آخرین اخبار

تاریخ : 24. شهريور 1398 - 9:11   |   کد مطلب: 26709
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از آمادگی ناوگان جاده ای استان برای انتقال و جابجایی زائران اربعین حسینی(ع) از ۲۴ مهرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش صبح رزن به نقل از خبرنگار مهر، مصطفی پناهنده پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل نزدیکی به مرز، استان های همدان، کرمانشاه و اندیمشک به عنوان استان های معین برای انتقال زائران به مقاصد خود انتخاب شده اند.

وی گفت: با توجه به پیش بینی های انجام شده در ارتباط با افزایش زائران اربعین حسینی در سال جاری نسبت به سال گذشته، کمیته حمل و نقل و مدیریت سوخت ستاد اربعین، ضمن بررسی خطوط تمایل سفر زائران در سال گذشته و مدل سازی حمل و نقلی برای پیش بینی ظرفیت ناوگان عمومی جاده ای، شبکه راه های کشور و استفاده از ظرفیت های بالقوه موجود در سطح کشور برای ارائه خدمات مناسب به زائران نسبت به تهیه طرح حمل و نقل زائران اقدام کرده است.

وی بابیان اینکه مقرر شده زائران مقاصد خراسان رضوی و شمالی، قم، گلستان و مازندران از همدان به مقصد خود منتقل شوند، افزود: در این زمینه مقرر شد در بازه زمانی ۲۴ تا ۲۹ مهرماه با انتقال زائران از نقطه صفر مرزی مهران به ایستگاه های پیش بینی شده در استان همدان با استفاده از ظرفیت های موجود و بسیج شده در بخش حمل و نقل جاده ای به نحو مناسبی انتقال زائران از نقطه صفر مرزی به سمت مبدأ اولیه انجام شود.

پناهنده با تأکید بر اینکه در این ایام باید آمادگی پذیرایی از زائران اباعبدالله الحسین(ع) را داشته باشیم و باید همه امکانات برای زائران مهیا شود، ادامه داد: همچنین اقدامات لازم نسبت به پذیرایی ساده و مختصر از زائران در محل توقف ناوگان و در پایانه های مسافری ناوگان مسافری جاده ای، امکان اسکان احتمالی برخی از زائران برای مدت یک شب، پیش بینی امکانات مورد نیاز به خصوص سرویس های بهداشتی مورد نیاز در محل پایانه ها، ایجاد تسهیلات برای رانندگان ناوگان عمومی در هنگام انتظار برای رسیدن زائران به ترمینال ها و هماهنگی پلیس شهری برای تسهیل در عبور و مرور در دستور کار قرار گرفته است.

پناهنده بیان داشت: در صورتی که مسافران به عللی مجبور یا تمایل به ماندن ۲ یا ۳ روز در همدان داشته باشند باید آمادگی اسکان و پذیرایی در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر استان همدان، کرمانشاه و اندیمشک نیز به دلیل نزدیکی به مرز، به عنوان استان های معین برای انتقال زائران به مقاصد خود انتخاب شده اند، گفت: همگی در هر موقعیت حقیقی و حقوقی که هستیم باید به عنوان خادمان امام حسین(ع) در این زمینه فعال باشیم و در تمام زمانی که زائران به عنوان میهمان در شهر ما هستند باید کار به نحو مطلوبی انجام شود

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن