آخرین اخبار

تاریخ : 13. مهر 1397 - 23:47   |   کد مطلب: 25933
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن با بیان اینکه برداشت سیب‌زمینی در رزن تا یک هفته آینده آغاز خواهد شد، گفت: با شروع برداشت قیمت اين محصول کاهش خواهد یافت.

محمود فتحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رزن با اشاره به سطح زیر کشت سیب زمینی در شهرستان رزن اظهار کرد: امسال بیش از 5 هزار هکتار سیب زمینی در شهرستان رزن کشت شده است.

وی با بیان اینکه راندمان تولید سیب زمینی در هر هکتار 40 تا 45 تن است، گفت: به خاطر استفاده از روش‌های نوین آبیاری تحت فشار و استفاده از بذرهای اصلاح شده راندمان تولید سیب زمینی در شهرستان رزن بیشتر است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن اظهار کرد: امسال پیش‌بینی می شود بیش از 200 تا 250 هزار تن سیب زمینی در شهرستان رزن تولید شود که این میزان علاوه بر تامین نیاز شهرستان و استان به استان‌های دیگر نیز ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه تا یک هفته آینده برداشت سیب‌زمینی از مزارع رزن آغاز خواهد شد، این شهرستان را قطب اصلی تولید سیب‌زمینی در استان عنوان کرد و افزود: با برداشت سیب‌زمینی قیمت این محصول کاهش خواهد یافت.

فتحی ادامه داد: وجود سردخانه‌های نگهداری سیب زمینی در رزن این امکان را می‌دهد که محصول تولیدی به مرور در بازار تزریق شود تا در طول سال مشکلی نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: برداشت سیب زمینی در شهرستان رزن برای 700 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرده است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن