته اند.

 

 اما آنچه اکنون مشاهده می شود عقب ماندگی شهرستان در امکانات بهداشتی است  که سر منشا همگی نبود بیمارستانی  مدرن و دارای امکانات است.

 

 

با وجود اینکه تجهیزات بیمارستان فعلی رزن نسبتا تخصصی نیز شده است و دارای آی سی یو و سی سی یو نیز می باشد اما فرسودگی شدید این بیمارستان اجازه و امکان اقدامات اساسی را برای بهتر شدن درمانها از مسئولین گرفته است.

 

 

 

بالاخره پس از مدتها پیگیری در دوره نماینده سابق شهرستان رزن اعلام شد که کمیسیون های اعطای مجوز لازمه برای ساخت یک بیمارستان 150 تخت خوابی  دریافت شده است.

 

 

پس از آغاز مدیریت نماینده جدید شهرستان رزن بر اساس شعارهای انتخاباتی؛ لطفی بر موضوع بیمارستان و ساخت آن تاکید کرده است.

 

دریافت مجوز اولیه ساخت بیمارستان در رزن

 

در تابستان سال جاری پس از کش و قوس های فراوان میان هلال احمر،دانشگاه علوم پزشکی همدان و مدیریت ارشد شهرستان زمین بیمارستان کنونی برای ساخت این بیمارستان قطعی شد و بر این اساس دو مجوز اصلی نیز توسط نماینده شهرستان دریافت گردید.

 

حسن لطفی مرداد ماه سال جاری  در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان با اشاره به دریافت موافقت اصولی ساخت بیمارستان 150 تختخوابی رزن، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مشکل زمین بیمارستان 150 تختخوابی رزن رفع شده و پس از دریافت بودجه عملیات ساخت آن شروع خواهد شد. 

 

عدم تملک  زمین بیمارستان اکنون مشکل اصلی است

وی همچنین در گفت و گو با خبرنگاران با انتقاد شدید از هلال احمر در خصوص عدم واگذاری زمین توصیحاتی در خصوص نحوه مالکیت زمین ارائه کرد و گفت:ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان مالک اصلی زمین رضایت خود را اعلام کرده است و موضوع برای متقاعد کردن هلال احمر دنبال می شود.

 

بیمارستان جدید در زمین بیمارستان فعلی ایجاد می شود

 

 

 

مدیر مرکز بهداشت شهرستان رزن در گفت و گو با ما با بیان اینکه مقدمات اجرایی بیمارستان در حال انجام است گفت: قرار است  بیمارستان جدید در خود زمین بیمارستان احداث بشود با پیگیری های انجام شده اهم اکنون  در حال انجام مطالعات زیست محیطی توسط شرکت مشاور می باشد.

 

حسن تراکمه در خصوص زمان آغاز عملیاتی ساخت بیمارستان گفت:اگر مطالعات قبل از تصویب بودجه امسال تمام شود و در بودجه سال آینده تصویب گردد بعد از تصویب امکان کلنگ زنی وجود دارد.
 

 

بیمارستانهای جدید در همه ی شهرستانها غیر از رزن

در همین شرایط  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در مرداد ماه سال جاری و پس از اعلام تعیین بیمارستان  اشاره به  اینکه در تمام شهرستان ها جز رزن بیمارستان ساخته شده است، عنوان کرد: وزارت بهداشت آمادگی ساخت بیمارستان در رزن را دارد اما مشکلاتی در خصوص مالکیت زمین در این شهر وجود دارد.

 

 

این سخنان موسوی بهار نشان دهنده حل نشدن قطعی مشکلا ساخت بیمارستان بود.

 

هلال احمر با ساخت بیمارستان همراه است

 رئس هلال احمر شهرستان رزن نیز در گفت و گویی با ما با بیان اینکه ما هر کمکی در توانمان باشد برای ساخت این بیمارستان انجام خواهیم داد افزود:هلال احمر برای اجازه به منظور ساخت بیمارستان همکاری خواهد کرد.

مهران صفری  ادامه داد:البته این مسائل بایستی از طریق هلال احمر کشور پگیری شود و در حوزه اختیارات شهرستان نیست.

 

فرماندار شهرستان رزن نیز در گفت و گو با ما با بیان اینکه مشکل زمین حل خواهد شد گفت:برای اجرایی شدن ساخت بیمارستان در رزن در حال رایزنی از طریق نماینده محترم هستیم.

 

فتحعلی حسینی گفت با ساخت بمارستان در رزن بسیاری از مشکلات بهداشتی شهرستان نیز مرتفع خواهد شد .

وی همچنن با اشاره به ساخت در مانگاه تامین اجتماع در رزن ادامه داد:بهره برداری از این مجتمع در مان نیز تاثیرات مهم بر وضعیت سلامت و دسترسی شهروندان خواهد گذارد.

 

 

سخن پایانی:

به نظر می رسد شهرستان رزن با وجود دارا بودن مهمترین و بزرگترین مفاخر علمی و فرهنگی در استان همدان به هیچ عنوان نتوانسته است امکانات در حد حداقلی در 20 سال گذشته در خصوص بهداشت و سلامت داشته باشد.

 

ساخت بمارستان در رزن یک مطالبه جدی و انباشت شده است که مسئولین شهرستان به عنوان کارگزاران نظام باید به آن توجه ویژه کنند.

رفع مشکل  زمین بیمارستان هر چند گفته می شود که صورت گرفته است اما تا اجرای شدن فاصله ای بسیار است.

برای هماهنگی هر چه  بشتر در این خصوص مهمترین اقدام ،تشکیل یک شورای هماهنگ دائمی تا اتمام ساخت این بیمارستان متشکل  از مسئولین ارشد شهرستان و استان در این خصوص می تواند باشد.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن