آخرین اخبار

تاریخ : 27. آبان 1397 - 18:12   |   کد مطلب: 26028
معاون فرماندار رزن گفت: کسبه شهرستان رزن به اندازه شهرهای بزرگ چون تهران مالیات پرداخت کنند در حالی كه درآمدشان نسبت به آنها بسیار کمتر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رزن، علیرضا نوربخش ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار این شهرستان با اشاره به اینکه عدم آگاهی اصناف از قوانین مالیاتی موجب متضرر شدن کسبه شهرستان شده است اظهار کرد: این درست نیست که به خاطر عدم اطلاع‌رسانی توسط امور مالیاتی به اصناف،کسبه شهرستان به اندازه شهرهای بزرگ چون تهران مالیات پرداخت کنند در حالی که درآمدشان نسبت به آنها بسیار کمتر است.

وی افزود: اداره امور مالیاتی و اتاق اصناف رزن باید کلاس‌های آموزشی و توجیهی برای اصناف برگزار کنند چراکه افزایش میزان مالیات کسبه منجر به افزایش قیمت محصولات و خدمات خواهد شد.

معاون فرماندار رزن با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 8 هزار و 314 مورد بازرسی از اصناف شهرستان انجام شده است، گفت: در این بازرسی‌ها 599 مورد پرونده تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه اصناف متخلف به پرداخت 340 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده‌اند، مهمترین عناوین تخلف را گرانفروشی با 161 مورد، عرضه خارج از شبکه و قاچاق کالا 18 مورد، عدم درج قیمت 160 مورد، کم‌فروشی و تقلب 141 مورد، عدم صدور فاکتور 24 مورد و سایر تخلفات صنفی 89 مورد دانست.

نوربخش تعداد گشت‌های مشترک و بازرسی از واحدهای عرضه محصولات توسط ادارات مرتبط را 82 مورد عنوان کرد و افزود: در بازرسی‌های مشترک 117 پرونده تخلف تشکیل شده است.

وی با اشاره به بازرسی‌های انجام شده از نانوایی‌های شهرستان گفت: از ابتدای سال یک‌هزار و 802 مورد بازرسی از واحدهای نانوایی شهرستان انجام شده که نانوایی‌های متخلف 6 میلیون و 200 هزار تومان جریمه شدند.

معاون فرماندار رزن توزیع اقلام ضروری مردم در راستای کنترل بازار را از مهمترین برنامه‌های شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: از ابتدای سال 19 تن گوشت گرم گوسفندی و 11 تن گوشت منجمد در رزن توزیع شده است.

وی با اشاره به افزایش قیمت مرغ و سیب‌زمینی در چند روز اخیر تصریح کرد: دلیل اصلی افزایش قیمت این محصولات آزاد شدنصادرات آنهاست.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن