آخرین اخبار

تاریخ : 24. تير 1396 - 9:29   |   کد مطلب: 24091
رئیس پرستاری تامین اجتماعی همدان از صدور گواهی صلاحیت حرفه‌ای براي پرستاران تامين اجتماعي همدان خبر داد.

ناصر نوین‌مهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با بیان اینکه طبق نظرسنجی‌های انجام شده 91 تا 95 درصد از خدمات پرستاری بیمارستان‌های استان در بخش تامین اجتماعی رضایت حاصل شده است، اظهار کرد: این رضایتمندی از بیمارستان آتیه همدان و دکتر غرضی به دست آمده است.

وی با بیان اینکه ما محوریت کار را صلاح بیمار و رضایتمندی او  از خدمات سیستم مراقبت‌های پرستاری می‌دانیم، خاطرنشان کرد: سال‌های گذشته تلاش‌های بسیار شده که عوامل موثر در رضایتمندی بیماران در کارگروه‌های تخصصی بررسی شود و از طریق نظارت مداوم و پیگیری‌های حضوری، مکاتبه‌ای و جلسات توجیهی با همکاران در ارتباط با مسائل هستیم.

کارشناس ارشد پرستاری تامین اجتماعی همدان با تاکید به اینکه بالا‌بردن سطح رضایتمندی بیماران مد نظر است، گفت: در اجرای یکی از طرح‌هایی که سازمان تامین اجتماعی به صورت جدی وارد شده و در این زمینه پیشتاز است، طرح‌ ارتقای هتلینگ بیمارستانی بوده است.

وی با اشاره به اینکه ارتقای هتلینگ بیمارستانی از سال 94 آغاز شده است، تصریح کرد: با تلاش معاونت‌ درمان در بخش‌های مختلف خصوصاً اداره پشتیبانی و دفتر مهندسی سازمان تامین اجتماعی، برنامه‌های خوبی در بیمارستان‌ها اجرا شده تا فضایی در بیمارستان شبیه به هتل باشد و بیماران احساس راحتی کنند.

نوین‌مهر با اشاره به بازسازی فضای فیزیکی، نوسازی تجهیزات بیمارستانی و فضای مراقبت از بیماران با استفاده از امکانات رفاهی، گفت: طبق استانداردهای هتلینگ برای بیمارانی که از اقلیت مذهبی باشند، کتاب‌های مذهبی و امکانات عبادی فراهم شده تا موارد مورد نیاز بیمار در فضای بستری دیده شود.

وی با اشاره به ارتباط بخش پرستاری تامین اجتماعی با نظام پرستاری استان، افزود: همکاران در بخش نظام پرستاری استان مجموعه زحمتکشی هستند که در چند سال اخیر گام‌های مهمی را در راستای رفع نیاز پرستاران برداشته‌اند.

کارشناس ارشد پرستاری تامین اجتماعی همدان با اشاره به اینکه از نیروهای شاغل در تامین اجتماعی در شورای مرکزی نظام پرستاری حضوری دارند و ما خود را جزوی از نظام پرستاری می‌دانیم، گفت: در چند سال اخیر تلاش‌های موثری شده که می‌توان به قانون ارتقای بهره‌وری پرستاری اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه با تلاش‌های نظام پرستاری شرایط سخت شیفت‌های کاری عصر و شب و ایام تعطیل در مزایای دریافتی کارکنان پرستاری تاثیر داده شده است، افزود: اتفاق دیگر که در حال انجام  است و در ماه‌های آینده تکمیل خواهد شد این است که ما همکاران را به نظام پرستاری معرفی کرده و از این طریق برای آنها گواهی صلاحیت حرفه‌ای صادر می‌شود.

نوین‌مهر با بیان اینکه شاید چندین دهه آرزوی اجرای این طرح در بدنه پرستاری بود، گفت: گواهی پروانه رسمی فعالیت حرفه‌ای «Rn» با مساعدت وزارت بهداشت انجام شده و سازمان تامین اجتماعی نیز از این موضوع استقبال کرده‌ است.

وی با بیان اینکه این گواهی برای تما  شاغلین حرفه‌ای پرستاری صادر می‌شود، افزود: اکنون تعدادی از همکاران گواهی را دریافت کرده‌اند و برای بقیه نیز صادر خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن