آخرین اخبار

تاریخ : 30. شهريور 1396 - 9:30   |   کد مطلب: 25053
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم شهرستان رزن بیش از ۲۰ میلیارد تومان از بدهی خود را به بانک‌ها پرداخت کرده‌اند.

به گزارشه نقل از  صبح رزن ب خبرگزار فارس از رزن، حسن لطفی بعد از ظهر امروز در بررسی مشکلات پنج روستای بخش قروه درجزین با اشاره به اجرای طرح  بخشودگی دیرکرد و سود وام‌های زلزله و مقاوم‌سازی که از سال گذشته با تصویب مجلس اجرا شده است، اظهار کرد: تا به امروز 2 هزار و 800 نفر موفق به پرداخت بدهی خود به بانک شدند که به طور متوسط هر نفر بین 5 تا 10 میلیون تومان شامل بخشودگی شده‌اند.

وی گفت: مردم شهرستان رزن بیش از 20 میلیارد تومان به بانک‌های شهرستان پرداخت کرده‌اند که در این میان از نظر تعداد وام‌های تسویه شده بانک تجارت و از نظر مبلغ پرداختی بانک کشاورزی بیشترین تسویه وام را داشته است.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی افزود:در مجموع در اجرای طرح بخشودگی دیرکرد و سود وام‌های زلزله و مقاوم‌سازی بیش از 15 میلیارد تومان جریمه مردم شهرستان رزن بخشیده شده است.

وی با اشاره به لایروبی قنوات در سطح شهرستان با هدف احیاء قنوات و از سرگیری کشاورزی در روستاها گفت: تا به امروز لایروبی قنات شهر دمق و روستاهای پشت‌جین، بهکندان، آقچه خرابه، احمدآباد و سیلیلک با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان انجام شده است.

لطفی گفت: در راستای ساماندهی روستاهای مسیر کریدور شمال استان تامین بودجه بلوارکشی داخل روستاهای مسیر اصلی کریدور شمال شامل روستاهای وسمق، شاهنجرین،کاج ، نظام‌آباد، درجزین، ورقستان، تازه‌کند و پیگیری و اجرایی شدن بلوارکشی مسیر دمق به شاطربالی انجام شده است.

فرماندار شهرستان رزن هم از پرداخت بیش از 4 میلیارد تومان به دهیاری‌های این شهرستان خبر داد و گفت: از این میزان اعتبار 60 درصد برای پروژه‌های عمرانی و 40 درصد برای امور جاری دهیاری‌ها هزینه می‌شود.

فتحعلی حسینی از ساماندهی روستاهای کوچک فاقد دهیاری این شهرستان خبر داد و گفت: در جلسه توسعه روستایی شهرستان رزن بهسازی روستاهای کوچک فاقد دهیاری با تصویب بودجه در سال آینده آغاز خواهد شد.

وی هدف از اجرای بهسازی در روستاهای کوچک را جلوگیری از مهاجرت مردم به شهرها و خالی شدن روستاها عنوان کرد.

در این جلسه 5 میلیون تومان برای مسجد روستای تموزان، 5 میلیون تومان برای مسجد روستای پیربک و جابجایی تیرهای برق این روستاها به تصویب رسید.

روستاییان هم کمبود آب شرب، نبود آب کشاورزی، بیکاری و بهسازی روستاها را از مهمترین مشکلات خود عنوان کردند.

در پایان مراسم ساختمان دهیاری و خانه بهداشت روستاهای احمدآباد و کمندان به بهره‌برداری رسید. ساختمان خانه بهداشت و دهیاری این دو روستا به مساحت 75متر مربع و با 10میلیون تومان اعتبار ساخته شده است.

انتهای پیام/۸۹۰۴۹/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن