آخرین اخبار

تاریخ : 16. دى 1395 - 5:09   |   کد مطلب: 21579
عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام پزشکی استان همدان با بیان اینکه بیماری‌های اعصاب و روان در طب سنتی به خوبی تعریف شده است گفت: عامل بروزافسردگی بیشتر ناشی از به وجود آمدن سودا از سوختن سایر اخلاط در شرایط بیماری زا به وجود می آید.

به گزارش صبح رزن،جواد رمضانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهارکرد: آب و هوا، غذا، محیط زندگی و مسائل روانی، خواب و بیداری، ورزش و دفع مواد زائد بدن نقش اصلی در سلامت بدن دارند چنانچه این موارد دچار اختلال شود می‌تواند موجب رخداد افسردگی و دیگر بیماری‌ها شود.

رمضانی افزود: برای درمان بیماری افسردگی فرد باید حضوری به پزشک مراجعه کرده و پزشک علاوه بر تشخیص مزاج فرد، عوامل تاثیر گذار در افسردگی را برسی و ریشه‌یابی کند. همچنین پس از ریشه‌یابی و یافتن دلیل اصلی به‌وجود آمدن افسردگی مرحله پاکسازی و درمان آغاز می‌شود.

عضو هیئت سازمان نظام پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه نحوه درمانی افراد در طب سنتی بنا به اینکه افراد دارای مزاج‌های مختلف بوده متفاوت است، اظهار کرد: نمی‌توان یک نسخه درمانی برای همه افراد با مزاج‌های مختلف پیچید.

مدیر عامل کلینیک خصوصی مهر با اشاره به غذاهای معروف به سودازا، توصیه کرد: بهتر است افراد از مصرف غذاهای کنسروی، فست فود، غذاهای مانده، غذاهای شور، سس، مواد غیر ارگانیک خود‌داری کنند.

رمضانی با اشاره به اینکه امروزه تنوع غذایی افزایش یافته اما کیفیت کاهش پیدا کرده است، خاطر نشان کرد: خوراکی‌ها و آشامیدنی‌هایی برای درمان افسردگی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به برنج ایرانی آبکشی نشده همراه با زعفران، گندم، انواع آش‌ها، حبوبات، گوشت گوسفند و تخم مرغ محلی گوشت پرندگان و نوشیدنی‌هایی مثل شربت عسل و شیره و میوه‌هایی مثل انگور و محصولات آن، خرما، سیب، به، گردو، بادام ، فندق و پسته را نام برد.

وی به تعدادی از گیاهان دارویی که در درمان افسردگی موثر است اشاره کرد و یادآور شد: دمنوش بادرنجبویه، گل‌گاو زبان، بابونه، گل ساعی،  بهار نارنج، سنبل الطیب و زعفران در درمان افسردگی موثر هستند.

عضو هیئت سازمان نظام پزشکی استان همدان یکی از عوامل مهم در ایجاد بیماری‌ها را یبوست و مشکلات گوارشی عنوان و اعلام کرد: یبوست ناشی از مصرف غذاهای خشک، غذا هایی که با یکدیگر سازگاری ندارند مانند خوردن غذای سرد و گرم، پخته و خام است.

رمضانی با توصیه براینکه بیماران خود ‌درمانی نکنند، افزود: بهتر است برای درمان بیماری تحت نظر متخصص طب سنتی به شکل  اصولی مراحل پاکسازی را طی کنند تا درمان به شکل صحیح انجام گیرد.

وی خاطر نشان کرد: افراد نباید به چند گیاه دارویی اکتفا کنند بلکه باید بر اساس مزاج خود دوره درمانی برای افسردگی را سپری کنند.

عضو هیئت سازمان نظام پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه در طب سنتی برای درمان بیماری‌ها یک نسخه واحد وجود ندارد، تصریح کرد: بهتر است افراد خود اقدام به مصرف انواع دارو های گیاهی نکنند چرا که این داروها هم دارای عوارض خاص خود هستند.

**عکس تزئینی است

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن