آخرین اخبار

تاریخ : 4. آذر 1399 - 9:22   |   کد مطلب: 28350
علی رفیعی بسیجی شاخص،فعال در امر محرومیت زدایی،امور جهادی وفرمانده گردان نمونه فرمانده گردان ۴۲۸ بیت المقدس حوزه امام حسن (ع) که در تمام مشکلات و مسائل پیش آمده جز نخستین نفرات برای حضور در میادین کمک به اقشار مختلف مردم حاضر بوده است.

به گزارش صبح رزن،علی رفیعی بسیجی شاخص،فعال در امر محرومیت زدایی،امور جهادی وفرمانده گردان نمونه فرمانده گردان ۴۲۸ بیت المقدس حوزه امام حسن (ع)  که در تمام مشکلات و مسائل پیش آمده جز نخستین نفرات برای حضور در میادین کمک به اقشار مختلف مردم حاضر بوده است.به مناسبت هفته بسیج با این بسیجی نمونه و فرمانده گردان نمونه استان به گفت و گو پرداخته ایم.

 

کارآفرین بسیجی در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان گفت:از سال در حالی ۱۳۷۴وارد بسیج شدم که   انگیزما برای حضور در این نهاد با برکت مردمی و انقلابی، عشق وعلاقه به میهن عزیز،پاسداری از خون پاک شهدا وادامه دادن به  راه  و آرمان آنان در دفاع از رهبری و ولایت  بوده است.

 

علی رفیعی با بیان اینکه از ابتدا در مسئولیتهای مختلف در پایگاه شروع به فعالیتهای داوطلبانه کرده ام ،افزود: از سال ۷۴ به بعد  مسولیت هایی  در پایگاه گرفتم،از  مسولیت نیروی انسانی،مسول آموزش وجانشین پایگاه  تا اینکه در سال۹۰ به عنوان فرمانده پایگاه معرفی شدم.

 

 

 وی با اشاره به اینکه ساختمان پایگاه بسیج روستای خنجرآباد نیز در یک اقدام جهادی  توسط خود بسیجیان روستای خنجر آباد احداث شده است،ادامه داد:در سال ۹۵ در مدت  ۲۲ روز یک پايگاه کامل با تمام امکانات  به کمک بسیجیان در روستا بنا کردیم،همینطور پایگاه خواهران را نیز درساختمان جدید راه اندازی کردیم.

 

 

رفیعی با بیان اینکه از همان ابتدا  یک گروه فنی و جهادی برای اقداملات نظیر کمک به محرومین در پایگاه ایجاد شده است،اضافه کرد: گروه جهادی فنی به اسم پایگاه جهت محرومیت زدایی  با کمک و همت بسیجیان خنجرآباد و مدیریت بنده شکل گرفته است همینطور ودراوایل  سال ۹۶ به عنوان فرمانده گردان ۴۲۸ بیت المقدس حوزه امام حسن (ع) معرفی شدم.

 

وی برنامه های مختلف پایگاه های بسیج را ضرورتی برای حفظ اتحاد و انسجام ملی و دینی در میان مردم برشمرد و افزود:ما در بسیج خنجر آباد در سالهای گذشته با اجرای متنوع برنامه هایی نظیر یادواره شهدا،نشستهای بصیرتی،کمک به محرومین، ایجاد فضای تربیتی مناسب با شرایط کنونی جامعه در تشکیل حلقه های صالحین و گشتهای محله محور در جهت ماموریتها و رسالتهای بسیج اقدام کردیم.

 

 

این کارآفرین و جهادگر نمونه بسیجی با اشاره به تاکیدات رهبری انقلاب و نیاز کشور به ایجاد اشتغال پایدار و مولد بصورت خرد،تصریح کرد:ما با تامین این اهداف در پایگاه بسیج  اقدام به برگزاری کارگاه  آموزش  خیاطی برای بانوان کردیم و در طول یکماه آموزش  صورت گرفت،پس از این دوره آموزشی افراد فعال  به درآمدزایی  رسیدند و از صندوق قرض الحسنه  پایگاه  به عنوان وام اشتغال جهت خرید چرخ اقدام کردیم و با طی مراحل اداری بعد از چند ماه چرخهای خیاطی به داخل منازل و کارگاه های خانگی  انتقال داده شد و هم اکنون در روستای خنجر آباد نزدیک به 10 نفر از این طریق کسب در آمد می کنند.

 

 

 

این کار آفرین بسیجی با اشاره به مشکلات مسیر اشتغالزایی و کارآفرینی ،ادامه داد:متاسفانه با توجه به محرومیت منطقه و روستا در زمینه خیاطی کارعمده هنوز پیدا نکردیم که بدون واسطه باشه واگر کار عمده از تولیدی مستقیم باشد، توانایی وظرفیت آموزش و حمایت تعداد زیادی از خانواده های روستا و روستاهای دیگر رو داریم.

 

رفیعی در خصوص فعالیتهای جهادی صورت گرفته،با اشاره به حضور مداوم بسیج درامور جهادی گفت:در زلزله  کرمانشاه به کمک دوستان  بسیجی در غالب یه گروه فنی  مهندسی در اوایل زلزله  آتش به اختیار وارد کرمانشاه شدیم وافتخار کمک وهمراهی در تیم سردار باقر زاده مسول تفحص  شهدای  کشورمان را داشتیم  که خدارو شکر در حد وتوان خودمان به چندین روستا خدمات دادیم.

وی از احداث چندین سرویس بهداشتی و حمام و دیوارکشی لوله کشی آب گاز وبرق  منازل  و شناسایی چندین خانواده ومعرفی به نهادهای مربوطه  خبر داد و گفت:در حد توان با گروهای جهادی شهرستان نیز  همکاری میکنیم.

این مسئول گروه جهادی بسیج  از مشارکت  در کارهای مشتر ک با نهادهایی نظیر کمیته امداد،بهزیستی و موسسه آبشار عاطفه های رزن در جهت رفع مشکلات نیازمندان نیز خبر داد و افزود:همچنین امسال در جشنواره مالک اشتر گردان ۴۲۸ بیت المقدس  حوزه امام  حسن(ع) با فرماندهی اینجانب به عنوان موفق ترین گردان استان معرفی شد که جا داره اززحمات  فرماندهی محترم  حوزه جناب سروان زارعی پرسنل حوزه  ارکان گردان و اعضای گردان وفرماندهان پایگاهها تشکر کنم.

 

رفیعی پایان کار یک بسیجی را رستگاری در راه رضای خدا و ولی خدا دانست و گفت:مسیری که ما انتخاب کرده ایم با آگاهی ، ایمان قلبی و دلی روشن بوده است و خدا را بابت نعمت حضور در نهاد مقدس بسیج ،خدمت به مردم در مسیر پیروی از ولی خدا شاکریم و از خدا میخواهیم با همه مشکلات و کاستی ها در این مسیر ما را ثابت قدم نگه دارد

 

انتهای پیام/

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن