آخرین اخبار

تاریخ : 1. خرداد 1399 - 19:48   |   کد مطلب: 27695
امام جمعه همدان گفت: برآورد قیمت برای هر نفر در استان همدان ۹ هزار تومان به عنوان زکات فطره و قیمت کفاره غیر عمد کسانی که توانایی گرفتن روزه را نداشته اند نیز ۳۰۰۰ تومان است.

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با تبریک عید فطر، اظهار داشت: عید فطر بازگشت به خلقت و فطرت اولیه، و به معنای طهارت انسان‌های روزه‌دار در این روز است.

وی افزود: این عید جز بزرگترین اعیاد مسلمانان است و امیدواریم خداوند به برکت این عید بزرگ، مشکل ویروس کرونا را که بشریت با آن مواجه است را برطرف کند.

امام جمعه همدان با اشاره به نحوه برگزاری نماز عید فطر در استان، بیان کرد: به دلیل شرایط موجود، امسال نماز عید فطر در مصلی‌ها برگزار نمی‌شود، و به جای آن مردم عزیز برای جلوگیری از تجمعات گسترده، در مساجد محلات نماز را اقامه خواهند کرد.

 

وی به تشریح دیگر وظایف مومنان در روز عید فطر پرداخت و گفت: از واجبات این روز، پرداخت زکات فطره توسط مسلمانان است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه زکات در اسلام دارای دو بخش زکات مال و بدن است، عنوان کرد: زکات مال موارد خاص خود را دارد و زکات بدن نیز همان زکات فطره است، که مبلغ آن در سطح ملی توسط برخی از مراجع 10 هزار تومان و برخی از مراجع مبلغ 12 هزارتومان را برای هر نفر مطرح کرده‌اند.

وی با اشاره به قیمت‌هایی که در سطح استان همدان وجود دارد و گندم که قوت غالب مردم است، ابراز کرد: براورد قیمت برای هر نفر در استان همدان 9هزار تومان به عنوان زکات فطره می باشد.

آیت الله شعبانی قیمت کفاره غیر عمد کسانی که توانایی گرفتن روزه را نداشته اند را 3000 تومان اعلام کرد و گفت: البته کسانی که احساس می‌کنند قوت غالب آنها برنج بوده، اگر کمترین قیمت هر کیلو برنج را 10 هزار تومان محاسبه کنیم هزینه سه کیلو برنج، مبلغ 30 هزار تومان برای هر نفر خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن