آخرین اخبار

تاریخ : 24. تير 1396 - 9:43   |   کد مطلب: 24095
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از افتتاح ١٠٠ طرح عمرانی در حوزه بهداشت استان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش صبح رزن به نقل از  ایسنا، منطقه همدان، دکتر حبیب‌الله موسوی‌بهار در آئین ارتقای شبکه بهداشت شهرستان اسدآباد به دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و معارفه سرپرست این دانشکده، اظهار کرد: از سال گذشته ٢٩١ پروژه در حوزه بهداشت استان همدان آغاز شده که به‌زودی ١٠٠ طرح با اعتباری افزون بر 110 میلیارد تومان در سفر وزیر بهداشت به استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه از ٢٩١ طرح در حوزه بهداشتی استان ١٧ طرح مربوط به شهرستان اسدآباد است، خاطرنشان کرد: بخش سوختگی بیمارستان بعثت همدان، بیمارستان نهاوند و بیمارستان قائم(عج) اسدآباد از جمله پروژه‌هایی است که به‌زودی به طور رسمی افتتاح می‌شوند.

موسوی‌بهار با اشاره به طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد: در حال حاضر کشور ایران در پزشکی و خدمات پزشکی بر طبق برآوردهای انجام شده رتبه ١۵ تا 17 دنیا را دارا است.

وی تصریح کرد: در رابطه با امکانات و فضا، خانه‌های بهداشت در سال ٩٢ وضعیت مناسبی نداشتند که با اجرای طرح تحول نظام سلامت بهسازی و نوسازی و تجهیز شدند.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم توجه ویژه و بیشترین هزینه در حوزه بهداشت و سلامت جامعه انجام شده، افزود: از دو سال گذشته بهداشت دهان و دندان آغاز و در این راستا طی دو سال، ١۵٧ هزار دانش‌آموز اول تا ششم ۴ مرتبه در استان همدان ویزیت و معاینه شدند که این امر ۶٠ میلیارد تومان برای آموزش و پرورش ارزش داشته است.

رئیس قطب منطقه سه کشور در ادامه ساخت بیمارستان‌های متعدد در کشور، کلینیک‌های ویژه، ارتقای امید به زندگی در جامعه، کاهش هزینه‌های فرانشیز، افزایش اورژانس‌ها و فوریت‌های پزشکی و افزایش پایگاه‌ها را از جمله دیگر رهاوردهای طرح تحول نظام سلامت برشمرد و گفت: در طرح تحول نظام سلامت ۵٠ دستگاه آمبولانس مدرن و پیشرفته به استان هم اختصاص یافت که از این تعداد، ۵ دستگاه مربوط به شهرستان اسدآباد بوده است.

وی با اشاره به افزایش ٢۵ درصدی پایگاه‌های استان همدان از ۴٠ به ۵٠ پایگاه، ادامه داد: واحدهای « LDR » و حمایت از زنان باردار در راستای زایمان طبیعی در یک فضای فیزیولوژیک با مراقبت‌های پزشکی تخصصی یکی دیگر از افتخارات طرح تحول نظام سلامت است.

موسوی‌بهار در ادامه گفت: در حال حاضر از جمعیت یک میلیون و ٧۵٠ هزار نفری استان همدان برای بیش از یک میلیون و ۵۵٠ هزار نفر پرونده الکترونیک سلامت تشکیل داده‌ایم که با این اقدام مراقبین سلامت فعال برای نخستین‌بار ایجاد شده و همه مردم تحت پوشش سامانه سیب و مراقبت فعال بهداشتی و سامانه یکپارچه بهداشت قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر امید به زندگی در کشور به ٧۶ سال ارتقاء یافته است، اظهار کرد: باید  در سند چشم‌انداز این میزان به ٨٠ سال افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان خاطرنشان کرد: با طرح تحول نظام سلامت اقلام دارویی از ٢٣۶ قلم به ۴۶٠ قلم افزایش یافته و مکمل‌های دارویی که چندین سال حذف شده بود، به تازگی رایگان شده است.

در پایان این آئین، دکتر محمد محبوبی به عنوان سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان اسدآباد معرفی شد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن