آخرین اخبار

تاریخ : 24. مرداد 1398 - 9:31   |   کد مطلب: 26619
همدان - استاندار همدان با بیان اینکه باید جوان باوری را در جامعه تقویت کنیم، گفت: دولت به احزاب در حوزه سیاسی و سمن ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی نگاه حمایتی و ویژه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدسعید شاهرخی ظهر چهارشنبه در نشست با سازمان های مردم نهاد استان همدان با بیان اینکه سمن ها فرصت هستند نه تهدید، گفت: دولت به ضرورت و نقش آفرینی سمن ها در جامعه اعتقاد دارد.

وی با بیان اینکه باید جوان باوری را در جامعه تقویت کنیم و همه مدیران با سمن ها همکاری کنند، تاکید کرد: امور مختلف بر اساس قانون به سمن‌ها واگذار شود.

استاندار همدان با بیان اینکه مشارکت اجتماعی با سازمان های مردم نهاد و مردم تقویت می‌شود، ادامه داد: دولت به احزاب در حوزه سیاسی و سمن ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی نگاه حمایتی و ویژه دارد.

وی با بیان اینکه مردم دولت‌ساز هستند و شیوه اداره کشور را مشخص می‌کنند، بیان کرد: اعتقاد ایجاد شده در دولت در رابطه با مشارکت اجتماعی نشات گرفته از قانون اساسی است.

استاندار همدان با بیان اینکه مردم صاحب اصلی نظام و انقلاب هستند و باید در همه عرصه‌ها نقش‌آفرینی کنند افزود: در جمهوری اسلامی اصلی‌ترین سرمایه کشور و نظام، سرمایه اجتماعی است و سرمایه اجتماعی هم همان مشارکت مردم محسوب می‌شود.

فضا برای فعالیت سمن ها فراهم است

شاهرخی با تاکید بر اینکه در استان همدان فضا برای فعالیت سمن ها فراهم است، ادامه داد: تعداد سمن ها در دولت تدبیر و امید از ۲۷۵به ۴۷۳ سمن رشد کمی داشته و در کنار این رشد کیفی در اولویت فعالیت سمن ها است.

وی با اشاره به اینکه تمام ۴۷۳ سمن استان همدان باید نقش‌آفرینی کنند ادامه داد: باید موانع و مشکلات سر راه سمن‌ها برداشته شود تا شاهد اثرگذاری آنها باشیم.

استاندار همدان با بیان اینکه در سازمان های مردم نهاد باید ۳ ویژگی داوطلبانه بودن، غیر انتفاعی بودن و غیر دولتی بودن در اولویت برنامه سمن ها باشد، گفت: باید جلسات تخصصی با سمن ها برگزار شود.

وی با بیان اینکه باید انتقاد کنیم و ظرفیت انتقاد را نیز داشته باشیم، ادامه داد: دید انتقادی خوب و اثرگذار است اما در کنار آن باید نکات مثبت هم دیده شود.

صدور ۱۰۰ مجوز سازمان مردم نهاد در دست بررسی است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان نیز با بیان اینکه در سال ۹۲ در استان همدان ۲۷۵ سمن وجود داشت و مجوز سمن‌های استان از سوی استانداری، فرمانداری‌ها، نیروی انتظامی، بهزیستی، ورزش و جوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است، از صدور مجوز ۲۰۰ سازمان مردم نهاد در دولت تدبیر و امید در استان همدان خبر داد و گفت:  صدور ۱۰۰ مجوز سازمان مردم نهاد در دستگاه های متولی در دست بررسی و اقدام است.

مهرداد نادری فر گفت: با توجه به افزایش فعالیت سمن های استان همدان امسال برنامه روز مشارکت های اجتماعی به صورت هفتگی برگزار خواهد شد.

نادری‌فر در ادامه به رونمایی از سامانه جامع سازمان‌های مردم‌نهاد اشاره کرد و افزود: این سامانه همپوشانی خدمات سمن‌ها را از بین می‌برد.

گفتنی است؛ در نشست استاندار همدان با سازمان های مردم نهاد به مناسبت روز مشارکت های اجتماعی تعدادی از دبیران سازمان های مردم نهاد استان همدان در مورد مسائل و مشکلات سازمان های مردم نهاد مطالبی را عنوان کردند.

همچنین در این جلسه استاندار همدان محمد علی افشاری را به عنوان دستیار استاندار در حوزه معلولان انتخاب کرد و بر اساس نامه وزارت کشور در این نشست از دبیران سمن های فعال در سیل فصل بهار تقدیر شد.

سمن های حوزه بهداشت و درمان نیز در این نشست از همکاری معاون سیاسی استاندار، مدیرکل و کارشناس تشکل های اموراجتماعی استانداری همدان تجلیل کردند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن