آخرین اخبار

پربیننده ها

تاریخ : 24. دى 1398 - 10:32   |   کد مطلب: 27067
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان همدان گفت: از مجموع ۴۳۹ نفری که در استان همدان داوطلب نمایندگی مجلس بودند ۱۲۹ نفر ردصلاحیت شده، ۱۱۸ نفر عدم احراز صلاحیت و ۵۲ نفر نیز انصراف دادند.

به گزارش صبح رزن،حجت‌الاسلام جلال مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با اعلام آمار نامزدهای رد صلاحیت شده در انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان همدان اظهار داشت: از 439 داوطلب نمایندگی مجلس در استان همدان 129 نفر رد صلاحیت شده که شامل 29.45 درصد کل ثبت نام کنندگان می‌شوند.

وی افزود: در شهرستان‌های همدان و فامنین 30 نفر، نهاوند 13 نفر، ملایر 28 نفر، رزن 18 نفر، تویسرکان 14 نفر، بهار و کبودراهنگ 13 نفر و در اسدآباد نیز 13 نفر رد صلاحیت شده‌اند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان همدان بیان کرد: دلایل رد صلاحیت نامزدها از طریق فرمانداری‍ها با آنها اطلاع داده شده است و آنها می‍تواند از امروز به مدت 5 روز با حضور در استانداری اعتراض خود را نسبت به رد صلاحیتشان اعلام کنند.

میزگرد| چرا احزاب باید در انتخابات نقش‌آفرین باشند؟ + فیلم

وی افزود: عدم احراز صلاحیت 118 نفر معادل 26.71 درصد از نامزدها در استان نیز اعلام شده و در بخش انصراف دهندگان نیز 52 نفر تاکنون اقدام کرده‌اند که معادل 11.88 درصد از جمع نامزدهای ثبت نام کننده برای انتخابات مجلس در استان همدان می‌شود.

مرادی ابراز کرد: برخی افراد به دلیل استعلام از منابع چهارگانه و برخی نیز به دلیل عدم رعایت مفاد قانونی مانند اینکه باید پیش از ثبت نام از سمت خود استعفا می‌دادند اما چون این کار را نکرده بودند، رد صلاحیت شدند.

وی با اعلام اینکه آمار نهایی نامزدهای تائیدصلاحیت شده برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی 22 بهمن اعلام می‌شود، گفت: افرادیکه حکم عدم احراز صلاحیت برایشان صادر شده نیز کسانی بودند که ثبت نامشان ناقص بوده و یا در ارائه اطلاعات مناسب از خودشان به مراکز ذی ربط کوتاهی کردند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان همدان درباره تخلفات رخ داده توسط نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان همدان و تشکیل پرونده برای افراد خاطی در محاکم قضایی نیز اظهار داشت: بیشترین تخلف نامزدها مربوط به خرید غیر مستقیم رای و تبلیغات زودهنگام می‌شود.

اننهای پیام/742/ش

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن