آخرین اخبار

پربیننده ها

تاریخ : 3. آذر 1398 - 19:14   |   کد مطلب: 26868
حسن لطفی گفت: شهدای بسیجی بر حسب مقتضیات زمان به نحو احسن حضور موثر و به سزایی داشتند و با رشادت ها و فداکاری های خود همواره پای نظام و انقلاب ایستادند.

«حسن لطفی» عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به فداکاری ها و رشادت های شهدای بسیجی اظهار داشت:  با یک نیم نگاهی به مفهوم کلی بسیج می توان اینگونه بیان کرد که بسیج یعنی آمادگی همیشگی برای مبارزه با بحران ها و تهاجم همه جانبه دشمنان.

وی تصریح کرد: شهدای بسیجی که به شهادت رسیدند صرفاً در راستای مبارزه با استکبار جهانی، جهل و نادانی از خود گذشتگی نشان داده و جان خود را نثار این مرز و بوم کردند؛ بر همین اساس وظیفه یکایک ما این است که راه شهدا را ادامه دهیم.

نماینده مردم رزن با بیان این که مبارزه باید توام با بصیرت و آگاهی باشد اذعان کرد: اگر مبارزه علیه جهل و نادانی نباشد می شود گفت یک مبارزه تهی است و در این صورت بازنده خواهیم بود، اما اگر مبارزه توام با آگاهی، رشد علمی، تکنولوژی و سیاست قوی باشد مطمئناً پیروز قطعی از آن ما خواهد بود.

لطفی در پاسخ به این سوال که "نقش شهدای بسیجی در دفاع مقدس به چه میزان حائز اهمیت بود؟" گفت: شهدای بسیجی بر حسب مقتضیات زمان به نحو احسن حضور موثر و به سزایی داشتند و با رشادت ها و فداکاری های خود همواره پای نظام و انقلاب ایستادند.

وی افزود: شهادت یک نوع مرگ آگاهانه است؛ یعنی شهید می داند که در این راه امکان کشته شدن وجود دارد بر همین اساس آگانه این مسیر را انتخاب می کند و اجر شهادت نیز در نزد خداوند محفوظ است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که "برگزاری یادواره ها و گرامیداشت تا چه اندازه می تواند در زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا موثر باشد؟" بیان داشت: مسلماً راه این عزیزان باید ادامه داشته باشد؛ این یادواره ها بهتر است محض رضای خدا و صادقانه و بی ریا برگزار شود؛ شهدا متعلق به همه ملت ایران و دین اسلام هستند.

لطفی افزود: هر چقدر این گونه مراسمات بی ریاتر باشد، جایگاهش در بین مردم محبوب تر می شود و مردم بهتر فداکاری های شهدا را لمس می کنند، اما متاسفانه این روزها تحت عناوین مختلف از نام و یاد شهدا سوء استفاده می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن