آخرین اخبار

تاریخ : 30. مرداد 1398 - 10:36   |   کد مطلب: 26637
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه مسولان باید یاد بگیرند در ارتباط با بیت‌المال چه طور رفتار کنند گفت: تنها برگزاری جشن کافی نیست بلکه حضور در این برنامه‌ها را باید یک کلاس آموزشی بدانیم.

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری فارس از همدان آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی بعد از ظهر امروز در جشن عید غدیر حسینیه تفریجانی‌ها با تبریک عید سعید غدیر خم به سفر امام علی(ع) به یمن اشاره کرد و اظهار کرد: حضرت امیرمومنان به یمن رفت تا زمینه‌ساز مسلمان شدن مردم این دیار شود و آن‌ها را از گرفتاری رهایی دهد.

وی افزود: هدایت مردم یمن آنقدر اهمیت داشت که پیامبر گرامی اسلام در این مورد فرمودند «اگر بتوانی یک نفر را هدایت کنی، از آن چه آفتاب به تو می‌تابد بهتر است».

امام جمعه همدان با بیان اینکه امروز هم ما موظفیم زمینه هدایت مردم را فراهم کنیم گفت: اگر در زمان امام علی(ع) مسلمان شدن مردم مهم‌ترین اولویت بوده است امروز راهنمایی و خدمت‌رسانی به مردم دارای اولویت است.

وی سخت‌ترین برخوردهای امیرالمومنین(ع) را در زمینه بیت‌المال عنوان کرد و گفت: امیدواریم مسوولان این بعد از رفتارهای امام علی(ع) را همیشه سرلوحه خود قرار دهند و آن را یاد بگیرند.

شعبانی با بیان اینکه مسولان باید یاد بگیرند در ارتباط با بیت‌المال چه طور رفتار کنند گفت: تنها برگزاری جشن کافی نیست بلکه حضور در این برنامه‌ها را باید یک کلاس آموزشی بدانیم.

وی با تاکید بر اینکه رفتار امام علی(ع) اسلام واقعی است بیان کرد: اگر اختلاسی می‌شود و یا یک نفر از وسایل بیت‌المال استفاده شخصی می‌کند نباید آن را به حساب اسلام و انقلاب بگذاریم زیرا آن خطای همان مسوول است که بیت‌المال را تضییع کرده است.

مشکلات به دلیل سیاست‌های اشتباهی بود که اشرافی‌گری را ترویج داد

امام جمعه همدان یادآور شد: این مشکلات به دلیل سیاست‌های اشتباهی بود که اشرافی‌گری را در جامعه ترویج داد در حالی که اسلام در مورد بیت‌المال بسیار حساس است و با اشرافی‌گری هیچ رابطه‌ای ندارد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که حضرت علی(ع) با جمعی از اصحاب روبرو شد که برای کار شخصی خودشان تعدادی شمع را روشن کرده‌اند سریع آن را خاموش و با آن‌ها برخورد کرد.

شعبانی ادامه داد: نسل جوان ما باید بداند این برخورد امام علی(ع) در زمینه بیت‌المال بوده است بنابراین آنچه امروز ما در بین مسولان نیاز داریم وجود کسی است که این شمع‌ها را خاموش کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هر شیعه باید مبلغ غدیر باشد اظهار کرد: عبارت «من کنت مولا فهذا علی مولا» جزو روایات قطعی ماست و تاکیدی است بر آن که باید بیشتر برای امام‌شناسی خود وقت بگذاریم.

امام جمعه همدان به تشریح اهمیت ولایت در دین اسلام پرداخت و گفت: در قیامت از ما سوال می‌شود که با قرآن و عترت که پیامبر اسلام در بین شما به امانت گذاشته‌اند چه کردیم؟

وی یادآور شد: جریان غدیر یعنی ولایت علی(ع) که همه ائمه آن را اعلام و تبیین کرده‌اند اما آنچه مهم است اثبات حقانیت حضرت است که امروز یک امر ضروری است.

شعبانی تصریح کرد: ما نه با کتاب‌های شیعی بلکه با استفاده از روایاتی که در کتب و منابع برادران اهل سنت است باید بتوانیم حقانیت حضرت را اثبات کنیم و این کار به راحتی قابل انجام است.

غدیر سیاسی‌ترین عید ماست

وی تاکید کرد: متاسفانه امروز جامعه اسلامی گرفتار جریان انگلیسی وهابیت شده که نه شیعه است و نه سنی و هیچ کس به جز خودش را قبول ندارد، برخورد با این وضعیت نیازمند اتحاد بین مسلمانان است.

امام جمعه همدان خطاب به جوانان حاضر در جلسه یادآور شد: امروز وظیفه ما این است که در زمینه امام‌شناسی مطالعه داشته باشیم و امام و ولی خودمان را به خوبی بشناسیم.

وی تصریح کرد: آیا امام زمان (عج) از ما فقط برگزاری جشن را می خواهد؟ آیا دین تنها به معنی برگزاری هیأت است و در شب اول قبر هم حضرت ما را نجات می‌دهد؟ این سوالاتی است که امروز و در این برنامه ها باید به آن پاسخ دهیم.

شعبانی غدیری را که تنها جنبه عبادی داشته باشد را غدیر مد نظر امام ندانست و گفت: کسی که غدیر را متوجه شود می‌داند که غدیر سیاسی‌ترین عید ماست چرا که در آن رهبر جامعه و حاکمیت انتخاب شده است.

وی امام خمینی(ره) را عالمی معرفی کرد که دین را به درستی فهمید و یادآور شد: حضرت امام(ره) در مورد اسلام و سیاست به خوبی می‌فرماید که اسلام همه اش سیاسی است و خدایی که سیاسی نباشد خدای تخیلی ذهن ما آدم‌هاست.

امام جمعه همدان خاطرنشان کرد: البته منظور از سیاست این سیاستی نیست که گاهی از اوقات مشاهده می‌کنیم که یک نفر دزدی کرده و یا اختلاس کرده است بلکه منظور از سیاست یعنی آن سیاستی که علی(ع) داشت.

وی با تاکید بر اینکه همه غدیر در یک جمله خلاصه می شود گفت: اگر سیاست در مسیر ولایت نباشد خطاست بنابراین عید غدیر تاکیدی بر این است که سیاست باید علوی باشد نه آن چیزی که عده‌ای امروز به نام اسلام با آن در حال ضربه زدن به اسلام هستند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن