آخرین اخبار

تاریخ : 24. تير 1396 - 9:31   |   کد مطلب: 24092
سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان با بیان اینکه هنر امام خمینی(ره) پیروز کردن انقلاب با دکترین ولایت فقیه بود، گفت: برخی می‌کوشند تا شورای نگهبان را یک نهاد بی‌اثر نشان دهند.

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری فارس از همدان، محمد نباتی ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه همدان با بیان اینکه اسلام دین زندگی‌ساز است، اظهار کرد: آیات قرآن باید در همه عرصه‌های زندگی ظهور و بروز کند.

وی با بیان اینکه اسلام تا کنون سه مرحله از دوران خود را پشت سر گذاشته است، افزود: پیام انسان‌ساز اسلام توسط پیامبر بر تمام جهان مخابره و ارسال شد.

سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان با اشاره به اینکه همه بدبختی‌ها به خاطر آن است که پیام پیامبر اسلام گرفته نشده است، یادآور شد: بعد از قرن‌ها مردی از تبار اسلام برای احیای اسلام در ایران قیام کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان(عج) است، گفت: از منظر قرآن انقلاب اسلامی یک انقلاب جامع است و امام راحل این هنر را داشت که پس از سرنگونی نظام شاهنشاهی حکومتی بر مبنای اسلام بنا نهاد.

نباتی با تاکید بر اینکه هنر امام خمینی(ره) پیروز کردن انقلاب با دکترین ولایت فقیه بود که در دنیا بی‌نظیر است، تصریح کرد: بسیاری از ابعاد عرفانی امام(ره) هنوز باز نشده است.

وی با بیان اینکه امام راحل امروز و نسل‌های آینده را می‌دید، گفت: امام خمینی(ره) از همان ابتدای حکومت شروع به نهادسازی کرد که باعث دوام و قوام انقلاب شد.

سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان با بیان اینکه نهادهایی همچون سپاه، بسیج و کمیته امداد امام خمینی(ره) از نهادهایی است که خدمات سازنده ارائه می‌دهند، افزود: یکی از نهادهایی که پایه‌ریزی شد شورای نگهبان است.

وی با بیان اینکه اصل شورا در اسلام یک اصل پذیرفته شده است، خاطرنشان کرد: یکی از سوره‌های قرآن به نام شورا نامگذاری شده است.

نباتی با اشاره به اینکه انقلاب مشروطه مشروعه به پرچمداری علما و بزرگان دین در سال 1285 شمسی شکل گرفت، یادآور شد: در آن زمان علما بر آن شدند که یک شورایی شکل بگیرد که علما بر مصوبات مجلس شورای ملی نظارت داشته باشند.

وی با بیان اینکه متاسفانه انقلاب مشروطه توسط دگراندیشان و روشنفکران بی‌حال و بیمار دگرگون شد، افزود: به شیخ فضل‌الله نوری پیشنهاد شد که به سفارت انگلستان پناهنده شود ولی ایشان نپذیرفتند و در نهایت به شهادت رسیدند.

سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان با بیان اینکه با بی‌بصیرتی چه بلاهایی بر سر انقلاب مشروطه نیاوردند، گفت: متاسفانه انقلاب مشروطه با بی‌بصیرتی از مدار خارج شد.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب مشروطه کشور تبدیل به یک کشور وابسته و سرسپرده غرب شد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) تاریخ را به صورت فشرده مطالعه کرده بود و نقاط قوت و ضعف تاریخ را درک کرده بود.

نباتی با بیان اینکه امام خمینی(ره) متوجه شدند که کشور نیازمند قانون اساسی و یک شورایی است که با چشمان تیزبین خود باید مصوبات مجلس را نظارت کند، افزود: یکی از 175 اصولی که در قانون اساسی آمده مربوط به شورای نگهبان است.

وی با بیان اینکه در این اصل در مورد ساختار، ترکیب و وظایف شورای نگهبان سخن می‌گوید، خاطرنشان کرد: این شورا باید بر مصوبات شورای اسلامی نظارت کند.

سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان با بیان اینکه یکی از وظایف شورای نگهبان متولی اصلی تفسیر قانون اساسی در کشور است، گفت: نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی بر عهده این نهاد است ولی این شورا نظارتی بر انتخابات شورای شهر و روستا ندارد.

وی با اشاره به اینکه این شورا تاکید دارد که انتخاباتی در کشور برگزار شود که بر مدار شریعت باشد، یادآور شد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی 34 انتخابات در کشور برگزار شده که در هیچ زمانی همچون جنگ نتوانسته خللی بر کار وارد کند.

نباتی گفت: در هیچ دوره‌ای از انتخابات تعلل در کار وجود نداشته و در این انتخابات نیز هم قبل از شروع و هم در آستانه و هم پس از انتخابات سعی شد تا از آرای مردم حفاظت شود چرا که آرای مردم یک امانت است.

وی با اشاره به اینکه انتخابات ما در جهان بی‌نظیرترین انتخابات است، تصریح کرد: البته این نهاد دشمنان زیاد داخلی و خارجی دارد و همه در تلاشند تا جایگاه شورای نگهبان را با هجمه‌هایی که وارد می‌کند تنزل دهند.

سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان با تاکید بر اینکه برخی می‌کوشند تا شورای نگهبان را یک نهاد بی‌اثر نشان دهند، افزود: از ابتدای تاسیس، این موضوع به عنوان هدف دشمن بوده و همچنان نیز ادامه دارد، آنها قصد دارند شورای نگهبان را از جایگاه واقعی خود پایین‌تر نشان دهند.

وی با اشاره به اینکه دشمن به این باور رسیده که اگر می‌خواهد به بدنه نظام نفوذ کند باید شورای نگهبان را نشانه رود، تصریح کرد: در دوران انتخابات پیام صادر می‌کردند که بیایید و کاندیدا شوید و خیلی از این افراد هم بی هدف در این عرصه شرکت می‌کردند.

نباتی با بیان اینکه در عرصه‌ای که قرار گرفتیم بیشترین هجمه‌ها به شورای نگهبان وارد شده است، افزود: ولی به مدد الهی از این دوران‌های سخت عبور کردیم.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه از دالان‌های سخت گذر کردیم، افزود: امروز دیگر در پاوه و مرزهای کشور نمی‌جنگیم بلکه در سواحل مدیترانه می‌جنگیم و این بدان معناست که آثار و برکات انقلاب ما را به اهدافمان نزدیکتر ساخته است.

سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان با بیان اینکه امروز به جای آنکه با واسطه بجنگیم جنگ را به مرز اسرائیل رساندیم، گفت: امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) فرمودند که تا 25 سال آینده اسرائیلی وجود نخواهد داشت و این به برکت خون 230 هزار شهید دوران جنگ است که انقلاب دوام و قوام یافته است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن