آخرین اخبار

پربیننده ها

تاریخ : 17. مهر 1398 - 8:50   |   کد مطلب: 26752
سفر یک‌روزه وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به همدان با حاشیه‌هایی همراه بود از عدم اطلاع‌رسانی جدول برنامه‌های حضور وزیر از سوی مدیرکل کار به تشکل‌های کارگری و کارفرمایی گرفته تا همراهی برخی نمایندگان با این تشکل‌ها.

به گزارش صبح رزن به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، در جریان سفر یک‌روزه محمد شریعتمداری، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به همدان که با حضور در برنامه‌های مختلف و بازدید از چند پروژه در شهرستان رزن همراه بود، جلسه شورای برنامه‌ریزی استان نیز برگزار شد.

این جلسه که با حضور استاندار، جمعی از نمایندگان در مجلس و مدیران استان برگزار شد حاشیه‌های قابل تاملی به همراه داشت.

* عدم اطلاع‌رسانی جدول برنامه‌های حضور وزیر از سوی مدیرکل تعاون به کارکنان و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، نگرانی از حضور معترضان به وضع موجود و ملاقات احتمالی آنها با مقام عالی وزارت را نشان می‌داد.

*علیرغم عدم دعوت و اطلاع‌رسانی به تشکل‌های کارگری اما حضور سرزده جمع آنها در بدو ورود وزیر و تلاش در جهت اعلام نارضایتی آنها از مدیریت تعاون و کار و تیم مدیریتی ایشان مشهود بود در حدی که بعضی از مسوولان خواستار نشست با آنها بعد از این سفر بودند.

* جالب توجه آنجا بود که با تعطیل شدن جلسه شورای برنامه‌ریزی تشکل‌ها در حضور نمایندگان مجلس خود را به وزیر رسانده و به شدت نگرانی و مشکلات خود را با مقام عالی وزارت در میان گذاشتند که وزیر هم قول رسیدگی داد و مکاتبات آنها و سایرین را دریافت کرد.

* تمایل جمعی از نمایندگان مجلس در ایجاد فرصت برای این قشر ضعیف و زحمتکش برای ملاقات با وزیر هنگام خروج از جلسه کاملا مشهود و ستودنی بود.

*جالب اینکه بعد از این اتفاقات یکی از جان‌نثاران مدیرکل کار همدان با تنه زدن به یکی از مسوولان تشکل‌ها قصد ایجاد درگیری فیزیکی داشت که با وساطت سایرین و کوتاه آمدن مسوول تشکل مربوطه ختم به خیر شد.

*گله‌مندی کارمندان اداره کل از عدم حضور وزیر در جمع همکاران نیز از دیگر حواشی این سفر بود.

*در نهایت از سوی بعضی از مدیران به تشکل‌ها برای جلوگیری از اتفاقات احتمالی از سوی همراهان مدیرکل کار توصیه شد به رزن سفر نکنند که همینطور هم شد.

انتهای پیام/ 3140/ر

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن