آخرین اخبار

تاریخ : 25. مهر 1396 - 9:17   |   کد مطلب: 25489
اولین جلسه ی آموزش خانواده با موضوع " بهداشتِ روان" در دبیرستان حجاب شاهنجرین برگزار شد.

به گزارش صبح رزن،در این جلسه مشاور آموزشگاه یکی از عوامل موثر در شکل گیری رفتار فرد، "خانواده" دانست و افزود: فضای خانه، نخستین و بادوام ترین عاملی است که در رشد شخصیت افراد تاثیر می گذارد.

 

خانم رضایی ادامه داد:به گونه ای که می توان گفت پدر و مادر نیرومندترین آموزگار افراد در زندگی، آموزش خانوادگی پایدارترین آموزش و محیط خانه مهمترین آموزشگاه برای هر فرد می باشد.

وی افزود:فراموش نکنیم که فرزندانِ شما پیش از انکه به پند و اندرز شما عمل کنند رفتار شما را  الگو قرار می دهند.

 

رضایی ادامه داد:نفوذ والدین در این موضوع تنها محدود به جنبه های ارثی نیست. در آشنا کردن فرزند به زندگی جمعی و فرهنگ جامعه خانواده نقش بسیار موثری را اجرا می نماید.

 

وی گفت:میزان آگاهی خانواده در طرز رفتار در دانش فرزندان موقعیت اجتماعی ،خانواده، وضعیت مالی آن، اندیشه و باورها، آداب و رسوم، ایده آل ها و آرزوهای والدین ، تاثری فراوان دارد.

 

رضایی با اشاره به لزوم توجه ویژه به اختلاف های درون خانوادگی افزود:چنانچه می دانیم خانواده ها در زمینه اجتماعی، اقتصادی، تربیتی، دینی، هنری و مانند اینها با هم اختلاف هایی دارند. ترکیب خانواده ها طرز ارتباط اعضای هر خانواده با یکدیگر و جامعه ای که خانواده در آن بسر می برد، در تمام موارد یکسان نیست.

وی تاکید نمود:بنابراین تاثیر خانواده ها در رفتار افراد متفاوت است. اغلب افراد مبتلا به مشکلات مختلف شخصیتی از خانواده های ناسالم برخاسته اند. از این رو تامین بهداشت روانی افراد خانواده سهم به سزایی در تامین و حفظ بهداشت روان جامعه دارد و عدم تامین بهداشت روان خانواده آسیب های شدیدی بر پیکره جامعه وارد می کند.

 

 

رضایی اظهر کرد:برای ایجاد و حفظ سلامت روان در خانواده لازم است تک تک اعضای آن با مهارتهای لازم برای زندگی آشنا شوند. بهداشت روان خانواده به همه افراد کمک می کند تا در جهت رشد و تکامل و بهره گیری از استعدادهای خودگام بردارند.

 

 

وی خاطرنشان ساخت:تلاش در جهت ارتقا بهداشت روان خانواده کمک به ارتقا بهداشت روان جامعه می باشد. پس برای رسیدن به یک جامعه سالم باید ابتدا خانواده سالمی داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن