آخرین اخبار

تاریخ : 29. شهريور 1396 - 1:40   |   کد مطلب: 25040
مدیرکل تامین اجتماعی استان همدان گفت: در حال حاضر در استان همدان 42 هزار خانواده مستمری‌بگیر سازمان تامین اجتماعی هستند.

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری فارس از همدان، محمد عسگری امشب در همایش تقدیر از بازنشستگان، همسران بازمانده و از کارافتادگی کلی نمونه در مجتمع فرهنگی شهید آوینی همدان ضمن گرامیداشت 25 ذی‌الحجه مصادف با بزرگداشت روز بازنشستگان و پیشکسوتان در خصوص وضعیت بازنشستگان استان همدان اظهار کرد: در حال حاضر 42 هزار خانواده مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی هستند که  در هر ماه 700 نفر به تعداد مستمری‌بگیران اضافه می‌شوند.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم در راستای تکریم بازنشستگان برنامه‌های خوبی لحاظ شده است، افزود: برنامه‌هایی همچون طرح  کرامت رضوی برای تکریم از بازنشستگان وجود دارد که تا پایان سال قرار است بیش از 30 هزار نفر به پابوس امام رضا(ع) و یک هزار خانواده به عتبات عالیات اعزام شوند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان همدان گفت: امیدواریم با همت و تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در برنامه ششم توسعه تحقق پیدا کند.

* 40 هزار نفر عضو کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان همدان نیز در این همایش بیان کرد: کانون بازنشستگان تامین اجتماعی به منظور پیگیری مسائل و مشکلات و بهره‌مندی از خدمات درمانی بازنشستگان در سال 78 در 9 شهرستان استان همدان تشکیل شده است.

حسین قادریان ادامه داد: هم اکنون اعضای بازنشستگان کانون تامین اجتماعی 40 هزار نفر هستند که 50 درصد از آنها به شهرستان همدان تعلق دارد.

وی در خصوص امکانات کانون بازنشستگان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 25 هزار نفر از بازنشستگان در سطح استان همدان بیمه تکمیلی دارند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان همدان اضافه کرد: طرح های اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس در قالب کرامت رضوی، کرامت علوی و بازگشت به آرامش، معرفی بازنشستگان سازمان به تورهای مسافرتی برای پر کردن اوقات فراغت آنها، انعقاد قرارداد با استخرهای ورزشی و مراکز تفریحی ورزشی همچون تله کابین و غار علیصدر، معرفی بازنشستگان به خانه کارگر، انعقاد قرارداد با مراکز درمانی، آزمایشی و بهداشتی از جمله خدمات کانون بازنشستگان استان همدان بوده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر تحول  جدیدی در سازمان تامین اجتماعی ایجاد شده که بنا به انتظارات بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کافی نیست تصریح کرد: انجام المپیادهای ورزشی در چهار رشته ورزشی برای خواهران و برادران و پرداخت حقوق به بازماندگان بازنشستگان تامین اجتماعی از دیگر خدمات کانون بازنستگان بوده است.

قادریان با اظهار گلایه از اینکه در انجام  همسان‌سازی حقوق بازنشستگان این سازمان تاکنون کم‌لطفی و کوتاهی شده است اضافه کرد: این قانون برای بازنشستگان کشوری و لشکری محقق شده است اما برای بازنشستگان تامین اجتماعی انجام نشده است در حالی که بیشترین اقشار جامعه کارگری عضو سازمان هستند.

وی با بیان اینکه امیدواریم اجرای همسان سازی حقوق در اولویت کار دولت و مجلس شورای اسلامی قرار گیرد، در خصوص برخی مشکلات درمانی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیز بیان کرد: درمانگاه در شهرستان‌های استان وجود دارد اما  در وضعیت فعلی در این درمانگاه‌ها پزشک عمومی وجود دارد و پزشک متخصص خدمات ارائه نمی‌کند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان همدان افزود: با ایجاد ظرفیت برای آزمایشگاه‌ها باز هم افراد بازنشسته در صف نوبت‌گیری قرار دارند در حالی که این درمانگاه‌ها با نام سازمان حق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی است و در اینجا باید از حق خود صیانت کنیم.

گفتنی است در پایان این مراسم با حضور مسوولان استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جند نفر از بازنشستگان سازمان با اهدای لوحی تقدیر شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن