آخرین اخبار

تاریخ : 12. دى 1395 - 20:57   |   کد مطلب: 21545
- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: میزان بارش های این استان در سال زراعی (اول مهر تاکنون) به طور میانگین 45 درصد کاهش داشته است.

به گزارش صبح رزن،نادر پیرتاج روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان بارش های سال زراعی امسال در همدان به 73 میلی متر رسیده که نسبت به سال گذشته 35 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 30 درصد کاهش نشان می دهد.
وی ادامه داد: بیشترین بارش ها در سال زراعی امسال نیز مربوط به ملایر با 131 میلی متر است که نسبت به سال گذشته 40 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 20 درصد افزایش داشته است.
وی اظهار کرد: آسمان استان همدان تا 24 ساعت آینده کمی ابری، گاهی افزایش ابر، احتمال بارش پراکنده و از اواخر وقت افزایش وزش باد همراه است.
پیرتاج با بیان اینکه سرعت وزش باد در همدان در 24 ساعت گذشته به 45 کیلومتر بر ساعت رسید گفت: روز دوشنبه آسمان استان صاف تا نیمه ابری و گاهی وزش باد پیش بینی می شود.
وی اضافه کرد: کمینه دمای هوای همدان در 24 ساعت گذشته چهار درجه سانتیگراد بالای صفر و بیشینه دمای این شهر 10 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.
به گفته وی رزن و فامنین با صفر درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان و نهاوند با 17 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته ثبت شده است.
پیرتاج گفت: از روز دوشنبه تا اواخر هفته روند کاهشی دما بین 2 تا چهار درجه سانتیگراد بالای صفر پیش بینی می شود.
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد به شدت متغیر است، این استان زمستان های سرد، پر برف و باران و تابستان های معتدل دارد
2087/6993
خبرنگار: زهرا پیرنیا ** انتشار دهنده: اکبر بهاروند

 

 

انتهای پیام /*

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن