آخرین اخبار

تاریخ : 26. آذر 1395 - 1:29   |   کد مطلب: 21236
نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه کتب و آثار شهید مفتح مورد مراجع بسیاری از فرهیختگان و اندیشمندان است گفت:متاسفانه در حوزه انتشار مجدد و تدوین آثار و سخنرانی های ارزشمند شهید والامقام دکتر مفتح تاکنون کاری صورت نگرفته است.

به گزارش صبح رزن،محمد مهدی مفتح  افزود:تصور و انتظار این است که مسئولان در این خصوص وارد شوند و این تالیفات،سخنرانی ها  و اثار ارزشمند بصورت کاملا منظم تدوین شود.

مفتح ادامه داد:شهید مفتح یکی از نزدیکترین شاگردان و همراهان امام بزرگوار ما در پیروزی انقلاب اسلامی بودند و این موضوع حتی در روز حضور امام خمینی ره در روز 12 بهمن و هنگام سخنرانی امام در بهشت زهرا مشهود است.

نماینده چندین دوره مردم رزن در مجلس شورای اسلامی این موضوع را نشان دهنده ی  ضرورت نگاه و عزم جدی برای ساماندهی آثار شهید مفتح بر شمرد.

وی اضافه کرد:برخی آثار ایشان در حوزه علمیه نیز تدریس شده است و مدتی پیش با همکاری آیت الله جوادی آملی تیمی برای تدوین حاشیه ایشان بر اسفار ملاصدرا تشکیل شد.

 

وی با اشاره به برخی آثار شهید والامقام همچون روش اندیشه، دعا عامل پیشرفت یا رکود و   زیارت خرافه حقیقت ؛تاکید کرد:این آثار در مسائل و ابواب مختلف مسائل فقهی ، فلسفی و  عرفانی نگاشته شده است و همگی نشان از دور اندیشی و آینده نگری و علم و عمل بالای شهید دارد.

وی با بیان اینکه برای مثال روش اندیشه ایشان در زمینه منطق و فلسفه یکی  از آثار بسیار مهم است افزود:یکی دیگر از  آثار ارشمند ایشان  تفسیر مجمع البیان است  که  با همکاری آیت الله نوری همدانی  به تحریر در آمده است.

فرزند ارشد شهید مفتح در پاسخ به اینکه اگر امروز شهید والامقام در عرصه ی مدیریت  انقلاب حضور داشتند چه توصیه ای به جریانات سیاسی کشور میکردند و چگونه در خصوص مسائل کشور ورود داشتند ؛پاسخ داد:شهید مفتح در صحنه های متعدد و مختلف انقلاب و مسائل سیاسی و فرهنگی فعالیت می کردند  و از نزدیکترین شاگردان به امام ره بودند.

وی با اشاره به اینکه شاید بتوان گفت یکی از شاگردانی که  اندیشه های امام خمینی (ره)  در او بیش از همه تبلور داشته است شهید مفتح بودند، ادامه داد:قطعا اگر شهید امروز حضور داشتند همچون همه ی طول حیات پربرکت خود از مواضع امام و رهبری که برخاسته از اندیشه ی اسلام ناب محمدی (ص) است  پیروی و آن را تبیین میکردند.

مخبر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:برای مثال یکی از مواضع و مواردی که امام و رهبری بر آن تاکید داشتند و شهید مفتح نیز خود سمبل آن است؛ وحدت می باشد.

وی شهید مفتح را سمبل وحدت عنوان کرد و اظهار کرد:شهید مفتح در خصوص وحدت شیعه و سنی با دعوت از قاریان و متفکران از مصر و همچنین سفر و حضور در مجامع دینی و علمی در کشورهای نظیر لبنان و سوریه پیشتاز بودند.

مفتح با بیان اینکه شهید مفتح موضوع بسیار مهم وحدت حوزه و دانشگاه را با اقدامات عملی خود به نمایش گذاشتند و در این راه نیز به شهادت رسیدند اضافه کرد:در کلام امام و رهبری وحدت یک خط روشن است.

عضو مجمع نمایندگان استان همدان، انقلابی بودن را یکی از مواردی دانست که شهید مفتح قطعا در صورت حضورشان در جامعه   برآن تاکید داشتند .

وی خاطرنشان کرد:انقلابی بودن و انقلابی ماندن یکی از اساسی ترین مسائلی است که در بیانات رهبری بر آان تاکید شده است و شهید مفتح نیز قطعا اگر در بین ما حضور داشتند بر این نکته پا فشاری میکردند.

انتهای پیام/م

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن