آخرین اخبار

تاریخ : 21. بهمن 1398 - 7:33   |   کد مطلب: 27170
کارشناس اداره‌ کل هواشناسی همدان گفت: به دنبال وزش باد شدید، دمای هوای برخی از نقاط استان تا ۴۸ ساعت آینده بین هشت تا ۹ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

به گزارش صبح رزن،محمدحسن باقری‌شکیب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت نیمه ابری  همراه با بارش پراکنده برف پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سامانه جبهه‌ای از هوای سرد وارد استان شده اظهار داشت: روند کاهش دمای هوای استان تا روز چهارشنبه ادامه دارد و کمینه دمای برخی از نقاط به ۹ درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد.

باقری شکیب افزود: دمای هوای همدان در حال حاضر بین سه تا ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر متغیر است که در ۲۴ ساعت آینده پنج درجه کاهش می یابد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ملایر و نهاوند  با ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین دما و رزن و گل تپه با یک درجه سانتی‌گراد بالای صفر ، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

وی سرعت وزش باد در گردنه های استان  را ۱۱۲ کیلومتر در ساعت و در سطح شهر ۶۰ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و افزود: وزش باد شدید در همدان تا پایان امروز ادامه دارد و در ۲۴ ساعت آینده کاهش می یابد.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن