آخرین اخبار

پربیننده ها

تاریخ : 10. اسفند 1398 - 7:14   |   کد مطلب: 27242
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی گفت: دو برنامه عمران و آبادانی و اشتغال، در صدر فهرست برنامه‌های ما در دوره جدید نمایندگی قرار دارد.

به گزارش صبح رزن به نقل از سپهر غرب،جمعه گذشته انتخابات مجلس یازدهم در ایران با حضور حداکثری مردم به پایان رسید و منتخبان مردم به خانه ملت راه یافتند. حالا مردم چشم به نماینده‌هایی دوخته‌ که با اتکا به وعده‌های داده شده در زمان تبلیغات، به آنان اعتماد کرده و آن‌ها را راهی مجلسی کرده‌اند.

قبل از پرداختن به این موضوع، بد نیست بدانیم در بیان مرتبه و جایگاه نمایندگان مجلس در قانون اساسی همین بس که آنان به‌عنوان نمایندگان ملت و بر اساس اصل 90 قانون اساسی و با توجه به ابزار قانونی خود از راه دیوان محاسبات، امکان اعمال نظارت بر قوای دیگر را دارا هستند و بنا بر نص صریح قانون، در تمامی امور کشور اجازه اظهار نظر دارند.

در قانون اساسی تبیین شده که مجلس شورای اسلامی حق تحقیق و تفحص در تمام امور کشور را دارد و می‌تواند به شکایت‌های مردم از طرز کار قوای سه گانه نیز رسیدگی کند. از این رو بدیهی است که نمایندگان مجلس چه در مقام قانون‌گذاری و چه در مقام نظارت بر اجرای قوانین، نقشی تعیین‌کننده و اساسی دارند.

درواقع پاسداری از حریم اسلام، نگهداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و نیز مبانی جمهوری اسلامی که در متن سوگندنامه آمده خود بیانگر جایگاه والای نمایندگان مجلس است، اما وظایف مجلس شورای اسلامی را به‌طور کلی می‌توان به سه بخش عمده تقسیم کرد؛ قانون‌گذاری، نظارت بر قوای سه‌گانه و تصمیم‌گیری در موقعیت‌های خاص. با ذکر این مقدمه آنچه در ادامه می‌خوانید گفت‌وگوی خبرنگار سپهرغرب با حسن لطفی، نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی در خصوص برنامه‌های وی برای چهار سال آتی نمایندگی است:

نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دو محور عمران و آبادانی و اشتغال در صدر فهرست برنامه‌های ما در دوره جدید نمایندگی قرار دارد، عنوان کرد: شهرستان رزن در استان حرف نحست را در زمینه اشتغال می‌زند، چراکه بزرگترین گاوداری غرب کشور با ظرفیت ایجاد اشتغال برای یک هزار نفر در این شهرستان مستقر است.

حسن لطفی افزود: تلاش ما این است که مشاغل جانبی این گاوداری نیز در شهرستان رزن مستقر شود تا بتوانیم بهره‌برداری بیشتری در راستای اشغال‌زایی در این بخش داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه شهرک 30 هکتاری گلخانه‌ای روستای عمان با ایجاد شغل برای 450 نفر سهم عمده‌ای در اشتغال‌زایی داشته‌است، تصریح کرد: با تلاش‌های صورت‌گرفته، شرکت مینو عسل که فعالیت آن متوقف شده بود نیز با ورود بخش خصوصی به چرخه تولید بازگشت و 300 نفر در آن مشغول کار هستند.

نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایجاد اشتغال در پارک آبی شجاعی برای 50 نفر و کارخانه مس رزن با 150 نفر نیز از اقدامات صورت‌گرفته است که به لطف خدا تلاش خود را برای افزایش ظرفیت در این بخش‌ها ادامه خواهیم داد.

لطفی ادامه داد: عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای 30 هکتاری سلطان‌آباد نیز آغازشده که به لطف خدا برای 450 نفر اشتغال‌زایی خواهد کرد.

وی با اشاره به ماکیان الوند به‌عنوان بزرگ‌ترین گشتارگاه صنعتی طیور استان همدان، خاطرنشان کرد: ازاین‌پس نیز همه تلاش خود را برای ایجاد اشتغال در شهرستان به کار خواهیم بست تا از همه ظرفیت‌های موجود برای این اولویت استفاده کنیم.

نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد: در بخش کشاورزی نیز دو انبار گندم با ظرفیت 350 هزار تن تولید در دست احداث است که امیدوارم در نخستین فرصت به بهره‌برداری برسد.

لطفی گفت: در حوزه راه‌ها نیز اقدامات خوبی صورت‌گرفته و خوشبختانه از سال گذشته بیشترین اعتبار را دریافت کرده‌ایم، به‌طوری‌که 48 میلیارد تومان برای این مهم تخصیص اعتبار صورت گرفته‌است.

وی به پروژه راه‌سازی دمق نیز اشاره و عنوان کرد: این پروژه 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا چندی بعد به به بهره‌برداری خواهد رسید، ضمن اینکه با تلاش‌های صورت گرفته، راه‌های روستایی به‌طور کلی در وضعیت مناسبی قرار دارد.

نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی به اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان نیز اشاره و تصریح کرد:‌ بیمارستان 150 تخت‌خوابی رزن با اعتباری افزون بر 65 میلیارد تومان در حال احداث است، ایجاد مرکز سی‌تی‌اسکن با اعتبار 12 میلیارد تومان، ساخت کلینیک ویژه تخصصی امید، و احداث و راه‌اندازی 30 درمانگاه و خانه بهداشت در روستاهای شهرستان نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

لطفی با اشاره به اصلاح آسفالت معابر روستایی، ادامه داد: فعالیت‌های صورت‌گرفته در بخش فناوری ارتباطات با اعتباری افزون‌بر30 میلیارد تومان در 52 روستا و رفع مشکل اینترنت و آنتن‌دهی از دیگر اقدامات است.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به ساخت 10 مدرسه نوساز در رزن، اعلام کرد: باتوجه به نبود دانشکده مدیریت در رزن با مدیریت دانشگاه بوعلی سینا یک زمین دو هزار و 500 متری به‌عنوان فضای آموزشی به این مهم اختصاص یافت.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن