آخرین اخبار

تاریخ : 12. دى 1395 - 21:02   |   کد مطلب: 21547
مدیر کل راه و شهرسازی قزوین به بزرگراه آوج-رزن به طول ۱۰ کیلومتر اشاره کرد و افزود: ساخت پنج کیلومتر از این محور به زودی آغاز می‌شود و دو سال دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش صبح رزن،حامد مانی‌فر، مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین درگفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: درمجموع ۴۰ کیلومتر پروژه بزگراهی دردست اجرا داریم که اعتبار مورد نیاز متوسط برای هر کیلومتر آنها ۲.۵ میلیارد تومان است.

مانی‌فر افزود: یکی از این پروژه‌ها به بزرگراه ۲۳ کیلومتری تاکستان-ابهر اختصاص دارد که ۹ کیلومتر آن در استان قزوین است که  دو کیلومتر آن دردست اجراست و تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر کل راه و شهرسازی قزوین گفت: دیگری پروژه بزگراهی شامیشاپ-دانسفهان است که درمجموع ۲۸ کیلومتر طول دارد و ۹ کیلومتر آن باقی مانده است. از این ۹ کیلومتر ساخت ۶کیلومتر در دست اجراست که تا شهریور ۹۶ به‌بهره‌برداری می‌رسد.

وی به بزرگراه بوئین زهرا- دانسفهان-رحیم آباد اشاره کرد و افزود: طول کلی این بزرگراه ۵۶ کیلومتر است که ۲۶ کیلومتر آن در محور دانسفهان-رحیم‌آباد باقی‌مانده که ۱۲ کیلومتر آن در دست اجراست و بهار سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد.

مانی‌فر همچنین به بزرگراه محمدیه-آبیک اشاره کرد و گفت: این بزرگراه درمجموع ۳۵ کیلومتر طول دارد که ۱۰ کیلومتر آن در دست اجراست. پنج کیلومتر از این محور به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز بهار ۹۶ افتتاح می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی قزوین به بزرگراه آوج-رزن به طول ۱۰ کیلومتر اشاره کرد و افزود: ساخت پنج کیلومتر از این محور به زودی آغاز می‌شود و دو سال دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی به بزرگراه بویین زهرا-ساوه به طول ۳۵ کیلومتر نیز اشاره کرد و گفت: ۱۵ کیلومتر این محور به بهره‌برداری رسیده و ۲۰ کیلومتر در دست اجراست که ۱۵ کیلومتر آن تا تیر ماه ۹۶ افتتاح می‌شود.

مانی‌فر تاکید کرد: بهره‌برداری از این پروژه‌های ملی نقش مهمی در افزایش ایمنی جاده‌های قزوین و روان‌شدن ترافیک همچنین بهبود اقتصاد حمل و نقل استان ایفا می‌کند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن