آخرین اخبار

تاریخ : 31. مرداد 1396 - 10:50   |   کد مطلب: 24604
استاندار همدان با بیان اینکه تبلیغات همدان در حوزه گردشگری ضعیف است گفت: همدان هنوز به مقصد گردشگری در کشور تبدیل نشده است.

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری تسنیم از همدان، محمد ناصر نیکبخت بعد از ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت: با تخصیص 6 میلیارد تومان برای صندوق حمایت از کشاورزی مخالفم چرا که 90 میلیارد تومان اعتبار بحران را برای بخش کشاورزی اختصاص داده‌ایم و از سوی دیگر اعتباراتی که به این نهاد تخصیص یافته است.

وی با تخصیص 4 میلیارد تومان برای حمایت از فعالیت‌های صندوق توسعه کشاورزی موافقت کرد و بیان کرد: صندوق به خوبی وظایف خود را انجام می‌دهد و از بهره‌برداران حمایت می‌کند ضمن اینکه این گونه منابع را باید به خوبی مدیریت کنیم.

استاندار همدان عنوان کرد: در مورد کمک به صندوق منابع طبیعی اعطای اعتبار به صندوق‌ها در اختیار استان نیست چراکه در قانون ذکر نشده و استان نمی‌تواند به صندوق منابع طبیعی اعتبار دهد چراکه این صندوق شناخته شده نیست و در صورتی که جزو مصوبات مجلس بود امکان اعطای اعتبار به این صندوق وجود داشت.

نیکبخت تصریح کرد: سال گذشته 600 میلیارد تومان هزینه گندم و هزار میلیارد تومان نیز هزینه جو به بهره برداران پرداخت شد که به دست کشاورز رسید و بهتر بود اگر درصدی از آن را برای صندوق در نظر می‌گرفتیم.

وی افزود: می‌توانستیم با کشاورزان، اتحادیه‌ها و غیره هماهنگ کرده تا کشاورزان پنج یا 10  درصد از پول گندم و جو خود را به صندوق حمایت از توسعه کشاورزی بریزند تا نیازی به بانک‌ها نداشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات استان در حوزه گردشگری، اظهار داشت: همدان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مجموع در کشور بی نظیر است و هیچ استانی ظرفیت‌های موجود در همدان را ندارد ولی متأسفانه از ظرفیت‌های آن استفاده نمی‌شود.

استاندار همدان با بیان اینکه همدان هنوز جزء مقاصد گردشگری نیست بیان کرد: وقتی گردشگر خارجی به کشور وارد می‌شود مسیر اصفهان، فارس، تهران و پرواز خارجی را طی می‌کند که این نشان از ضعف در تبلیغات دارد ضمن اینکه صدا و سیما اعلام کرده که 10 میلیارد تومان برای تبلیغات استان هزینه خواهد داشت.

نیکبخت عنوان کرد: در برابر کمک صدا و سیما استان نیز باید 100 میلیون تومان از محل اعتبارات گردشگری هزینه کند که این 100 میلیون تومان باید به دو بخش تقسیم شود، می‌توان از منبت‌کاران ملایر 50 درصد اعتبارات تبلیغات را تأمین کرد.

وی با بیان اینکه ملایر باید قدر ملی شدنش را بداند چرا که تویسرکان نیز در این رشته حرفی برای گفتن دارد اظهار داشت: 50 درصد اعتبار نیز به میراث فرهنگی اعطا می‌شود تا تبلیغات برای ملایر و تویسرکان انجام گیرد.

استاندار همدان بیان کرد:50  میلیون تومان از 100 میلیون اعتبار تبلیغات باید برای کل استان هزینه شده و 50 میلیون تومان از شرکت سیاحتی علیصدر، مجتمع گنجنامه، هتل‌ها و غیره دریافت شود.

نیکبخت با اشاره به پروژه‌های آماده واگذاری به بخش خصوصی گفت: برای واگذاری پروژه‌ها 80 درصد تخفیف ارائه می‌شد و اختیار واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی به استان‌ها داده شده بود اما اکنون که اختیار با هیئت وزیران انجام می شود ادامه واگذاری بعید است.

وی اظهار داشت: سازمانها مدتی نسبت به واگذاریها رغبت نشان نمی‎دادند در حالی که 400 هزار میلیارد طرح نیمه‌تمام وجود دارد که باید یا اجرا و یا واگذار شود ضمن اینکه با اعتبارات کنونی 30 سال اجرای پروژه‌ها طول می کشد و دولت به این نتیجه رسید تا واگذاری‌ها انجام شود چرا که اعتبارات عمرانی استانها مشخص است و با آن نمی‌توان پروژه‌ها را به اتمام رساند.

استاندار همدان با بیان اینکه امیدوارم دولت دوازدهم که امروز تعیین تکلیف می‌شود بتواند خدمات شایسته‌ای را برای مردم داشته باشد گفت: یاد شهید دلاور حججی را که سرافرازی را برای خد و ملت به ارمغان آورد گرامی می داریم و امیدواریم انتقام این فرزند برومند اسلامی گرفته شود.

نیکبخت اظهار داشت: 28 مردادماه یادآورد خیانت استکبار آمریکا و انگلیس در ساقط کردن دولت قانونی و حق ایران را پشت سر گذاشتیم و اگر همیشه عملکردهای مشابه با 28 مرداد را در نظر داشته باشیم خیانت‌های استکبار را داریم چرا که استکبار همیشه از حکومت ها و ملت‌های آزاده و روشن هراس دارد.

نیکبخت با اشاره به در پیش بودن هفته دولت اظهار داشت: پنج شنبه آینده جشنواره شهید رجایی را با حضور دستگاه‌های اداری برگزار می‌کنیم.

استاندار همدان عنوان کرد: به احتمال قوی فردا با تعدادی از دست اندرکاران برگزاری کنگره مرحوم آیت الله آقا نجفی همدانی به حضور مقام معظم رهبری می‌رسیم و در آنجا گزارشی از برکات آخرین سفر مقام معظم رهبری از جمله راه آهن و سد تالوار در همدان ارائه می کنم.

معاون اول رئیس جمهوری در هفته دولت به همدان می‌آید

نیکبخت با بیان اینکه هزار میلیارد تومان طرح آماده افتتاح در همدان وجود دارد گفت: مدتی به دلیل انتخابات افتتاح این پروژه‌ها را به تعویق انداختیم و قرار بود جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری برای افتتاح آن به همدان بیاید ولی به دلیل معرفی کابینه به تعویق افتاد و به احتمال زیاد معاون اول در هفته دولت به همدان می‌آید.

وی افزود: تعداد زیادی پروژه آماده کلنگ زنی داریم که آن پروژه‌ه خارج از این برنامه توسط مسئولان استان انجام می شود.

استاندار همداناز اختصاص 350 میلیارد تومان برای سد گرین نهاوند خبر داد و افزود: این اعتبار مصوب شد تا سد در دولت دوازدهم اجرایی شود و به دلیل اینکه قبلا کلنگ آن زده شده بود در مراسمی بازگشت به کار پروژه سد گرین اعلام می‌شود.

این مسئول بیان کرد: اعتبار سالانه این سد در گذشته در حد 3 و 4 میلیون بوده که اکنون به یان میزان افزایش یافته است.

نیکبخت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سردار ابوحمزه فرمانده سابق سپاه انصارالحسین(ع) بر اعتقادات خود مصر و پایبند بود گفت: همه «سابق» و «اسبق» می‌شوند که این موضوع مانند عمر انسان است چهار سال دیگر نیز به بنده استاندار سابق می‌گویند.

وی عنوان کرد: در مدت چهار سالی که با سردار ابوحمزه در استان همدان بودیم خاطرات خوب و غیر داریم اما خاطرات خوب بیشتر بوده و سردار ابوحمزه را انسان خوب و سالمی دیدم.

استاندار همدان با اشاره به انتصاب سردار مجیدی به منصب فرماندهی سپاه همدان تصریح کرد: سردار مجیدی بسیار اهل تعامل است و از خانواده‌های شهداست ضمن اینک تا کنون افراط و تفریطی را در او ندیدم و فکر می کنم از ناحیه حوزه ماموریتی ایشان غیر از همکاری، همیاری و همدلی چیزی نمی بینیم امیدوارم با سلامت نفسی که دارند بتوانیم در خدمتگزاری هرچه بهتر و بیشتر در استان کمک کنیم.

استاندار همدان با اشاره به اینکه دولت از امروز شروع به کار کرد گفت: همه وزرا در حوزه عمل خود موظف به ایجاد و تقویت اشتغال هستند.

نیکبخت با بیان اینکه در استان همدان از سرمایه گذاری و سرمایه گذار استقبال نمی‌شود افزود: این نیازمند کمک و حمایت همگان است و درست است که دولت باید پاسخگوی اقتصاد مقاومتی باشد ولی همه موظند در اجرای اقتصاد مقاومتی همکاری کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن