آخرین اخبار

تاریخ : 8. بهمن 1393 - 19:59   |   کد مطلب: 11817
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تعیین تکلیف وام‌های زلزله سال 81 شهرستان رزن تأکید کرد و گفت: اکنون با اعمال جریمه، وام‌های 3 میلیون و 700 هزار تومانی به 9 میلیون و وام‌های 5 میلیونی به 11 میلیون افزایش یافته است.

به گزارش  صبح رزن، عطاءالله سلطانی‌صبور ظهر امروز در شورای اداری شهرستان رزن که با حضور رئیس قوه مقننه برگزار شد، ویژگی بارز شهرستان رزن را ولایتمداری و تدین مردم آن دانست .

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان با اشاره به اینکه شهرستان رزن سابقه فرهنگی بالایی دارد، تصریح کرد: هشت تن از وزرای سلسله سلجوقی از قروه درجزین، یکی از شهرهای رزن برخاسته‌اند.

 

وی افزود: این در حالی است که وقوع جرم در این شهرستان کمتر از یک درصد بوده و دلیل آن فرهنگ دینی والای مردم آن است.

وی با بیان اینکه تاریخ و تمدن این شهرستان به 3 هزار سال می‌رسد، خاطرنشان کرد: آیت‌الله شوندی از نوادگان جابر بن عبدالله انصاری است که در «شوند» یکی روستاهای رزن اقامت داشته است .

سلطانی‌صبور با اشاره به اینکه بسیاری از شهدای استان از شهرستان رزن در مقابل حق علیه باطل ایستادند، خاطرنشان کرد: 469 شهید در این خطه خون خود را تقدیم انقلاب کردند، یک‌هزار و 200 نفر جانباز شده و 50 آزاده دارد.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وقوع زلزله در سال 81 در شهرستان رزن خاطرنشان کرد: 23 هزار نفر در آن سال وام زلزله و مقاوم‌سازی دریافت کردند که با توجه به اینکه منتظر بخشش اقساط خود بودند، اقساط مد نظر را پرداخت نکردند.

وی تصریح کرد: شهرستان رزن دارای شش واحد دانشگاهی و دو واحد حوزه علمیه بوده اما با اشتغال 76.6 درصد مردم در بخش کشاورزی بار سنگین اشتغال روی دوش کشاورزی است.

 

وی در پایان یادآور شد: بر این اساس اکنون به اقساط وام‌های آنها جریمه اعمال شده که وام‌های 3 میلیون و 700 هزار تومانی به 9 میلیون و وام‌های 5 میلیونی به 11 میلیون افزایش یافته است.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن