آخرین اخبار

تاریخ : 28. شهريور 1395 - 8:00   |   کد مطلب: 19437
فرماندار شهرستان رزن گفت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ از سوم مهر تا 25 آبان‌ماه امسال همزمان با سراسر کشور در شهرستان رزن برگزار می‌شود.

به گزارش صبح رزن به نقل از  ایسنا، منطقه همدان، فتحعلی حسینی در جلسه توجیهی سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ در شهرستان رزن، سرشماری را یکی از قدیمی‌ترین روش‌های جمع‌آوری اطلاعات دانست و اظهار کرد: تا کنون 7 سرشماری عمومی نفوس و مسکن در کشور اجرا شده و امسال نیز هشتمین سرشماری از سوم مهر تا 25 آبان‌ماه از سوی مرکز آمار ایران در کشور برگزار خواهد شد.

حسینی عنوان کرد: هدف کلی از این سرشماری جمع‌آوری اطلاعات در جهت برنامه‌ریزی و سیاستگذاری درخصوص تعداد، ساختار و ویژگی‌های عمده افراد جامعه و واحدهای مسکونی کل کشور بوده و در این راستا چارچوب آماری مناسب در زمینه خانوار و مسکن برای اجرای طرح‌های آماری تهیه خواهد شد.

وی اظهار کرد: سرشماری سال 95 برای نخستین‌بار در ایران در دو مرحله به صورت اینترنتی و حضوری خواهد بود به طوریکه به جای پر کردن پرسش‌نامه و فرم‌های کاغذی، مشارکت از طریق اینترنت و جمع‌آوری اطلاعات از طریق تبلت انجام می‌شود.

فرماندار رزن ادامه داد: از آنجا که سرشماری به صورت حضوری و تکمیل فرم پیچیده و پرهزینه بوده، مشارکت در پاسخگویی به صورت اینترنتی کمک زیادی در صرفه‌جویی وقت و کاهش هزینه می‌کند و انتظار می‌رود شاهد مشارکت بالای 50 درصدی مردم در سرشماری اینترنتی باشیم.

وی تصریح کرد: در اجرای سرشماری نفوس و مسکن، سرپرستان خانوارها می‌توانند برای شرکت در سرشماری که به صورت اینترنتی انجام خواهد شد، از تاریخ سوم تا 23 مهر با مراجعه به سایت sarshomari95.ir از طریق دفاتر پیشخوان دولت، کافی‌نت‌ها و از طریق اینترنت خانگی نسبت به تکمیل اطلاعات خواسته شده اقدام کنند و با دریافت کد رهگیری، عملیات تکمیل اطلاعات آنها به پایان خواهد رسید.

حسینی افزود: در ادامه از 24 مهر تا 25 آبان‌ماه سرشماری به صورت حضوری و با مراجعه مأموران سرشماری به درب منازل انجام خواهد شد و خانوارهایی که ثبت‌نام نکرده‌اند نسبت به تکمیل اطلاعات خواسته شده از سوی کاربران، ثبت‌نام می‌کنند و خانوارهایی که به صورت اینترنتی نام‌نویسی کرده‌اند با ارائه کد رهگیری به مأموران سرشماری ثبت‌نام خود را نهایی می‌کنند.

وی عنوان کرد: خانوارهایی که به هر علت در منزل خود حضور ندارند و موفق به ارائه اطلاعات و ثبت‌نام نشدند، با شماره تلفن‌هایی که مأموران سرشماری در درب منازل آنها قرار می‌دهند، تماس گرفته و اطلاعات مورد نظر را ارائه دهند.

حسینی در پایان از عموم شهروندان شهرستان رزن خواست با مشارکت خود در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن به ویژه ثبت‌نام اینترنتی و با ارائه آمار و اطلاعات دقیق، در برنامه‌ریزی صحیح و ارائه خدمات مطلوب‌تر در شهرستان سهیم باشند.

در پایان حکم مدیر اجرایی سرشماری شهرستان رزن اهداء شد.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن