آخرین اخبار

تاریخ : 17. مهر 1396 - 23:36   |   کد مطلب: 25366
امام جمعه رزن گفت: نبود یک میدان تره‌بار باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم شده است در حالی که شهرستان رزن تولیدکننده بسیاری از میوه‌هاست اما یک میدان میوه و تره‌بار وجود ندارد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالعظیم مولازاده در جلسه فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به برگزاری عزاداری‌های بدون حاشیه در سطح شهرستان اظهار کرد: با تمام وجود از مردم شهر دمق تشکر می‌کنم چون به درخواست ما لبیک گفتند البته از همه عزیزانی که در «عزاداری بدون بدعت» در دمق نقشی داشتند باید قدردانی شود.

وی با عنوان اینکه جلسه‌ تشکر از اهالی دمق با حضور مسوولان استانی برگزار شود، گفت: اهالی این منطقه نام شهرستان را با آن عزاداری بدون حاشیه؛ خوشنام کردند.

امام جمعه شهرستان رزن ادامه داد: اعتقاد من این است که با «بگیر و ببند و بزن» کار درست نمی شود باید با تعامل و گفت‌وگو مشکلات را حل کرد.

وی با اشاره به دبیرخانه شورای قرآن در شهرستان رزن و با بیان اینکه در حوزه قرآنی در شهرستان رزن ضعیف عمل شده است، گفت: در شهرستان ما این همه عالم و فقیه وجود دارد، اما قرآن در بین ما مهجور است.

مولازاده با طرح این سئوال که ما چند کلاس تفسیر در شهرستان رزن برگزار کردیم؟ گفت: آیا کلاس‌های قرائت قرآن در منازل و مساجد ایجاد کردیم؟ معتقدم دبیرخانه قرآنی باید با تمام توان فعالیت خود را آغاز کند.

وی با اشاره به اختیارات شورای فرهنگ عمومی گفت: شورای فرهنگ عمومی در همه مباحث شهرستان دخالت خواهد داشت که یکی از این موارد نبود میدان میوه و تره‌بار است.

امام جمعه همدان افزود: نبود یک میدان تره‌بار باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم شده است در حالی که شهرستان رزن تولیدکننده بسیاری از میوه‌هاست اما یک میدان میوه و تره‌بار وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هرکس در جایگاه باید عفاف و حجاب را حفظ کند، خاطرنشان کرد: زنان و مردان باید عفاف و حجاب را رعایت کنند و فرقی در این میان نیست.

مولازاده با عنوان اینکه بیشترین مسائلی که در جامعه مطرح می‌شود از بی‌حجابی و بدحجابی است گفت: اینکه بگویند هیچ مسئله بی‌حجابی در شهرستان نیست درست نیست، اتفاقا مسائل و مشکلاتی که در رزن است در هیچ جا نیست؛ اول مسئولان باید از خود شروع کنند.

وی نقش والدین را در تربیت و ترویج عفاف و حجاب در جامعه بسیار موثری دانست و افزود: فرزندان بیشتر از همه از والدین خود الگوبرداری می‌کنند.

امام جمعه رزن با اشاره به اینکه باید کلاس‌های توجیهی برای خانواده‌ها برگزار شود تا نسبت به مسائل آگاه شوند، شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی را از دیگر آسیب‌های امروز جامعه عنوان کرد.

وی هدف استکبار را گسترش بی‌عفتی دانست و ادامه داد: اول باید ذهن کودک خود را نسبت به فضای مجازی آگاه کنیم سپس برای فرزندان خود گوشی هوشمند بخریم.

مولازاده با بیان اینکه وجود حتی یک بدحجاب و بی‌حجاب در شهرستان عالم‌خیز رزن خیلی زیاد است، گفت: ما دو دشمن داریم اول هوای نفس و دیگری دشمن ظاهری است که استکبار است.

وی با اشاره به اینکه دشمن می‌خواهد مرگ دین را رقم بزند و ما اگر در بحث عفاف و حجاب خوب وارد شویم مانع از بی‌دینی خواهیم شد، گفت: جلسه‌ای با هدف سازماندهی عزاداری‌های رزن با محوریت سازمان تبلیغات برگزار شود تا کیفیت عزاداری‌های شهرستان ارتقا پیدا کند.

فرماندار رزن افزود: به منظور پایش وضعیت عفاف و حجاب و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بیش از 41 بار از ادارات بازدید به عمل آمده است.  

فتحعلی حسینی اظهار داشت:بیش از 68 جلسه عفاف و حجاب در ادارات بالای پنج نفر پرسنل  شهرستان رزن تشکیل شده است.

وی با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در شهریورماه سال جاری گفت: در شهرویور ماه سال جاری 102 مورد ازدواج و 11 واقعه طلاق به ثبت رسیده است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن