آخرین اخبار

تاریخ : 26. تير 1396 - 8:04   |   کد مطلب: 24109
کارشناس هواشناسی شهرستان رزن گفت: در سال زراعی 96ـ95 در شهرستان رزن بیش از ۱۱ درصد افزایش میزان بارندگی را شاهد بوديم.

به گزارش صبح رزن،علیرضا احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رزن با اشاره به میزان بارش‌های نزولات آسمانی در سال زراعی 96ـ95 اظهار کرد: بارش‌های سال زراعی امسال در مقایسه با سالهای  زارعی گذشته همراه با نوعی بی‌نظمی بود،  بارندگی پاییزی دیر آغاز شد و بارش‌های بهاری نیز شدیدتر بود و زودتر از موعد نیز پایان یافت.

وی افزود: بارش‌ها از اول سال زراعی یعنی از آغاز مهر با تاخیر و از آبان شروع شد و در آخر آبان ماه مجموع بارش سال زراعی شهرستان 9 میلیمتر بود در حالی که سال گذشته تا اخر آبان 117.4 میلیمتر بارش داشتیم.

کارشناس هواشناسی شهرستان رزن ادامه داد: از نیمه آذر سال 95 در شهرستان رزن شاهد بارش‌های خوبی بودیم و این بارش ها تا نیمه اردیبهشت 96 جریان داشت به طوری که در آخرین بارش اردیبهشت امسال یعنی روز 16 اردیبهشت مجموع بارش سال زراعی به 378.5 میلیمتر رسید که نسبت به سال قبل و نسبت به بلندمدت 12 درصد افزایش بارندگی را نشان می‌داد.

وی میانگین بلندمدت بارش شهرستان رزن را 361 میلیمتر دانست و اظهار کرد: از نیمه دوم اردیبهشت امسال که کشاورزان به خصوص کشاورزان دیم‌کار انتظار بارش را داشتند تا روز 20 تیرماه هیچگونه بارشی رخ نداد.

احمدی گفت: در روز 21 تیرماه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب کشور در تاریخ 21 تیرماه رگبار شدیدی در شهرستان رخ داد که باعث سیلابی شدن مسیل‌ها شد و در چندین روستای این شهرستان شاهد سیل و در سطح شهرها نیز شاهد آبگرفتگی معابر بودیم.

وی افزود: این بارش‌های رگباری تا صبح روز 24 تیرماه به تناوب ادامه داشت و طی این مدت شاهد کاهش متوسط  پنج درجه سانتیگراد دمای هوا بودیم یعنی حداکثر و حداقل دمای هوا طی این مدت به میزان پنج درجه کاهش یافت.

احمدی با بیان اینکه طی این چند روز مقدار 20 میلیمتر بارندگی در شهرستان رزن داشتیم گفت: در مجموع بارش سال زراعی تا کنون به ۳۹۸ میلیمتر رسید که نسبت به سال گذشته و بلندمدت 11 درصد افزایش بارندگی را نشان می‌دهد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن