آخرین اخبار

تاریخ : 27. ارديبهشت 1396 - 8:32   |   کد مطلب: 23285
مدیرعامل نیروگاه مفتح همدان با اشاره به اینکه عدم افزایش تولید برق در سال گذشته سبب خاموشی‌های بسیاری می‌شد، گفت: امسال سال سختی برای تامین برق همدان محسوب می‌شود.

به گزارش صبح رزن،امیر نریمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: مصرف برق استان همدان در ایام پیک 700 مگاوات ساعت است و براساس پیش‌بینی‌های انجام شده در سال‌های 96 و 97 سال‌های سخت برقی نام‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته با افزایش میزان مصرف برق باید سرمایه‌گذاری لازم در راستای افزایش تولید نیز انجام می‌شد که متاسفانه این اقدام عملیاتی نشد.

نریمانی با اعلام اینکه اگر نیروگاه مفتح همدان در سال 94 تولید برق را افزایش نمی‌داد استان همدان با خاموشی‌های بسیاری مواجه می‌شد که خوشبختانه با تدبیر مناسب از این موضوع جلوگیری شد.

وی با اشاره به اینکه امسال سال سخت‌تری از پارسال در زمینه تامین انرژی برق محسوب می‌شود، گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود در 45 روز مصرف روزانه به 50 هزار مگاوات افزایش یابد که این میزان در سال گذشته 15 روز بود.

مدیرعامل شرکت نیروگاه مفتح استان همدان با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌شود مصرف شبکه در 15 روز از سال به بیش از 54 هزار مگاوات افزایش یابد، تصریح کرد: سال 95 آمادگی تولید نیروگاه‌های کشور 99 درصد بود که آمار بی‌سابقه‌ای محسوب می‌شد.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال نیز هیچ خاموشی نداشته باشیم مگر اینکه مسئله غیرمترقبه‌ای رخ دهد، اظهار داشت: تغییر سبد تولید انرژی اتفاق مناسبی است که براساس برنامه ششم توسعه باید 25 هزار مگاوات به ظرفیت تولید انرژی کشور اضافه شود و 5 هزار مگاوات آن از طریق نیروگاه خورشیدی و بادی است که نیاز به سوخت ندارند.

نریمانی با بیان اینکه ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی باید به کل ظرفیت مصرف باشد، اظهار داشت: نیروگاه‌های خورشیدی همدان هر کدام ظرفیت 5 مگاوات ظرفیت دارند که در مقابل مصرف 750 مگاواتی رقمی نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: کیفیت پساب فاضلاب ورودی به نیروگاه مفتح از تصفیه خانه همدان به گفته شرکت آبفا خوب است ولی برای استفاده در صنایع نیروگاهی به سبب وجود حساسیت بالا، ایجاد خردگی و رسوب گذاری باید کنترل شود.

وی با اشاره به اینکه پسابی که تحویل نیروگاه مفتح می‌شود دارای سیلیس، سختی و چربی بالایی است که باید تنظیم شود، عنوان کرد: برای استفاده از این پساب باید تصفیه مجدد در نیروگاه انجام شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن