آخرین اخبار

تاریخ : 20. فروردين 1399 - 9:10   |   کد مطلب: 27469
دبیر ستاد مردمی مقابله با کرونا شهرستان درگزین گفت : ۶۰۰ پک بهداشتی و ۶۰۰ پک غذایی به ارزش دو میلیارد و صد میلیون ریال؛ تهیه شده و در سالروز میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) در سطح شهرستان توزیع خواهد شد.

محمد عیوضی در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان اظهار کرد : از آغاز فعالیت این ستاد  بیش از ۱۵ جلسه رسمی با اعضای ستاد شهرستان جهت توجیه، ابلاغ ماموریت‌ها و گزارش گیری برگزار شده است.

وی  راه اندازی ستاد های مردمی در بخش شاهنجرین و شهر کرفس با محوریت ائمه محترم جماعات را از دیگر بخشهای کار ستاد مردمی برشمرد و افزود :تهیه و توزیع بیش از ۳۰ هزار ماسک در شهرستان،توزیع بیش از ۱۰ هزار بطری محلول ضدعفونی کننده دست و صورت در شهرستان(بطری ها در حجم های ۱۲۰ سی سی ، ۲۵۰ سی سی و ۴۴۰ سی سی و ۵۰۰ سی سی هستند که از معتبرترین شرکتهای تولیدی در کشور تهیه شده اند) و سازماندهی ۵۰ گروه جهادی و مردمی جهت بکارگیری در ماموریت‌های امنیتی همیاران سلامت از دیگر اقدامات در حوزه ستاد مردمی بوده است.

 

دبیر ستاد مردمی مقابله با کرونا در شهرستان درگزین با بیان اینکه بیماران بیماریهای خاص در شرایط کنونی از موقعیت حساس تری برخوردارند افزود :  ۵۵ پک بهداشتی برای بیماران دیالیزی شهرستان های درگزین و رزن  تهیه شده و در میان آنان توزیع شده است.

 

عیوضی  جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی به ارزش یک میلیارد ریال و برپایی دو ایستگاه ثابت و یک ایستگاه سیار جهت توزیع اقلام بهداشتی به قیمت دولتی به منظور جلوگیری از احتکار و گرانفروشی را مهمترین اقدام جهت تعادل بخشی به بازار عرضه و تقاضا مواد ضد عفونی برشمرد و افزود : بیش از ۲۰ هزار عدد دستکش پلاستیکی توسط گروه‌های جهادی بسیجی تاکنون تولید شده و بیش از ۳۵۰۰ بسته دستکش پلاستیکی و لاتکس با کمترین قیمت از استان های همجوار  تهیه و توزیع آن در ایستگاههای سلامت صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در وضعیت فعلی توجه به نیازهای فرهنگی نیز از اولویتهای مهم است ،ادامه داد : تهیه و تولید محصولات چند رسانه ای با موضوعات فرهنگی و خانواده برای مردم شهرستان و انتشار آن از طریق کانالهای فضای مجازی  از دیگر اقدامات بوده است.

عیوضی راه اندازی ستاد های مردمی در روستاها با حضور مسئول قرارگاه ، دستیار ویژه و جانشین قرارگاه ستاد شهرستان را  از دیگر اقدامات عنوان کرد و ادامه داد :در بحث غربالگری خانوارهای شهرستان با بکارگیری ۱۵ نیرو از خواهران بسیجی کمک شایانی به بحث شناساسیی موارد مشکوک صورت گرفته است.

 

 

دبیر ستاد مردمی شهرستان درگزین تهیه ۶۰۰ پک بهداشتی و ۶۰۰ پک غذایی به ارزش دو میلیارد و صد میلیون ریال؛و پخش ۹۰ بسته معیشتی دیگر  به ارزش ۷۲ میلیون ریال را از دیگر موارد مهم در بحث رسیدگی به افراد و اقشار آسیب پذیر دانست و ادامه داد :با توجه به نزدیکی به جشن نیمه شعبان برنامه ریزی جهت راه اندازی کاروان شادی ، پخش سرود و نورافشانی و برگزاری مسابقه فرهنگی در شهر قروه و روستاهای شهرستان در شب میلاد امام زمان نیز با جدیت در حال انجام است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن