آخرین اخبار

پربیننده ها

تاریخ : 28. اسفند 1398 - 21:54   |   کد مطلب: 27340
گروه های جهادی که همواره در شرایط سخت و بحرانی تکیه گاه اصلی مردم بوده اند در روزهایی که ویروس کرونا همه را نگران و معابر و مکان های مختلف به ضدعفونی کردن نیاز دارند، همدلانه و با همراهی دستگاه ها و نهادهای مختلف وارد عرصه خدمت شده اند.

 همزمان با افزایش نگرانی ها و لزوم مراقبت های جدی تر از سلامت و بهداشت محیط و جامعه بار دیگر گروه های جهادی که همواره در شرایط سخت و بحرانی تکیه گاه اصلی مردم بوده اند همراه با دستگاه ها و نهادها وارد عرصه خدمت شده اند.

در همین راستا فرمانده سپاه ناحیه رزن ؛ گفت: از آغاز وضعیت جدید پیش آمده به علت شیوع کرونا تاکنون گروه های جهادی مردمی و بسیجی  که به حق باید به آنان لقب جهادگران سلامت را داد  در سطح شهرستان های رزن و درگزین برای افزایش سطح بهداشت محیط اقدامات گسترده ای را انجام داده اند.

سرهنگ داود مهدوی اظهار کرد: در همین زمینه نیروهای بسیجی در تمام مناطق شهرستان های رزن و درگزین با همکاری سایر ادارات مانند شهرداری ها و دهیاری در سم زدایی و ضد عفونی کردن معابر عمومی و مکان هایی که بیشتر مورد استفاده مردم قرار می گیرد مشارکت فعال داشته اند.

وی همچنین از انجام فراخوان گسترده این گروه ها با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای بهره گیری از کمک خیرین خبر داد و گفت: گروه های جهادی با جمع آوری کمکهای خیرین  توانسته اند اقلام بسیار زیادی از مواد ضد عفونی و بهداشتی را تهیه و به دست مردم برسانند.

فرمانده سپاه ناحیه رزن همچنین از اقدامات خوب بسیج در جهت هشدار دهی در خصوص این بیماری تقدیر کرد و گفت: تلاش کرده ایم با شعار «کرونا را جدی بگیریم» مردم را با خطرات جدی و نگران کننده کرونا آشنا و به آن  آگاه کنیم.

تامین ۱۰۰۰ بطری محلول ضدعفونی‌کننده توسط بسیجیان برای استفاده مردم

در همین راستا  گروه جهادی پایگاه بسیج روستای نظام آباد در جهت کمک به حفظ سلامت اهالی این روستا تعداد هزار بطری مواد ضدعفونی کننده تهیه و در اختیار اهالی قرار خواهند داد.

گفتنی است این محلول ها از نوع اتانول ۷۰ درصد بوده و از یک شرکت معتبر در استان قزوین خریداری شده و صرفا ویژه نظافت سطوح است و برای شستشوی دست ها مناسب نیست.

این گروه جهادی در صورت حمایت های مردمی در نظر دارد این روند را برای کمک به روستاهای دیگر نیز ادامه دهد و تا پایان شیوع این بیماری در کنار مردم بوده و به حفظ سلامت آنها کمک کند.

 

ضد عفونی معابر خودپرداز ها و بانک های شهرتوسط  گروه جهادی پایگاه بسیج شهید سلیمی رزن

گروه جهادی بسیج شهید سلیمی شهر رزن نیز از ابتدای بحران کرونا هر روز در دو نوبت معابر عمومی و دستگاه های مورد استفاده مردم را با حضور نیروهای مردمی و با کمک خیرین گند زدایی می کند.

فرمانده پایگاه شهید سلیمی شهر رزن با بیان اینکه تلاش ما جهت افزایش بهداشت محیط است، تاکید کرد: در روزهای آینده و با انجام فراخوان های متعدد تلاش داریم تا حجم فعالیت های این گروه را افزایش دهیم.

حضور امام جمعه بخش سردرود در میان جوانان جهادی شهر دمق

در بخش سردرود و شهر دمق نیز جوانان و گروه های مردمی با تهیه مواد ضد عفونی و بهداشتی با انجام بسته بندی های گسترده اقدام به توزیع این مواد در سطح بخش نموده اند.

این گروه مردمی نیز با انجام فراخوان های متعدد و استفاده از ظرفیت خیرین بخش سردرود اقلام مورد نیاز مردم برای توزیع وسیع در بخش سردرود تهیه کرده است.

امام جمعه دمق نیز با حضور در جمع این جوانان از اقدامات خوب و جهادی آنان تقدیر کرد.

 حضور در صحنه گروه های جهادی و مردمی همچون سایر برهه هایی که کشور با مشکلات مواجه بوده است قطعا سد راه بسیاری از  مشکلات خواهد بود.

آنچه که از سمت مردم می تواند مایه دلگرمی برای این گروه های جهادی باشد رعایت نکات بهداشتی و ایمنی برای حفظ سلامت جامعه و فرد است.

در روزهایی که دشمنان ملت ایران با صراحت و عناد بیشتری حتی از بیماری کرونا هم برای ناکارآمد و ضعیف نشان دادن نظام جمهوری اسلامی استفاده می کنند این مردم عزیز هستند که با همراهی و همدلی بیشتر می توانند حل این مشکلات را برای مسئولین و گروه های جهادی هموارتر کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن