آخرین اخبار

تاریخ : 12. ارديبهشت 1396 - 8:54   |   کد مطلب: 23107
همدان - رئیس مجمع نمایندگان استان همدان از بهره‌برداری آزمایشی راه‌آهن تهران - همدان در روزهای آینده خبر داد و گفت: طبق قول وزارت راه و شهرسازی عملیات فنی پروژه تا ۲ ماه آینده تکمیل می‌شود.

به گزارش صبح رزن،امیر خجسته در گفتگو با خبرنگار مهر با تقدیر از مدیران گذشته و فعلی استان برای تلاش در تسریع اجرای راه‌آهن تهران - همدان گفت: سرانجام پس از سال‌ها تلاش و پیگیری مستمر، مردم همدان صدای سوت قطار را خواهند شنید.

خجسته بابیان اینکه روز گذشته عملیات اجرایی ریل‌گذاری راه‌آهن تهران- همدان با سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومان به پایان رسید که طی روزهای آتی به صورت آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، افزود: طبق قول وزارت راه و شهرسازی عملیات فنی و تخصصی باقی‌مانده از جمله اجرای عملیات جوش، رگلاژ و زیرکوبی، جوشکاری درزهای ریل و نصب علائم هشداردهنده از تجرک به همدان طی ۲ ماه آینده به پایان خواهد رسید.

خجسته گفت: راه‌آهن تهران- همدان دارای ۱۲ ایستگاه است که ۳ ایستگاه آن ایستگاه های فامنین، رباط شورین و ایستگاه جنب پایانه اتوبوس‌های همدان را شامل می شود.

غیرکارشناسی بودن ساخت ایستگاه رباط شورین و فاصله ۱۵ کیلومتری آن با همدان

امیر خجسته ادامه داد: با توجه به غیرکارشناسی بودن ساخت ایستگاه رباط شورین و فاصله ۱۵ کیلومتری آن با همدان و انتقاد مسئولان، نمایندگان و وزیر راه و شهرسازی به درنظر گرفتن این مکان برای ساخت ایستگاه، مطالعات کارشناسی در خصوص ساخت ایستگاه نزدیک به مرکز شهر به منظور سهولت در جابه‌جایی مسافران در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: طبق پیگیری‌های صورت گرفته زمینی به مساحت ۶ هکتار برای ساخت ایستگاه اصلی راه‌آهن همدان در مجاورت پایانه اتوبوس‌های همدان اختصاص یافت که عملیات ساخت آن شروع شده و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسد.

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان گفت: با توجه به اینکه ساخت این ایستگاه مدت زمانی طول خواهد کشید، شهروندان و مسافران،   به صورت موقت از ایستگاه رباط شورین استفاده خواهند کرد که بعد از اتمام ساخت ایستگاه اصلی، ایستگاه رباط شورین به عنوان ایستگاه باربری استفاده خواهد شد.

عملیات اجرایی ایستگاه فامنین با دستور مستقیم وزیر راه و شهرسازی آغاز شد

خجسته شروع عملیات اجرایی ایستگاه فامنین را ضروری دانست و گفت: عملیات اجرایی ایستگاه فامنین با دستور مستقیم وزیر راه و شهرسازی آغاز شده که امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته در زمان‌بندی اعلام شده به پایان برسد.

وی همدان را به عنوان بارانداز و شاهراه ریلی غرب کشور دانست و افزود: در جلسه‌ای که با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی برگزار شد مطالعات راه‌آهن ملایر- همدان در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: با توجه به احداث راه‌آهن تهران- همدان و همدان- سنندج، در آینده‌ای نزدیک همدان به عنوان بارانداز و محور تردد اصلی ریلی غرب کشور به مرکز کشور متصل خواهد شد که این موضوع می‌تواند در جهت توسعه و اعتلای اقتصادی استان نقش فزاینده‌ای داشته باشد.

بلیت فروشی تا ۳ ماه آینده آغاز می‌شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و قول مسئولان تا ۳ ماه آینده کار بلیت فروشی آغاز می شود و مردم همدان با قطار به تهران و مشهد عزیمت می‌کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس عنوان کرد: حال که نظام جمهوری اسلامی شیرینی خدمت را به کام مردم همدان و مردم کل کشور چشانده امیدواریم تکمیل این پروژه استمرار داشته باشد و به تاخیر نیفتد کمااینکه در مجلس نیز با جدیت این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

خجسته به وضعیت فرودگاه همدان نیز اشاره کرد و با انتقاد از وضعیت فعلی گفت: علیرغم وعده مسئولان در خصوص تسریع توسعه فرودگاه بین‌المللی همدان بر اساس زمان‌بندی اعلام شده، در حال حاضر عملیات اجرایی در این فرودگاه تعطیل است.

فعالیت‌های عمرانی در فرودگاه همدان تعطیل است

خجسته گفت: طبق قول مسئولان فرودگاهی کشور عملیات محوطه‌سازی، ساخت پایانه حجاج و برج مراقبت فرودگاه همدان باید تا پایان سال ۹۵ و نهایتاً پایان ۶ ماه نخست سال ۹۶ به پایان برسد که علیرغم گذشت حدود ۴۰ روز از آغاز فصل کاری سال جدید فعالیت‌ها در این فرودگاه تعطیل است که فرصت‌سوزی در این باره پذیرفتنی نیست.

وی ضمن انتقاد از وضعیت فعلی فرودگاه همدان و بیان اینکه با هر اقدامی که مانع توسعه همدان شود برخورد می‌کنم و کوتاه نخواهم آمد، گفت: این قصور در فرودگاه همدان غیر قابل گذشت است و این موضوع را پیگیری می‌کنم چراکه تعلل مسئولان نباید باعث ضرر و نارضایتی مردم شود.

خجسته در ادامه با انتقاد شدید از تأخیرهای طولانی در پروازهای اخیر از فرودگاه همدان به مشهد و بالعکس گفت: اینکه مسافران پرواز همدان به مشهد حدود ۱۳ ساعت در فرودگاه معطل شوند جای بسی تأسف است و ناراحت‌کننده‌تر اینکه این تأخیر در مسیر بازگشت هم یک بار دیگر تکرار شده و هواپیمای حامل مسافران و زائران حرم رضوی به فرودگاه همدان، در فرودگاه مهرآباد تهران فرود آمده و مسافران مورد بی‌احترامی قرار گرفته‌اند.

خجسته در این باره افزود: از دستگاه‌های نظارتی استان درخواست شده به این موضوع ورود پیدا کرده و از حقوق مسافران دفاع کنند کمااینکه تیمی را مأمور بررسی و پیگیری علل تأخیر در پروازها خواهم کرد.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن