آخرین اخبار

تاریخ : 11. مهر 1397 - 8:01   |   کد مطلب: 25921
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان با بیان اینکه استاندار همدان امسال بازنشسته می‌شود، گفت: ۲ هزار و ۱۲۵ مدیر در استان همدان وجود دارد که ۸۴.۵ درصد از آن‌ها بومی استان همدان هستند.

سید اسکندر صیدایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: امسال تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی بازنشسته می‌شوند که استاندار همدان هم جزء آن‌هاست.

وی افزود: به جز استاندار 23 مدیر دیگر هم تا پایان سال 97 بازنشسته می‌شوند که از این تعداد، 18 نفر دارای 30 سال سابقه کاری و 5 نفر دارای 35 سال سابقه هستند.

صیدایی بیان کرد: بر اساس قانون مدیران دارای مدرک تحصیلی کارشناسی تا 30 سال و مدیران دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد به بالا تا 35 سال می‌توانند ادامه کار دهند و پس از پایان این مدت بازنشسته می‌شوند.

وی مطرح کرد: البته در مورد اعضای هیئت‌علمی و رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استثناء وجود دارد و سن بازنشستگی با توجه به مرتبه دانشگاهی تعیین می‌شود به طوری که دانشیاران تا 35 سال و استادان تا 70 سال می‌توانند کار کنند.

266 مدیر زن در استان همدان وجود دارد

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان با بیان اینکه 64 دستگاه اجرایی با 64 مدیرکل در استان وجود دارد، گفت: بر اساس تعریف موجود، مدیران به دسته‌دسته ارشد، میانی و پایه تقسیم می‌شوند.

صیدایی اعلام کرد: بر این اساس یک مدیر ارشد، 174 نفر مدیر میانی و هزار و 950 مدیر پایه در استان همدان وجود دارد که مدیران پایه درواقع رئیس گروه در اداره خود هستند.

وی افزود: از مجموع 2 هزار و 125 مدیر دستگاه‌های اجرایی استان، هزار و 859 نفر را مردان و 266 نفر را زنان تشکیل می‌دهند که یک نفر از این بانوان، مدیرکل بوده و بقیه در رده‌های میانی و پایه قرار دارند.

صیدایی با اشاره به سوابق تحصیلی مدیران استان هم بیان کرد: از نظر مدرک تحصیلی 273 نفر دارای دکتری، 741 نفر دارای کارشناسی ارشد و هزار و 314 نفر هم دارای مدرک کارشناسی و سایر رده‌ها هستند.

وی مطرح کرد: مقدار سن مدیران استان به‌طور متوسط 45.1 و مقدار سال‌های خدمتشان 22.1 سال است و از بین 2 هزار و 125 مدیر ارشد، میانی و پایه در استان 84.5 درصد بومی استان همدان هستند.

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن