آخرین اخبار

تاریخ : 24. تير 1396 - 9:38   |   کد مطلب: 24094
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان ابرازامیدواری کرد راه آهن همدان تا کشور عراق امتداد پیدا کند.

به گزارش صبح رزن به نقل از  ایسنا، منطقه همدان، آیت الله غیاث الدین طه محمدی امروز در خطبه های نمازجمعه شهر همدان، اظهار کرد: بدتر از فقر، بیماری و نداشتن سلامت جسمو بدتر از بیماری جسم، بیماری روح است به طوریکه هیچ گونه بیماری جسمی انسان را به جهنم نمی برد اما بیماری های  اخلاقی باعث می شوند هزاران سال انسان در جهنم عذاب بکشد.
وی بااشاره به اینکه شخصی که عقل درستی ندارد هیچ چیز ندارد، عنوان کرد: آنچه در عالم واقعیت رخ داده توسط فکر صورت گرفته بنابراین یک ساعت تفکر به مثابه 70 سال عبادت است.
امام جمعه همدان با بیان اینکه عقل بر دو گونه است، افزود: عقل نظری موظف به تشخیص حق از باطل و عقل عملی دعوت به اجراست که پس از تشخیص حاصل می شود.
وی ادامه داد: در برخی افراد عقل نظری حاکم است و عده ای دیگر در عقل عملی مشارکت می کنند اما در عقل نظری دچار بحران هستند، در صورتی که عقل نظری و عقل عملی همگام عمل کنند منتج به پیروزی خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه عصر حاضر دنیای علم است، عنوان کرد:  هر علم و دانشی بدون تفکر و عقل  باعث ظلمت و گمراهی انسان است. امروزه بزرگترین ثروت ها صرف جنگ و جنگ افزار می شود و ناامن ترین کشور دنیا آمریکاست که دولت آن توان جمع آوری اسلحه از بین مردم را ندارد.
وی با اشاره به اینکه مهمترین رسالت پبامبران به تفکر واداشتن بشریت بوده است، تصریح کرد: آنچه در زندگی بشر امروز حکمفرما نیست، عقل است چرا که عقل را در دامان نفس اماره گرفتار کرده اند بنابراین تمام گناهان انسان به علت آزادی و افسار گسیختگی نفس اماره است.
طه محمدی بیان کرد: اقتصاد سالم بر مبنای عدم وجود ظلم در جامعه است اما در جامعه اسلامی بانک ها در احقاق حقوق مردم ظلم می کنند و عکس قضیه نیز صادق است به طوریکه در دین و سنن اسلامی روایت شده اگر انسانی غذای حرامی استعمال کند تا 40 روز روح او به انواع بیماری گرفتار می شود.
امام جمعه همدان اظهار کرد: اخلاق سالم سبب سعادت و نیل او و خانواده اش به بهشت شده و باعث ایجاد دولت و جامعه ای سالم با رعایت اصول ارزشی جامعه می شود که اگر  اینگونه نباشد آن جامعه بیمار است.
 
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه گفت: خدا را شاکریم شهرستان همدان توانست در سالجاری از نعمت حمل و نقل ریلی بهره مند شود که امیدواریم  این راه آهن تا کشور عراق نیز امتداد پیدا کند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان درباره پیروزی های اخیر موصل نیز اظهار کرد: آمریکا و ترکیه و اروپائیان و حکومت های دست نشانده عربی هزینه های هنگفتی برای پیروزی داعش صرف کردند  که با یاری خداوند نقشه های آن نقش برآب شده و موصل آزاد شد.
انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن