آخرین اخبار

تاریخ : 20. دى 1395 - 17:57   |   کد مطلب: 21636
رئیس پلیس امنیت عمومی انتظامی استان همدان عنوان کرد:
انجام ۵۵ هزار و ۱۹۱ مورد بازرسی از اصناف همدان طی ۹ ماه امسال
رئیس پلیس امنیت عمومی انتظامی استان همدان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۵ هزار و ۱۹۱ مورد بازرسی محسوس و غیرمحسوس از واحدهای صنفی استان همدان صورت گرفته است.

سرهنگ احمد رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در حال حاضر ۶۳ هزار واحد صنفی در استان همدان وجود دارد، گفت: بخشی از وظایف تعریف شده پلیس امنیت عمومی به نظارت حوزه اصناف مرتبط بوده و مدیریت و ساماندهی این حوزه نیازمند همکاری دستگاه‌ها است.

رئیس پلیس امنیت عمومی انتظامی استان همدان بابیان اینکه مأموریت اداره نظارت بر اماکن در دو حوزه اقدامات پیش از آغاز فعالیت واحد صنفی و اقدامات کنترلی حین فعالیت واحد صنفی تعریف می‌شود، گفت: مأموریت‌های اداره نظارت بر اماکن بر مبنای قانون نظام صنفی اجرایی می‌شود.

رحیمی با تاکید بر اینکه بررسی‌ها از سه منظر بررسی صلاحیت فردی، صلاحیت انتظامی و صلاحیت ترافیکی واحد صنفی مدنظر است، گفت: تنها در صورتی که هر سه صلاحیت مورد تأیید قرار گیرد اداره نظارت بر اماکن عمومی، تأییدیه را به اتحادیه مربوطه اعلام می کند.

وی با اشاره به اینکه طی ۹ ماهه سال جاری در حوزه بررسی صلاحیت صنوف، ۱۷ هزار و ۹۵۵ بازرسی به انجام رسیده است، اظهار داشت: از این تعداد، ۹ هزار و ۷۰ مورد مربوط به تأیید صلاحیت فردی، ۴ هزار و ۴۹۳ مورد مربوط به تأیید صلاحیت انتظامی و دو هزار و ۳۹۲ مورد مربوط به تأیید صلاحیت ترافیکی واحد صنفی بوده است.

رئیس پلیس امنیت عمومی انتظامی استان همدان با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌ها به دوره پس از آغاز فعالیت واحد صنفی و صدور پروانه کسب باز می‌گردد، گفت: در این رابطه اداره نظارت بر اماکن عمومی وظیفه کنترل و نظارت بر واحد صنفی را عهده‌دار است و این نظارت به طور مستمر انجام می‌شود که البته نظارت براساس ضوابط تعریف شده خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۵۵ هزار و ۱۹۱ مورد بازرسی محسوس و غیرمحسوس از واحدهای صنفی استان صورت گرفته است، عنوان کرد: در سال ۹۵، ۳۳۲ مورد طرح کنترلی در حوزه اصناف انجام شده است.

وی افزود: در این رابطه ۳ هزار و ۱۷۵ مورد تذکر کتبی، ۳ هزار و ۲۳۸ مورد تعهد کتبی از متصدیان واحدهای صنفی و یک هزار و ۱۰۹ مورد رسیدگی به شکایات مردمی انجام شده است.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن