آخرین اخبار

تاریخ : 3. بهمن 1398 - 10:06   |   کد مطلب: 27112
استاندار همدان خواستار تأمین منبع مطمئن آب شرب در همدان توسط وزیر نیرو شد و گفت: باید این موضوع سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

به گزارش صبح رزن به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سعید شاهرخی ظهر امروز در بهره‌برداری از پروژه‌های توسعه‌ای شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر نیرو در همدان اظهار کرد: مفتخریم در کشور هر هفته هزاران پروژه‌ با ارزش ریالی فوق‌العاده با تاثیرگذاری در زندگی مردم افتتاح می‌شود.

وی از اقدامات برجسته وزارت نیرو در استان قدردانی کرد و گفت: در بخش آب، نیرو و برق در استان کارهای خوبی صورت گرفته که مهمترین آن انتقال پساب شهر همدان به نیروگاه شهیدمفتح بوده است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: با این اقدام ارزشمند ۴۴ کیلومتر خط لوله کشیده شد و دشت کبودراهنگ نجات یافت، علاوه بر آن بیش از ۳ میلیون متر مکعب آب را برای منطقه ویژه جهان‌آباد تخصیص یافت که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به اینکه دو پتروشیمی ابن سینا و هگمتانه با چالش اساسی در خصوص آب داشتند که به خاطر مساعدت وزیر نیرو این مسئله حل شده است افزود: در حوزه آب نیز اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

شاهرخی با بیان اینکه در جریان سیلاب ابتدای سال ۹۸، همدان یکی از پرباران‌ترین استان و استان دوم کشور بود و 134 میلیمتر در 24 ساعت بارش داشت گفت: در این شرایط عملکرد خوب حوزه آب موجب شد کمترین خسارت مالی و جانی به مردم همدان وارد شود.

وی با اشاره به اینکه سدهای استان بسیاری عالی عمل کردند و 100 میلیون مترمکعب آب پشت آنها ذخیره شد افزود: علاوه بر سدهایی که در حال حاضر در استان تکمیل شده و عملکرد خوبی داشته‌اند عملیات سد گرین نهاوند آغاز شده که جای قدردانی دارد.

استاندار همدان با بیان اینکه سد خرم‌رود به عنوان پروژه ملی به بخش خصوصی واگذار شده و پیشرفت قابل توجهی دارد گفت: سد نعمت‌آباد در مراحل پایانی است و امیدوارم در ماه‌های آینده آن را افتتاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه فاضلاب نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و در اغلب شهرها کارهای موثر و مفیدی صورت گرفته است افزود: از آب شرب بهداشتی صد درصد بهره‌مند هستیم و پوشش فاضلاب نیز از ۵۰ درصد به ۷۵ درصد در دولت تدبیر و امید رسیده است.

شاهرخی با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی در استان در راستای توسعه، مسئله اشتغال است و برای آن برنامه سه ساله جدی و مدون داریم گفت: مقید هستیم سالانه ۵ هزار میلیارد تومان در این زمینه سرمایه‌گذاری کنیم تا بتوانیم طبق برنامه ششم توسعه در حوزه کاهش بیکاری قدم برداریم و سالانه ۲۰ هزار شغل ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از ملزومات استقرار صنایع در شهرستان‌ها تأمین برق توزیع آن است افزود: در شهر همدان در این زمینه مشکل جدی وجود دارد.

شاهرخی با بیان اینکه برای پست ۶۳ کیلووات همدان ۶ و برای پشت ۶۳۲۰ عبدالرحیم مشکل داریم خاطرنشان کرد: در ملایر با مشکل جدی در صنایع و واحدهای مسکونی در بخش زند مواجه هستیم که برنامه‌هایی برای آن در نظر گرفته شده که باید هرچه سریع‌تر اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه معدن سرمایه‌گذاری صورت گرفته و در شهرک جوکار نیز نیاز به برق هست گفت: در منطقه ویژه جهان‌آباد و شهرک‌های صنعتی اسدآباد، فامنین و رزن نیز نیاز به برق داریم.

استاندار همدان با بیان اینکه خواستار مساعدت وزیر نیرو در این زمینه‌ هستیم تأکید کرد: اگر نیازها تامین نشود برای تحقق برنامه‌ها در راستای برنامه ششم توسعه با چالش مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه خواهان تأمین منبع مطمئن آب شرب برای همدان هستیم و باید این موضوع تعیین تکلیف شود افزود: این پروژه سال‌ها در حال اجراست و پیشرفت نسبتاً خوبی داشته و مراحل نهایی برای تامین منبع مطمئن تعیین تکلیف شود.

شاهرخی با اشاره به اینکه رقمی که سالیانه در نظر گرفته می‌شود رقمی نیست که در کوتاه‌مدت آب را به شهر همدان برساند گفت: نیاز به اعتباری قابل توجه و برنامه زمان‌بندی مناسب برای انتقال آب به شهر همدان داریم.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن